1943.04.26 Warszawa - Kraków 1:1

Z Historia Wisły

Wersja z dnia 18:59, 9 cze 2019; Zdzis (Dyskusja | wkład)
(różn) ← Poprzednia wersja | Aktualna wersja (różn) | Następna wersja → (różn)
1943 Wielkanoc. Piaseczno. Mecz Krakowa
1943 Wielkanoc. Piaseczno. Mecz Krakowa
1943 Wielkanoc. Piaseczno. Mecz Krakowa
1943 Wielkanoc. Piaseczno. Mecz Krakowa
1943 Wielkanoc. Piaseczno. Gol Giergiela
1943 Wielkanoc. Piaseczno. Gol Giergiela

Grać mieli z Wisły: Waśko, Giergiel, Gracz, Artur, Cisowski.

Relacje:

"Drugie spotkanie Warszawa - Kraków miało się odbyć początkowo w Warszawie, na boisku przy ul. Podskarbińskiej. Organizatorzy zadecydowali o przeniesieniu go do Piaseczna z obawy przed represjami niemieckimi. „W dniu spotkania ciche uliczki Piaseczna ożywiły się dużą liczbą mieszkańców stolicy, spragnionych odprężenia, jakie miał im zapewnić dobry mecz piłkarski, nieoglądany od prawie trzech lat."

Podobnie jak w pierwszym spotkaniu, drużyna Krakowa wystąpiła w kostiumach o barwach miasta, w białych spodenkach i niebieskich koszulkach z herbem Krakowa, w następującym składzie: M. Gołębiowski, H. Serafin, któ¬ry nie grał w poprzednim meczu, sędziując go, W. Sochacki, Z. Mordarski, A. Konopek, Wł. Giergiel I, M. Gracz, T. Waśko, A. Woźniak, W. Cholewa i K. Cisowski, a w drużynie Warszawy grali trzej zawodnicy z KS „Okęcie", sześciu z KS „Polonia", po jednym z KS „Wawel" i KS „Marymont", w biało-czarnych koszulkach KS „Polonia".

Mecz zakończył się wynikiem remisowym 1:1, prowadzenie dla drużyny Krakowa uzyskał Wł. Giergiel I, a drużyna warszawska strzeliła wyrównującą bramkę na dziesięć minut przed zakończeniem meczu. Przez dwa dni pobytu w Piasecznie zawodnicy Krakowa byli przyjmowani bardzo gościnnie przez Tomasza Jarosińskiego, który opiekował się reprezentacją Krakowa również w roku 1942".

Za: S. Chemicz, SPORT W KRAKOWIE W LATACH 1939-1945, s. 129.

Reprezentaci Krakowa związani z Wisłą: Wiktor Cholewa, Kazimierz Cisowski, Andrzej Łyko, Henryk Bobula, Henryk Serafin, Mieczysław Gołębiowski, Zdzisław Mordarski, Gustaw Bator, Mieczysław Gracz, Władysław Giergiel, Mieczysław Rupa, Wojciech Sochacki, Tadeusz Waśko, Artur Woźniak