1945.09.16 Wisła Kraków – Bronowianka 1:2

Z Historia Wisły

1945.09.16, Eliminacje do Klasy A, Kraków, Stadion Wisły,
Wisła Kraków 1:2 (1:1) Bronowianka
widzów:
sędzia: Zacharczenko
Bramki
(sam.) Tadeusz Kubik
Wisła Kraków
Bronowianka

O Wiśle Kraków czytaj także w oficjalnym serwisie Przeglądu Sportowego - przegladsportowy.pl

„Dziennik Polski” nr 223 relacja.

Spis treści

Relacje prasowe

"Start" z 1945.09.18

Bronowianka-Wisła 2:1 (1:1) Wielki zawód sprawiła swym zwolennikom Wisła, przegrywając – mimo własnego terenu – do ambitnej Bronowianki, w której na wyróżnienie zasługuje trio obronne. Do „nieszczęścia” Wisły przyczynił się Kubik – zresztą jeden z najlepszych jej zawodników przez strzelanie „samobójczej” bramki przed przerwą. Sędziował dobrz. Inż. Zacharczenko.

"Przegląd Sportowy", nr 12

16.09. „Sensacją rozgrywek piłkarskich o mistrzostwo Krakowa była porażka Wisły z Bronowianką 1:2. Tym samym Wisła straciła szanse do zdobycia mistrzostwa w swojej grupie i prawdopodobnie wejścia do klasy A”.

Sport: tygodnik. 1945, nr 8

1945.09.17

Kraków (tel. wł.). Rozgrywki o wejście do „A“ klasy okręgu krakowskiego przyniosły wczoraj sensacyjną porażkę Wisły w spotkaniu z Bronowianką. Wisła przegrała mecz 1:2 (1:1). Zaznaczyć trzeba, że Wisła zbagatelizowała spotkanie, występując w osłabionym składzie — bez Gracza, Jurowicza i braci Filków.

Skutkiem porażki, Wisła utraciła szanse wejścia do A klasy krakowskiego okręgu.

Najlepsza zatem piłkarska drużyna Polski, będzie zmuszona w przyszłym roku walczyć w „B“ klasie.


Sportowiec Poznański: tygodnik poświęcony wychowaniu fizycznemu. R.1, 1945, nr 9 1945.09.24

„Wisła" Kraków w Poznaniu

W dniu 14 października „Warta" rozegra na swoim boisku atrakcyjny i dawno oczekiwany mecz z krakowską „Wisłą”.


„Wisła" krakowska w klasie B! Najlepsza obecnie piłkarska drużyna Polski w rozgrywkach o wejście do klasy A, potknęła się w ub. niedzielę na drużynie „Bronowianka" przegrywając 1:2 (1:1). Ta porażka przekreśliła szanse „Wisły" na wejście do A klasy Okręgu krakowskiego. „Wisła" zbagatelizowała spotkanie, występując z kilkoma rezerwowymi. Ta lekkomyślność kosztowała Wisłę nie tylko dwa punkty — ale skazała drużynę na pobyt roczny w B-klasie okręgu. Jeszcze jeden dowód — że nie można lekceważyć słabszych drużyn — piłka jest bowiem okrągła!


Dziennik Zachodni, 1945, R. 1, Nr. 213

Sensacyjna porażka krakowskiej Wisły

BRONOWIANKA — WISŁA 2:1 (1:1)

Kraków (TS). Niedzielne zawody eliminacyjne Krakowskiego OZPN-u przyniosły wielką sensację w postaci porażki Wisły do drużyny przedmieścia krakowskiego, Bronowianki. Wisła jakkolwiek wystąpiła do powyższego spotkania bez Gracza, braci Filków i Jurewicza, przegrała mecz zasłużenie. Porażka ta zagroziła poważnie pozycji Wisły, która zajmuje obecnie 5-te miejsce w tabeli z siedmiu punktami i nie ma już szans na wejście do A-klasy. Porażka Wisły wywołała ogromną konsternację wśród sympatyków tego klubu i jest żywo komentowana w Krakowie