1946.03.03 Wisła Kraków – Reprezentacja Milicji 6:2

Z Historia Wisły

1946.03.03, mecz towarzyski, Kraków, Stadion Wisły,
Wisła Kraków 6:2 (5:0) Reprezentacja Milicji
widzów: 4.000
sędzia: Seichter
Bramki
Artur Woźniak x2
Władysław Giergiel
Mieczysław Gracz
Leszek Snopkowski
Józef Kohut
Kazimierz Bator
Sołek
Wisła Kraków
Jerzy Jurowicz
Michał Filek
Stanisław Flanek
Tadeusz Kubik
Tadeusz Legutko
Jan Wapiennik
Władysław Giergiel
Mieczysław Gracz
Artur Woźniak
Józef Kohut
Leszek Snopkowski
Reprezentacja Milicji
Jakubik
Zemczak
Klimas
Nalepa
Pietrzycki
Czerniawski
Rokosz
Bator I
Bator II
Sołek
Wobilfelfer

O Wiśle Kraków czytaj także w oficjalnym serwisie Przeglądu Sportowego - przegladsportowy.pl


Spis treści

Relacje prasowe

„Dziennik Polski” z 1946.03.04

http://mbc.malopolska.pl/dlibra/doccontent?id=16425

Wisła — Reprezentacja Milicji Obywatelskie 6:2 (5:0).
W miejsce zawodów o wejście do Kl. A. TS Dalin (Myślenice) — TS Wisła, które nie odbyły się z powodu niestawienia się Dalina, rozegrano powyższe spotkanie towarzyskie, zakończone zwycięstwem dobrze dysponowanej Wisły.

Bramki zdobyli: Artur (2), Giergiel, Gracz, Kogut i Snopkowski po 1; dla M.O.: Bator Kaz. i Sołek.
Sędzia p. Seichter.

"Start" z 1946.03.05

Wisła — Reprezentacja Milicji 6:2 (5:0)

Wyznaczone na dzień 3. III. decydujące spotkanie: Dalin-Wisła o wejście do klasy „A” KOZPN-u ściągnęło na boisko „Olszy” tłumy zwolenników piłki nożnej, zgłodniałych wrażeń rozgrywek punktowych a „wyposzczonych” przez długi okres zimy.
Przybyłych spotkał zawód, gdyż Dalin nie stanął do zawodów, oddając tym samym Wiśle punkty valcoverem i ułatwiając drogę do klasy „A”, o tym że Dalin nie przyjedzie wiedziano już ogólnie w Krakowie, stąd organizatorzy meczu poprosili Reprezentację Milicji na partnera i rozegrano mecz, w którym czerwoni mieli w pierwszej części zdecydowaną przewagę, a po przerwie gra była wyrównana z lekką nawet przewagą milicjantów, o czym zresztą mówią rezultaty z przed i po przerwie.

Wisła zdobyła w pierwszym okresie pięć bramek przez Artura (2), Giergiela, Gracza i rezerwowego lewoskrzydłowego Snopkowskiego z kapitalnych zagrań (2, 3 i 4 bramka trójki środkowej napadu, a po szkolnych wprost błędach obrony przeciwnika.
Po przerwie jedyny punkt zdobył Kohut, po kornerze. Dla milicjantów, którzy mieli najlepszych swych zawodników w Jakubiku, Pietrzyckim i Sołku, bramki zdobyli Bator II i Kohut.
Sędzia ob. Seichter b. dobry

Drużyny wystąpiły w nast. zestawieniach:
Wisła: Jurowicz (Smolarek), Filek I, Flanek, Kubik, Legutko, Wapiennik- Giergiel, Gracz, Artur, Kohut, Snopkowski.
reprezentacja Milicji: Jakubik, Zemczak, Klimas,- Nalepa, Pietrzycki, Czerniawski, Rokosz, Bator I, Bator II, Sołek, Wobilfelfer.

Przegląd Sportowy 10/6

3.03. Wyznaczony przez WGiD KOZPN na dzień dzisiejszy mecz o wejście do klasy A w grupie II wygrała Wisła walkowerem 3:0 na skutek niestawienia się przeciwnika. W miejsce zawodów Wisła-Dalin rozegrano spotkanie Wisła-reprezentacja Milicji, zakończone zwycięstwem Wisły 6:2 (5:0). Bramki dla zwycięzców zdobyli Artur 2, Giergiel, Gracz, Snopkowski i Kochut – dla pokonanych Bator II i Kochut. Sędzia ob. Seichter. Widzów ok. 4.000.


Patrz również: Dziennik Polski nr 63 z 4 marca


Sport: tygodnik. 1946, nr 9

1946.03.04

Kraków (tel. wł.) Na boisku „Olszy“ w Krakowie odbyły się w ubiegłą niedzielę 2 mecze piłkarskie.

W pierwszym z nich „Wisła pokonała reprezentację Milicji Obywatelskiej w stosunku 6:2 (5:0). Były to zawody towarzyskie w miejsce wyznaczonego spotkania o wejście do kl. A między Wisłą a Dalinem z Myślenic, który nie stawił się, wobec czego sędzia Seichter odgwizdał walkower 3:0 dla Wisły. Tym samym Wisła weszła do klasy A Krakowskiego OZPN, Bramki dla Wisły zdobyli Artur 2, Giergiel, Gracz, Kohut i rezerwowy lewoskrzydłowy Snopkowski po jednej Dla M. O. bramki zdobyli Bator K. i Sołek. Publiczności ponad 3000. Wisła zagrała w tym meczu b. ładnie, specjalnie w I-szej połowie odnosząc zasłużone zwycięstwo nad silnym zespołem M. O., w składzie którego byli znani gracze krakowscy.


Naprzód: dziennik socjalistyczny : organ Wojewódzkiego Komitetu Polskiej Partii Socjalistycznej. 1946, nr 28 - 1946.03.04

Wisła—Reprezentacja Milicji 6:2 (5:0)

W miejsce decydującego o wejście do klasy a“ przeciw Dalinowi, który do zawodów nie stanął, rozegrała Wisła mecz z reprezentacją Milicji, wygrywając gładko 6:2. Zwycięscy mieli zdecydowaną przewagę w pierwszej połowie zawodów i prowadzili w tym okresie 5:0, uzyskując bramki ze strzałów Artura (2), Giergiela, Gracza i lewoskrzydłowego, Snopkowskiego. Po przerwie gra się wyrównała. Milicjanci zdobyli z początku dwie "bramki ze strzałów Batora II i Solka, na które Wisła odpowiedziała bramką uzyskaną przez Kohuta po rzucie z rogu. Wyróżnili się w Wiśle: Jurowicz (zastąpiony po przerwie przez Smolarka), Wapiennik, Kubik i Artur — u pokonanych Jakubik w bramce, Pietracki na środku pomocy i Solek w napadzie. Sędzia ob. Seichter miał łatwe zadanie. Widzów około 3 tysiące.


Sportowiec Poznański: tygodnik poświęcony wychowaniu fizycznemu. R.2, 1946, nr 10 1946.03.11

Wisła — Repr. Milicji 6:2 (5:0)

Kraków. Zamiast meczu o wejście do klasy A Krakowskiego OZPN Dalin — Wisła, który nie odbył się na skutek nie przybycia drużyny myślenickiej do Krakowa (wypadek samochodowy w drodze), rozegrała Wisła spotkanie z reprezentacją Milicji wygrywając 6:2 (5:0). Bramki zdobyli: Artur — 2 oraz Giergiel, Gracz, Snopkowski i Kohut po 1 dla Wisły, a Nator II i Solek dla milicjantów. Sędziował ob. Seichert.