1946.03.17 Wisła Kraków - Dalin Myslenice 8:0

Z Historia Wisły

1946.03.17, Eliminacje do Klasy A, Kraków, Stadion Wisły, 11:30
Wisła Kraków 8:0 (2:0) Dalin Myślenice
widzów: mało
sędzia: Flumenkehr
Bramki
Mieczysław Gracz
Mieczysław Gracz
Mieczysław Gracz
Mieczysław Gracz
Mieczysław Gracz
Mieczysław Gracz
Michał Filek
Mieczysław Gracz
1:0
2:0
3:0
4:0
5:0
6:0
7:0
8:0
Wisła Kraków
Jerzy Jurowicz
Michał Filek
Józef Worytkiewicz
Mieczysław Gracz
Władysław Giergiel
Dalin Myślenice
miejsce rozegrania za: Dziennik Polski nr 76 z 17 marca

O Wiśle Kraków czytaj także w oficjalnym serwisie Przeglądu Sportowego - Sports.pl

Spis treści

Relacje prasowe

"Dziennik Polski", nr 237

23.09 miał się odbyć mecz Wisły z Dalinem „z powodu niestawienia się na boisku drużyny Wisły” nie odbył się.

"Dziennik Polski" z 1945.10.01

Epilog niedoszłego meczu Wisła – Dalin przed sądem Grodzkim w Krakowie

Kraków będzie miał sensacyjną rozprawę sądową, która będzie epilogiem niedoszłego do skutku w dniu 23 września meczu Wisła – Dalin z powodu niestawienia się na boisku drużyny Wisły. Oto jeden z sympatyków myślenickich Dalina wniósł przez adwokata krakowskiego dr B. skargę sądową przeciwko Wiśle, domagając się w niej zwrotu kosztów przejazdu z Myślenic do Krakowa i z powrotem w wysokości 200 zł. Oraz zł 500 tytułem nawiązki za „utraconą przyjemność” oglądania zawodów piłki nożnej.

Wiadomość powyższą notujemy z obowiązku dziennikarskiego, nadmieniając, że tego rodzaju rozprawa sądowa nie ma precedensu w Polsce!

"Start" z 1945.09.25

Dalin—Wisła 3:0 v.o. Drużyna Wisły nie zjawiła się na boisku, wobec czego sędzia ob. J. Rutkowski po odczekaniu przepisanego czasu (15 minut) odgwizdał walkower dla Dalinu.

"Start" z 1946.01.08

Mecz Wisła—Dalin zostanie rozegrany!
Na ostatnim plenarnym posiedzeniu P. Z. P. N. powzięto po długotrwałej dyskusji uchwałę, na mocy której nierozegrany w dniu 23. IX. na skutek wyjazdu drużyny Wisły do Łodzi mecz Wisła—Dalin (zweryfikowany początkowo v. o. 3:0 dla Dalina) zostanie rozegrany. W ten sposób tabela III grupy eliminacyjnych rozgrywek K. O. Z. P. N. ulegnie zmianie. Treść innych uchwał oraz przebieg obrad konferencji komisji wyszkoleniowej P. Z. P. N. ze względu na brak miejsca - podamy w następnym numerze.

"Start" z 1946.02.05

Tabela grupy III-ciej rozgrywek eliminacyjnych KOZPN po rozegraniu zawodów TS Dalin-Wisła (patrz uchwała PZPN z dnia 6. I. 1946) ulegnie zmianie o tyle, że zwycięzca tego spotkania zajmie w tabeli miejsce III-cie, powodując tymsamym przesunięcie KS Prądniczanka na miejsce IV-te w tabeli.

"Start" z 1946.02.12.

Mecz Dalin—Wisła w dniu 3. III.
W. G. i D. KOZPN wyznaczył termin zawodów, które jak wiadomo zadecydują o tym, który z przeciwników — Dalin czy Wisła — znajdą się w „A" klasie, na dzień 3 marca br. o godz. 11-tej na boisku "Olszy".

"Start" z 1946.03.19

Wisła w klasie „A”
Wisła — Dalin 8:0 (2:0)
Myśleniczanie przyjechali wreszcie do Krakowa. dając tym dowód dyscypliny sportowej. W dzisiejszym zestawieniu i formie nie stanowili jednak dla Wisły groźnego przeciwnika i poza kilkunastoma minutami pierwszej połowy gra toczyło się przeważnie no polu Dalina, gdzie napastnicy Wisły kompromitowali się w niesłychany sposób . A kiedy wreszcie obrońca, Filek I po przeboju zdobył siódmą bramkę, wystawił swoim kolegom z przednich linii dostateczne świadectwo ubóstwa. Że w tych warunkach uzyskano wysokie zwycięstwo, to były ku temu dwie przyczyny, 1) wyczerpanie tria obronnego gości z doskonałym bramkarzem na czele, i 2) przytomność i rutyna Gracza, który sam zdobył 7 bramek, z czego 6 pod rząd. Poziom tych zawodów nasuwa smutne refleksje. Oto w przeddzień międzynarodowego spotkania — na decydującym meczu, nie można mówić o przeglądzie graczy-kandydatów do reprezentacji, gdyż obrońcy i bramkarz Wisły nie są wcale zatrudnieni, z pomocników jeden Kubik może zadowolić, a z napastników, jeśliby który znalazł się w reprezentacji, to chyba przez jakąś pomyłkę, tak jak pewnie znalazł się Worytkiewicz na lewym skrzydle. Dalin w osobowym składzie, bez doskonałych braci Rożankowskich próbuje wskrzesić tradycje świetnej lwowskiej Pogoni, wstawiając do pierwszej jedynastki aż pięciu braci Święchów (obaj obrońcy, środkowy napastnik. łącznik i skrzydłowy). Są to młodzi, ambitni, lecz niewyrobieni jeszcze piłkarze — nie mniej jednak zdradzający talent. Najjaśniejszym punktem drużyny jest bramkarz Kołodziejczyk.
Z ośmiu bramek najlepiej podobały się: 2-ga (Gracz) z voley'a po centrze Giergiela, 7-ma Filka i 8-ma (Gracz) głową po rzucie z rogu.
Sędziował b. dobrze Flumenkehr. Widzów mało.

"Przegląd Sportowy"

17.03 Wisła-Dalin 8:0 (2:0). „Drużyna myślenicka przyjechała jednak do Krakowa na decydujące spotkanie o wejście do klasy A. Osłabiona brakiem Rożankowskich nie stanowiła dla Wisły, mimo że ta zagrała jeden z najgorszych dotychczas meczów, groźnego przeciwnika. Gdyby nie przytomność i rutyna Gracza wynik mimo słabej gry Dalina byłby wątpliwy. Środkowy napastnik Wisły strzelił sam 7 bramek, z czego 6 pod rząd. Ósmą bramkę strzelił obrońca Filek I kompromitując w ten sposób swoich kolegów z napadu. Sędziował dobrze Blumenker. Widzów mało”.