1947.01.12 Ogólnopolskie zawody pływackie TS Wisła

Z Historia Wisły

  • 12 stycznia. Ogólnopolskie zawody pływackie TS Wisła z udziałem zawodników „Elektryczność” (Warszawa) i TBTS (Bielsko).

Przegląd Sportowy nr 5/1947 str.2

Pływacy nie próżnują

Niezłe czasy w Krakowie

KRAKÓW, 12. 1. (Tel. wł.) – Ruchliwa sekcja pływacka TS Wisła zorganizowała w niedziele zawody pływackie o charakterze ogólno-polskim z udziałem czołowych zawodników „Elektryczność” (Warszawa) i TBTS (Bielsko). Zawód organizatorom sprawili zaproszeni zawodnicy Polonii bytomskiej, mistrzowie Polski: Wójcicka, Ramola i Zymes, którzy nie przyjechali z powodu odbywających się w Bytomiu eliminacji.

Z wyników zasługuje na wymienienie czas Dzienia (TBTS) na 200 m. zt. dow. 2:35, który jest najlepszym po wojnie na tym dystansie, następnie nowy rekord okręgu krakowskiego na 200 m. st. klas. Kowalskiego (Wisła) 3:00,2. Na 100 m. st. klas. Brzozowski (Elektryczność) wygrał przed Kowalskim (Wisła) w czasie 1:25, w sztafecie 3X100 stylem zmiennym, sztafeta gości przegrała do Cracovii w czasie 4:07,6. Goście wystąpili w składzie: Czuperski, Brzozowski, Dzień. Cracovia – Kowalski , Boratyński, Zguda.

Mecz piłki wodnej wygrał Kraków 3:1. Organizacja zawodów doskonała. – Publiczności dużo.