1947.02.23 Milicyjny KS Gdynia - Wisła Kraków 13:3

Z Historia Wisły

 • 23 lutego. Drużynowe Mistrzostwa Polski w boksie. Milicyjny KS Gdynia - Wisła Kraków 13:3. strona 3.
  • w wadze muszej Koba dał się znokautować Sowińskiemu w 2. rundzie.
  • w wadze koguciej Konik wygrał przez w.o. z Sopińskim.
  • w wadze piórkowej Marian Gromala przegrał z Antkiewiczem.
  • w wadze lekkiej Dudzik został znokautowany w 2. rundzie przez Skierkę.
  • w wadze półśredniej Marcin Natkaniec przegrał na punkty z Iwańskim.
  • w wadze średniej Matuła przegrał przez K.O. w 2. rundzie Szymankiewiczem.
  • w wadze półciężkiej Kazimierz Kolut przegrał z Lickiem.
  • w wadze ciężkiej Stefan Żbik zremisował Z Zielińskim.


Spis treści

Relacje prasowe

Echo Krakowa. 1947, nr 56 (25 II) nr 347

MKS (Gdynia) —„Wisła" (Kraków) 13:3

GDAŃSK. Rewanżowe spotkanie o drużynowe mistrzostwo Polski w boksie, 'rozegrane w Gdańsku między MKS (Gdynia) a TS Wisła (Kraków), przyniosło wysokie zwycięstwo drużynie z Gdyni w stosunku 13:3. Pierwsze spotkanie wygrali także milicjanci w stosunku 9:7.

Wyniki poszczególnych walk: w w. muszej Świciński (MKS) pokonał przez k. o. w 1-szym starciu Kobę (W), w w. koguciej dzięki dyskwalifikacji Szoplińskiego (MKS) zwyciężył Konik, w w. piórkowej, po najładniejszej walce dnia Antkiewicz (MKS) wygrał zdecydowanie na punkty z Gromalą, w w. lekkiej Skierka (MKS) pokonał przez k. o. w 2-giej rundzie Dudzika, w w. półśredniej dobry technicznie Natkaniec (W) uległ na punkty Iwańskiemu, w w. średniej Szymankiewicz znokautował w 2-gim starciu Matulę, w w. półciężkiej Lick pokonał na punkty Koluta, w w. ciężkiej Wieliński (MKS) zremisował ze Żbikiem.


Sport. 1947, nr 15

1947.02.20

Gdańsk, (teł. wł.) W ub. niedzielę odbył się w Gdańsku rewanżowy mecz bokserski w grupie I-szej pomiędzy krakowską Wisłą i MKS Gdynią.

Pierwsze spotkanie tych drużyn w Krakowie zakończyło się porażką Wisły 7:9. Tym razem MKS odniósł bezapelacyjne zwycięstwo w stosunku 13:3Życie Sportowe. R.2, 1947, nr 8 1947.02.24

MKS (Gdynia) — TS Wisła (Kraków) 13:3

Rewanżowe spotkanie o drużynowe mistrzostwo Polski w boksie, rozegrane w Gdańsku między MKS (Gdynia) a TS Wisła (Kraków), przyniosło wysokie zwycięstwo drużynie z Gdyni w stosunku 13:3.

Wyniki poszczególnych walk: w w. muszej Swoiński (MKS) pokonał przez k. o. w 1-szym starciu Kobę, w w. koguciej dzięki dyskwalifikacji Szopińskiego (MKS) zwyciężył Konik, w w. piórkowej, po najładniejszej walce dnia Antkiewicz (MKS) wygrał zdecydowanie na punkty z Gromalą, w w lekkiej Skierka MKS, pokonał przez k o w 2-giej rundzie Dudzika, w -w. półśredniej dobry technicznie Natkaniec (W) uległ na punkty w. średniej Szymarkiewicz znokautował w 2-gim starciu Matulę, w w. półciężkiej Lick (MKS) pokonał na punkty Koluta, w w. ciężkiej Wieliński (MKS) zremisował ze Żbikiem.

W ringu sędziował por. Ćwikliński z Katowic, na punkty Wroz i Kołodziejczak (Poznań) oraz Markowski (Gdynia. Publiczności około 3.000

Życie Sportowe. R.2, 1947, nr 8 1947.02.24

W wyniku spotkań półfinału krakowskiego do finału zakwalifikowała, się Wisła pokonując w decydującym spotkaniu AZS krakowski 48:34 (24:16) oraz mistrza Radomia KS Radomiak 56:28 (22:8)