1947.04 Mistrzostwa okręgowe w pływaniu
Z Historia Wisły
(Nowa strona: 200 px *'''Koniec kwietnia. Mistrzostwa okręgowe w pływaniu „w basenie krytym YMCA przyni...) |
|||
(Nie pokazano 6 wersji pośrednich.) | |||
Linia 1: | Linia 1: | ||
[[Grafika:Start 1947-05-01b.JPG|thumb|right|200 px]] | [[Grafika:Start 1947-05-01b.JPG|thumb|right|200 px]] | ||
+ | [[Grafika:Przekrój 1947.05.04.jpg|thumb|right|200 px]] | ||
*'''Koniec kwietnia. [[1947.04 Mistrzostwa okręgowe w pływaniu|Mistrzostwa okręgowe w pływaniu]] „w basenie krytym YMCA przyniosły w ogólnej klasyfikacji zwycięstwo Cracovii 467 punktów, przed Wisłą 372 i AZS 55”. | *'''Koniec kwietnia. [[1947.04 Mistrzostwa okręgowe w pływaniu|Mistrzostwa okręgowe w pływaniu]] „w basenie krytym YMCA przyniosły w ogólnej klasyfikacji zwycięstwo Cracovii 467 punktów, przed Wisłą 372 i AZS 55”. | ||
**100 m stylem klasycznym klasa I: 2. [[Barbara Lewandowicz]] 1:50; 3. [[Gawlik]] 2:03; w klasie II: 2. [[Dembińska]] 22:00; | **100 m stylem klasycznym klasa I: 2. [[Barbara Lewandowicz]] 1:50; 3. [[Gawlik]] 2:03; w klasie II: 2. [[Dembińska]] 22:00; | ||
**100 m stylem grzbietowym klasa II: 1. [[Kuhn]] 1:50; | **100 m stylem grzbietowym klasa II: 1. [[Kuhn]] 1:50; | ||
- | **100 m stylem dowolnym klasa I: 1. [[Anna | + | **100 m stylem dowolnym klasa I: 1. [[Anna Florczyk]] 1:36:6; 2. [[Barbara Lewandowicz]] 1:45:6; w klasie II: 1. [[Kuhn]] 1:53:2; 2. [[Płaneta]] 1:56:6; |
**200 m stylem klasycznym klasy I: 1. [[Barbara Lewandowicz]] 4:00:8; 2. [[Wanda Górska]] 4:02; | **200 m stylem klasycznym klasy I: 1. [[Barbara Lewandowicz]] 4:00:8; 2. [[Wanda Górska]] 4:02; | ||
- | **400 m stylem dowolnym | + | **400 m stylem dowolnym klasa I: 1. [[Anna Florczyk]] 8:37;6; |
**sztafeta 4x100 m stylem dowolnym: 2. Wisła 7:16:5; | **sztafeta 4x100 m stylem dowolnym: 2. Wisła 7:16:5; | ||
- | **sztafeta 3x100m stylem zmiennym: 1. Wisła: [[Wanda Górska]], [[Barbara Lewandowicz]] i [[Anna | + | **sztafeta 3x100m stylem zmiennym: 1. Wisła: [[Wanda Górska]], [[Barbara Lewandowicz]] i [[Anna Florczyk]] 5:17:2; w klasie III: 1. Wisła: [[Kuhn]], [[Dembińska]] i [[Mroczkowska]] 3:21. |
Mężczyźni. | Mężczyźni. | ||
***100 m stylem klasycznym: 1. [[Wacław Kowalski]] 1:31:2; 3. [[Loos]] 1:39:3; w klasie II: 2. [[Ryszard Juchowski]] 1:39:5; | ***100 m stylem klasycznym: 1. [[Wacław Kowalski]] 1:31:2; 3. [[Loos]] 1:39:3; w klasie II: 2. [[Ryszard Juchowski]] 1:39:5; | ||
- | ***100 m stylem grzbietowym klasy II: 2. [[Świerczewski]] 1:38:5; | + | ***100 m stylem grzbietowym klasy II: 2. [[Świerczewski (pływanie)|Świerczewski]] 1:38:5; |
- | ***100 m stylem dowolnym: 3. [[ | + | ***100 m stylem dowolnym: 3. [[Stefan Cięszki]] 1:12:6; |
***200 m stylem klasycznym: 1. [[Wacław Kowalski]] 3:24; 2. [[Loos]] 3:35; w klasie II: 2. [[Ryszard Juchowski]] 3:44:3’ | ***200 m stylem klasycznym: 1. [[Wacław Kowalski]] 3:24; 2. [[Loos]] 3:35; w klasie II: 2. [[Ryszard Juchowski]] 3:44:3’ | ||
- | ***200 stylem dowolnym: 2. [[ | + | ***200 stylem dowolnym: 2. [[Stefan Cięszki]] 2:49; w klasie II; 3. [[Jerzy Kuźma]] 7:42:2; |
- | ***sztafeta 4x200 m stylem | + | ***sztafeta 4x200 m stylem dowolnym: 2. Wisła 12:50; |
- | ***sztafeta 3x100 m stylem zmiennym: 2. Wisła 4:21:4; w klasie II wygrała Wisła: [[Świerczewski]], [[Ryszard Juchowski]] i [[Szyrski]] 4:42; 3. Wisła II 5:29:2. | + | ***sztafeta 3x100 m stylem zmiennym: 2. Wisła 4:21:4; w klasie II wygrała Wisła: [[Świerczewski (pływanie)|Świerczewski]], [[Ryszard Juchowski]] i [[Szyrski]] 4:42; 3. Wisła II 5:29:2. |
+ | |||
+ | ==Relacje prasowe== | ||
+ | [[Grafika:Echo 1947-05-01.jpg|thumb|right|200 px]] | ||
+ | ===Echo Krakowa. 1947, nr 118 (1 V) nr 409=== | ||
+ | |||
+ | Mistrzostwa pływackie okręgu krakowskiego | ||
+ | |||
+ | |||
+ | Na krytym basenie YMCA odbyły się w dniach 26 i 27 kwietnia mistrzostwa okręgowe w pływaniu. Były one ważną próbą przed mistrzostwami. | ||
+ | |||
+ | Polski oraz sprawdzianem sił i pracy poszczególnych klubów. | ||
+ | |||
+ | W zawodach wzięło udział ok. 60 zawodników, reprezentujących czołowe kluby Krakowa, Cracovię, Wisłę i AZS. Wśród startujących zawodników widzieliśmy wedle nowych twarzy —sama zaś liczba uczestników świadczy, że propaganda pływania nie poszła na marne. Wie wszystkich klasach i konkurencjach walczono ambitnie. Zawodnicy klas II i III wykazali duże postępy i wielu ze startujących w niższej klasie osiągnęło minimum klasy wyższej, W klasie I b. dobry wynik osiągnął Jakubowski (Cr.) w biegu na 100 m st. dowolnym. Również wynik Florczykównie (W) na 100 m st. dow. warty jest podkreślenia. | ||
+ | |||
+ | Liczny Start pań wskazuje na utrzymujące się zainteresowanie pływactwem wśród kobiet. W pierwszym dniu zawodów osiągnęło następujące wyniki: | ||
+ | |||
+ | 400 m st. dowolnym pań — klasa I | ||
+ | |||
+ | 1) Florczykówna (Wisła) 8 min. 37.6 sek. | ||
+ | |||
+ | 2) Płaskóra (Cracovia) — 9 min. 0.4 sek. | ||
+ | |||
+ | 3) Stettner (Cracovia) — 9 mim, 15 sek. | ||
+ | |||
+ | 100 m st. grzbiet, panów — kl. II | ||
+ | |||
+ | 1) Gabriel (Cracovia) — 1 min. 36.5 sek. | ||
+ | |||
+ | 2) Świerczewski (Wisła) — 1 min. 38.5 sek. | ||
+ | |||
+ | 3) Zalęga (Wisła) — 1 min. 47.8 sek. | ||
+ | |||
+ | 400mst.dow.panów—kl. I | ||
+ | |||
+ | 1) Kornecki (Cracovia) — 6 min.. 3.2 sek. | ||
+ | |||
+ | 2) Ciężki (Wisła) — 6 min. 15.1 sek. | ||
+ | |||
+ | 3) Jakubowski (Cracovia) — 6 min. 18.9 sek. | ||
+ | |||
+ | 4) Kasprzyk (Wisła) —- 6 min, 46.2 sek. 1 200 m st. klas, panów — kl. I 1) Kowalski (Wisła) — 3 min. 24 sek. | ||
+ | |||
+ | 2) Loos (Wisła) — 3 min. 35.5 sek. | ||
+ | |||
+ | 3) Jakubowski (Cr.) — 3 min. 59 sek. | ||
+ | |||
+ | 100 m st. grzbiet, pań — kl. II | ||
+ | |||
+ | 1) Kuhn (Wisła) —1 min. 55.2 sek. | ||
+ | |||
+ | 2) Lieblich (Cracovia). | ||
+ | |||
+ | 100 m st. klasycznym pań — kl. I | ||
+ | |||
+ | 1) Płaskóra ( Cracovia) — 1 min. 49 sek. | ||
+ | |||
+ | 2) Gawlik (Wisła) — 2 min. 03 sek. | ||
+ | |||
+ | 3) Dohnald (Wisła) — 2 min. 05 sek. | ||
+ | |||
+ | 100 m st. dow. panów, — kl. II | ||
+ | |||
+ | 1) Drzewiecki (Cracovia) 1 min. 19 sek. | ||
+ | |||
+ | 2) Kosibowicz (Cracovia) 1 min. 20.4 sęk. | ||
+ | |||
+ | 3) Niedźwiecki (Cracovia) i min. 25 sek. | ||
+ | |||
+ | 100 m. st. klasycznym panów — kl. II | ||
+ | |||
+ | 1) Sokół (Cracovia) 1 min. 34 sek. | ||
+ | |||
+ | 2) Drożdż (AZS) 1 min. 37 sek. | ||
+ | |||
+ | 3) Juchowski (Wisła) 1 min. 39.5 sek. | ||
+ | |||
+ | 4) Drzewiecki (Cracovia) 1 min. 44 sek. | ||
+ | |||
+ | Sztafeta 4X200 m st. dow. panów — kl. II | ||
+ | |||
+ | 1) Cracovia (Trenczyński, Jakubowski, Kita, Kornecki) 11 min. 39.7 6ek. | ||
+ | |||
+ | 2) Wisła (Kękuś II, Kowalski, Kasprzyk, Ciężki) 12 min. 50 sek. | ||
+ | |||
+ | Sztafeta 4X100 m st. dow. pań — kl. I | ||
+ | |||
+ | 1) Cracovia (Polak, Plaskóra, Stettner, Dawidowicz) 7 min. 11 sek. | ||
+ | |||
+ | 2) Wisła (Lewandowicz, Górska, Gawlik, Florczyk) 7 min. 16.5 sek. | ||
+ | |||
+ | W drugim dniu zawodów wyniki były następujące: | ||
+ | |||
+ | 400 m st. dowolnym panów — kl. II | ||
+ | |||
+ | 1) Drzewiecki (Cracovia) 6 min. 40 sek. | ||
+ | |||
+ | 2) Kuźma (Wisła) 7 min. 42.2 sek. | ||
+ | |||
+ | 3) Niedźwiecki (Cracovia.) 7 min. 45 sek. | ||
+ | |||
+ | 200 m st. klasycznym pań — kl. I | ||
+ | |||
+ | 1) Lewandowicz (Wisła) 4 min. 00.8 sek. | ||
+ | |||
+ | 2) Górska (Wisła) 4 min. 02.2 6ek. | ||
+ | |||
+ | 3) Płaskora (Cracovia) 4 min. 03 sek. | ||
+ | |||
+ | 4) Stettner (Cracovia) 4 min. 17.6 6ek. | ||
+ | |||
+ | 100 m st. grzbiet, pań — kl. I | ||
+ | |||
+ | 1) Dawidowicz (Cracovia) 1 min. 54.5 sek. | ||
+ | |||
+ | 200 m st. dow. panów — ki. I | ||
+ | |||
+ | 1) Kornecki (Cracovia) 2 min. 47.8 sek. | ||
+ | |||
+ | 2) Ciężki (Wisła) 2 min. 49.1 sek. | ||
+ | |||
+ | 3) Jakubowski (Cracovia) 2 min. 51.2 sek. | ||
+ | |||
+ | 100 m st. grzbietowym panów t— kl. I | ||
+ | |||
+ | 1) Kita (Cracovia) 1 min. 32.6 sek. | ||
+ | |||
+ | 2) Troszczyński (Cr). 1 min, 34.8 sek. | ||
+ | |||
+ | 3) Kękuś II (Wisła) 1 min. 35 sek. | ||
+ | |||
+ | 100 m st. klas, panów — kl. I 1) Kowalski (Wisła) 1 min. 31.2 sek. | ||
+ | |||
+ | 2) Jakubowski (Cracovia) 1 min. 36.2 sek. | ||
+ | |||
+ | 3) Loos (Wisła) 1 min. 39.3 sek. | ||
+ | |||
+ | 100mst.dow.pań—kl.II 1) Kuhn (Wisła) 1 min. 53.2 sek. | ||
+ | |||
+ | 2) Planeta (Wisła) 1 min.. 56.6 sek. | ||
+ | |||
+ | 200 m st. dow. panów — kl. II | ||
+ | |||
+ | 1) Drzewiecki (Cracovia) 3 min. 02.7 sek. | ||
+ | |||
+ | 2) Niedźwiecki (Cracovia) 3 min. 29.2 sek. | ||
+ | |||
+ | 3) Kuźma (Wisła) 3 min. 38.8 sek. | ||
+ | |||
+ | 100 m st. klas. pań—kl.II | ||
+ | |||
+ | 1) Polakówna (Cracovia) .1 min. 55 .6 sek. | ||
+ | |||
+ | 2) Dembińska (Wisła) 2 min. 00 sek. | ||
+ | |||
+ | 3) Ryłko (AZS) 2 min. 12.4 sek. | ||
+ | |||
+ | 200 m st. klasycznym panów — kl. U | ||
+ | |||
+ | 1) Sokal (Cracovia) 3 min. 26.2 sek. | ||
+ | |||
+ | 2) Juchowski (Wisła) 3 min. 56 sek. | ||
+ | |||
+ | 3) Draib (Wisła) 4 min. 06 sek. | ||
+ | |||
+ | 100 m st. dowolnym pań — kl. I | ||
+ | |||
+ | 1) Florczyk (Wisła) 1 min. 36.8 sek. | ||
+ | |||
+ | 2) Lewandowicz (Wisła) i min. 45.6 sek. | ||
+ | |||
+ | 3) Płaskóra (Cracovia) 1 min. 56.6 sek. | ||
+ | |||
+ | 100 m st. dowolnym panów — kl. I | ||
+ | |||
+ | 1) Jakubowski (Cracovia) 1 min. 10.8 sek. | ||
+ | |||
+ | 2) Kornecki (Cracovia) 1 min. 12.2 sek. | ||
+ | |||
+ | 3) Ciężki (Wisła) 1 min. 12.6- sek. | ||
+ | |||
+ | 4) Kasprzyk (Wisła) 1 min. 19 sek. | ||
+ | |||
+ | Sztafeta 3X100 m st. zmiennym panów | ||
+ | |||
+ | 1) Wlała (Świerczewski, Juchowski, Szyrski) 4 min. 42 sek. | ||
+ | |||
+ | 2) Cracovia (Gabriel, Bogucki, Niedźwiecki) 5 miii 04.4 sek. | ||
+ | |||
+ | 3) Wisła I. | ||
+ | |||
+ | Sztafeta 3X100 m panów st. zmiennym — kl. I | ||
+ | |||
+ | 1) Cracovia I (Kita, Sokół, Jakubowski) —4 min. 18 sek. | ||
+ | |||
+ | 2) Wisła I (Kękuś, Kowalską Ciężki) —4 min. 21.4 sek. | ||
+ | |||
+ | 3) Cracovia II. | ||
+ | |||
+ | 4) Wisła II. | ||
+ | |||
+ | Sztafeta 3X100 m st. zmiennym panów —kl. I | ||
+ | |||
+ | 1) Wisła (Górska, Lewandowicz, Florczyk) 5 min. 17 .2 sek. | ||
+ | |||
+ | 2) Cracovia (Dawidowicz, Płaskóra, Potokówna) 6 min. 00 sek. | ||
+ | |||
+ | W ogólnej punktacji zwyciężyła Cracovia 467 pkt przed Wisłą 372 pkt ( AZS 55 pkt) T. T. | ||
+ | |||
+ | |||
+ | ===Sport. 1947, nr 34=== | ||
+ | |||
+ | 1947.05.01 | ||
+ | |||
+ | Kraków (tel. wł.) Mistrzostwa pływackie Krakowa jakie odbyły się w basenie krytym YMCĄ zakończyły się zwycięstwem Cracovii, która zdobyła 467 pkt. przed Wisłą — 372 pkt. 3) AZS — 55 pkt | ||
+ | |||
+ | ===Życie Sportowe. R.2, 1947, nr 17 1947.04.28=== | ||
+ | [[Grafika:Życie Sportowe 1947-04-28.jpg|thumb|right|200 px]] | ||
+ | |||
+ | Mistrzostwa okręgu krakowskiego w pływaniu | ||
+ | |||
[[Kategoria: Mistrzostwa okręgowe w pływaniu]] | [[Kategoria: Mistrzostwa okręgowe w pływaniu]] | ||
- | + | ||
[[Kategoria: Pływanie 1947]] | [[Kategoria: Pływanie 1947]] |
Aktualna wersja
- Koniec kwietnia. Mistrzostwa okręgowe w pływaniu „w basenie krytym YMCA przyniosły w ogólnej klasyfikacji zwycięstwo Cracovii 467 punktów, przed Wisłą 372 i AZS 55”.
- 100 m stylem klasycznym klasa I: 2. Barbara Lewandowicz 1:50; 3. Gawlik 2:03; w klasie II: 2. Dembińska 22:00;
- 100 m stylem grzbietowym klasa II: 1. Kuhn 1:50;
- 100 m stylem dowolnym klasa I: 1. Anna Florczyk 1:36:6; 2. Barbara Lewandowicz 1:45:6; w klasie II: 1. Kuhn 1:53:2; 2. Płaneta 1:56:6;
- 200 m stylem klasycznym klasy I: 1. Barbara Lewandowicz 4:00:8; 2. Wanda Górska 4:02;
- 400 m stylem dowolnym klasa I: 1. Anna Florczyk 8:37;6;
- sztafeta 4x100 m stylem dowolnym: 2. Wisła 7:16:5;
- sztafeta 3x100m stylem zmiennym: 1. Wisła: Wanda Górska, Barbara Lewandowicz i Anna Florczyk 5:17:2; w klasie III: 1. Wisła: Kuhn, Dembińska i Mroczkowska 3:21.
Mężczyźni.
- 100 m stylem klasycznym: 1. Wacław Kowalski 1:31:2; 3. Loos 1:39:3; w klasie II: 2. Ryszard Juchowski 1:39:5;
- 100 m stylem grzbietowym klasy II: 2. Świerczewski 1:38:5;
- 100 m stylem dowolnym: 3. Stefan Cięszki 1:12:6;
- 200 m stylem klasycznym: 1. Wacław Kowalski 3:24; 2. Loos 3:35; w klasie II: 2. Ryszard Juchowski 3:44:3’
- 200 stylem dowolnym: 2. Stefan Cięszki 2:49; w klasie II; 3. Jerzy Kuźma 7:42:2;
- sztafeta 4x200 m stylem dowolnym: 2. Wisła 12:50;
- sztafeta 3x100 m stylem zmiennym: 2. Wisła 4:21:4; w klasie II wygrała Wisła: Świerczewski, Ryszard Juchowski i Szyrski 4:42; 3. Wisła II 5:29:2.
==Relacje prasowe==
===Echo Krakowa. 1947, nr 118 (1 V) nr 409===
Mistrzostwa pływackie okręgu krakowskiego
Na krytym basenie YMCA odbyły się w dniach 26 i 27 kwietnia mistrzostwa okręgowe w pływaniu. Były one ważną próbą przed mistrzostwami.
Polski oraz sprawdzianem sił i pracy poszczególnych klubów.
W zawodach wzięło udział ok. 60 zawodników, reprezentujących czołowe kluby Krakowa, Cracovię, Wisłę i AZS. Wśród startujących zawodników widzieliśmy wedle nowych twarzy —sama zaś liczba uczestników świadczy, że propaganda pływania nie poszła na marne. Wie wszystkich klasach i konkurencjach walczono ambitnie. Zawodnicy klas II i III wykazali duże postępy i wielu ze startujących w niższej klasie osiągnęło minimum klasy wyższej, W klasie I b. dobry wynik osiągnął Jakubowski (Cr.) w biegu na 100 m st. dowolnym. Również wynik Florczykównie (W) na 100 m st. dow. warty jest podkreślenia.
Liczny Start pań wskazuje na utrzymujące się zainteresowanie pływactwem wśród kobiet. W pierwszym dniu zawodów osiągnęło następujące wyniki:
400 m st. dowolnym pań — klasa I
1) Florczykówna (Wisła) 8 min. 37.6 sek.
2) Płaskóra (Cracovia) — 9 min. 0.4 sek.
3) Stettner (Cracovia) — 9 mim, 15 sek.
100 m st. grzbiet, panów — kl. II
1) Gabriel (Cracovia) — 1 min. 36.5 sek.
2) Świerczewski (Wisła) — 1 min. 38.5 sek.
3) Zalęga (Wisła) — 1 min. 47.8 sek.
400mst.dow.panów—kl. I
1) Kornecki (Cracovia) — 6 min.. 3.2 sek.
2) Ciężki (Wisła) — 6 min. 15.1 sek.
3) Jakubowski (Cracovia) — 6 min. 18.9 sek.
4) Kasprzyk (Wisła) —- 6 min, 46.2 sek. 1 200 m st. klas, panów — kl. I 1) Kowalski (Wisła) — 3 min. 24 sek.
2) Loos (Wisła) — 3 min. 35.5 sek.
3) Jakubowski (Cr.) — 3 min. 59 sek.
100 m st. grzbiet, pań — kl. II
1) Kuhn (Wisła) —1 min. 55.2 sek.
2) Lieblich (Cracovia).
100 m st. klasycznym pań — kl. I
1) Płaskóra ( Cracovia) — 1 min. 49 sek.
2) Gawlik (Wisła) — 2 min. 03 sek.
3) Dohnald (Wisła) — 2 min. 05 sek.
100 m st. dow. panów, — kl. II
1) Drzewiecki (Cracovia) 1 min. 19 sek.
2) Kosibowicz (Cracovia) 1 min. 20.4 sęk.
3) Niedźwiecki (Cracovia) i min. 25 sek.
100 m. st. klasycznym panów — kl. II
1) Sokół (Cracovia) 1 min. 34 sek.
2) Drożdż (AZS) 1 min. 37 sek.
3) Juchowski (Wisła) 1 min. 39.5 sek.
4) Drzewiecki (Cracovia) 1 min. 44 sek.
Sztafeta 4X200 m st. dow. panów — kl. II
1) Cracovia (Trenczyński, Jakubowski, Kita, Kornecki) 11 min. 39.7 6ek.
2) Wisła (Kękuś II, Kowalski, Kasprzyk, Ciężki) 12 min. 50 sek.
Sztafeta 4X100 m st. dow. pań — kl. I
1) Cracovia (Polak, Plaskóra, Stettner, Dawidowicz) 7 min. 11 sek.
2) Wisła (Lewandowicz, Górska, Gawlik, Florczyk) 7 min. 16.5 sek.
W drugim dniu zawodów wyniki były następujące:
400 m st. dowolnym panów — kl. II
1) Drzewiecki (Cracovia) 6 min. 40 sek.
2) Kuźma (Wisła) 7 min. 42.2 sek.
3) Niedźwiecki (Cracovia.) 7 min. 45 sek.
200 m st. klasycznym pań — kl. I
1) Lewandowicz (Wisła) 4 min. 00.8 sek.
2) Górska (Wisła) 4 min. 02.2 6ek.
3) Płaskora (Cracovia) 4 min. 03 sek.
4) Stettner (Cracovia) 4 min. 17.6 6ek.
100 m st. grzbiet, pań — kl. I
1) Dawidowicz (Cracovia) 1 min. 54.5 sek.
200 m st. dow. panów — ki. I
1) Kornecki (Cracovia) 2 min. 47.8 sek.
2) Ciężki (Wisła) 2 min. 49.1 sek.
3) Jakubowski (Cracovia) 2 min. 51.2 sek.
100 m st. grzbietowym panów t— kl. I
1) Kita (Cracovia) 1 min. 32.6 sek.
2) Troszczyński (Cr). 1 min, 34.8 sek.
3) Kękuś II (Wisła) 1 min. 35 sek.
100 m st. klas, panów — kl. I 1) Kowalski (Wisła) 1 min. 31.2 sek.
2) Jakubowski (Cracovia) 1 min. 36.2 sek.
3) Loos (Wisła) 1 min. 39.3 sek.
100mst.dow.pań—kl.II 1) Kuhn (Wisła) 1 min. 53.2 sek.
2) Planeta (Wisła) 1 min.. 56.6 sek.
200 m st. dow. panów — kl. II
1) Drzewiecki (Cracovia) 3 min. 02.7 sek.
2) Niedźwiecki (Cracovia) 3 min. 29.2 sek.
3) Kuźma (Wisła) 3 min. 38.8 sek.
100 m st. klas. pań—kl.II
1) Polakówna (Cracovia) .1 min. 55 .6 sek.
2) Dembińska (Wisła) 2 min. 00 sek.
3) Ryłko (AZS) 2 min. 12.4 sek.
200 m st. klasycznym panów — kl. U
1) Sokal (Cracovia) 3 min. 26.2 sek.
2) Juchowski (Wisła) 3 min. 56 sek.
3) Draib (Wisła) 4 min. 06 sek.
100 m st. dowolnym pań — kl. I
1) Florczyk (Wisła) 1 min. 36.8 sek.
2) Lewandowicz (Wisła) i min. 45.6 sek.
3) Płaskóra (Cracovia) 1 min. 56.6 sek.
100 m st. dowolnym panów — kl. I
1) Jakubowski (Cracovia) 1 min. 10.8 sek.
2) Kornecki (Cracovia) 1 min. 12.2 sek.
3) Ciężki (Wisła) 1 min. 12.6- sek.
4) Kasprzyk (Wisła) 1 min. 19 sek.
Sztafeta 3X100 m st. zmiennym panów
1) Wlała (Świerczewski, Juchowski, Szyrski) 4 min. 42 sek.
2) Cracovia (Gabriel, Bogucki, Niedźwiecki) 5 miii 04.4 sek.
3) Wisła I.
Sztafeta 3X100 m panów st. zmiennym — kl. I
1) Cracovia I (Kita, Sokół, Jakubowski) —4 min. 18 sek.
2) Wisła I (Kękuś, Kowalską Ciężki) —4 min. 21.4 sek.
3) Cracovia II.
4) Wisła II.
Sztafeta 3X100 m st. zmiennym panów —kl. I
1) Wisła (Górska, Lewandowicz, Florczyk) 5 min. 17 .2 sek.
2) Cracovia (Dawidowicz, Płaskóra, Potokówna) 6 min. 00 sek.
W ogólnej punktacji zwyciężyła Cracovia 467 pkt przed Wisłą 372 pkt ( AZS 55 pkt) T. T.
Sport. 1947, nr 34
1947.05.01
Kraków (tel. wł.) Mistrzostwa pływackie Krakowa jakie odbyły się w basenie krytym YMCĄ zakończyły się zwycięstwem Cracovii, która zdobyła 467 pkt. przed Wisłą — 372 pkt. 3) AZS — 55 pkt
Życie Sportowe. R.2, 1947, nr 17 1947.04.28
Mistrzostwa okręgu krakowskiego w pływaniu