1947.10.12 Cracovia - Wisła Kraków 3:0

Z Historia Wisły

1947.10.12, mecz towarzyski, Kraków, Stadion Garbarni, 15:00, niedziela
Cracovia 3:0 (2:0) Wisła Kraków
widzów: 3.000
sędzia: Bill
Bramki
Henryk Bobula x2
Szewczyk
Cracovia
Hymczak
Glimas
Dziobek
Maziar
Jabłoński
Filipski
Henryk Bobula
Radoń
Władysław Szewczyk
Mazur
Strąk
Różankowski
Wisła Kraków
Przemysław Smolarek
Michał Filek
Mieczysław Rupa
Leszek Snopkowski
Tadeusz Legutko
Jan Wapiennik
Tadeusz Kapusta
Korpak
Zbigniew Jaskowski
Artur Woźniak
Zbigniew Kotaba

O Wiśle Kraków czytaj także w oficjalnym serwisie Przeglądu Sportowego - przegladsportowy.pl


Spis treści

Relacje prasowe


Echo Krakowa. 1947, nr 280 (11 X) nr 571

Cracovia—Wisła

W niedzielę 12 bm. rozegrają dwie „odwieczne" rywalki mecz towarzyski, przeznaczając dochód ze spotkania na Odbudowę Warszawy. Mimo braku czołowych zawodników w obu drużynach, mecz niedzielny będzie naprawdę ciekawy i dostarczy licznym kibicom obu drużyn wielu emocji. Początek meczu wyznaczony został na godz. 11, a terenem zmagań dwóch czołowych drużyn krakowskich będzie boisko Garbarni.


Echo Krakowa. 1947, nr 281 (12 X) nr 572

3 x Cracovia—Wisła Zwolenników dwu najstarszych klubów krakowskich Cracovii i Wisły czekają nie lada emocje.

W sobotę w piłce ręcznej zmierzą się dwie prowadzące obecnie w tabeli drużyny: Cracovia i Wisła, w niedzielę znów piłkarze tym razem „nożni" rozegrają towarzyskie spotkanie na odbudowę Warszawy, a w sobotę po południu i w niedzielę przed południem, lekkoatleci obu tych klubów rozegrają mecz lekkoatletyczny.

Która drużyna odniesie zwycięstwo w tym oryginalnym trójboju? Zobaczymy...

Początek meczu szczypiórniaka Cracovia i Wisła dziś tj. w sobotę 11 października o godz. 15 na boisku Wisły.

Lekkoatletyczne zawody rozpoczną się również dzisiaj o godz. 15 na boisku Wisły.

Mecz piłkarski Cracovia—Wisła zostanie rozegrany jutro, tj. w niedzielę, na boisku Garbami o godzinie 15-tej (a nie o 11 -tej, jak w numerze wczorajszym podaliśmy).


"Przegląd Sportowy" z 1947.10.13

Święta wojna w Krakowie

Kraków, 12.10 (Tel wł.).

Tzw. "Święta wojna" między Cracovią a Wisłą toczyła się niezwykle zacięta przez ubiegłe dwa dni na bieżni i boiskach Krakowa. Rozegrany w sobotę mecz szczypiorniaka o mistrzostwo Okręgu, zakończył się zwycięstwem Cracovii 10:4 (4:1). Mecz lekkoatletyczny przeniósł zwycięstwo Wiśle 109:90 pkt. W konkurencjach męskich zwyciężyła Cracovia 68:57, w konkurencjach żeńskich wygrała Wisła 51:22. Uzyskane wyniki byłe przeciętne, jedynie Puzio ( Cracovia ) w biegu na 400m uzyskał b. dobry czas 50,9. W sztafecie szwedzkiej Widel ( Cracovia ), biegnący na 400m uzyskał czas 51,8. Mecz piłki nożnej, rozegrany na boisku Garbarni, z którego dochód przeznaczona na odbudowę Warszawy, zakończył się zwycięstwem Cracovii 3:0 (2:0). Dwie bramki zdobył Bobula, w tym drugą bardzo piękną główką, jedną Szewczyk. Wisła wystąpiła z 6 zawodnikami z pierwszej drużyny z Rupą w obronie i Arturem i Jackowskim w ataku. Cracovia grała bez Wiecka, Rybickiego, Parpana i Jabłońskiego II. Gra ciekawa i ładna.

”Dziennik Polski” z 1947.10.14.

http://mbc.malopolska.pl/dlibra/doccontent?id=11303

Na odbudowę Warszawy

Cracovia — Wista 3:0 (2:0)

Obie drużyny w osłabionych składach. Cracovia w meczach towarzyskich zadziwia, dobrą dyspozycją strzałową (piękne zwycięstwa na Dolnym Śląsku). Bramki zdobyli Bobula 2 i Szewczyk.

Urządzanie meczu przy silnej konkurencji wyścigu automobilowego nie było pociągnięciem właściwym, w rezultacie tylko około 2.500 widzów przyczyniło się do odbudowy Warszawy.


Sport. 1947, nr 80

1947.10.13

CRACOVIA-WISŁA 3:0 ale obie drużyny grały BEZ „ASÓW“ CKACOVIA — WISŁA 3:0 (2:0) Kraków (tel. wł.,) W towarzyskim meczu piłkarskim, rozegranym w niedzielę pomiędzy „odwiecznymi” rywalami Cracovią i Wisłą zwyciężył zespół Cracovii w stosunku 3:0 (2:0).

Obie drużyny wystąpiły do spotkania w składach osłabionych brakiem zawodników, reprezentujących barwy Krakowa w meczu z Poznaniem w Poznaniu.

Gra stała na dobrym poziomie i toczyła się przy nieznacznej prze wadze zwycięzców, dla których bramki zdobyli Bobula 2 i Szewczyk 1.

Widzów ok, 3 tys., Całkowity dochód z meczu przeznaczony został na odbudowę Warszawy.


Naprzód: organ Polskiej Partii Socjalistycznej. 1947, nr 283 - 1947.10.15

Cracovia zwycięża Wisłę w szczypiorniaku 10:4 (5:1)

(SW) W zawodach szczypiorniaka o mistrzostwo okręgu krakowskiego Cracovia zdecydowanie pokonała Wisłę. Dzięki temu zwycięstwu Cracovia staje się najpoważniejszym kandydatem do uzyskania tytułu mistrzowskiego i tym samym do reprezentowania okręgu krakowskiego w dalszych rozgrywkach o mistrzostwo Polski. Bramki dla zwycięzców uzyskali: Więcek 4, Pachla 3, Kowalski A. 2, Laska 1. Dla Wisły Kowalówka 2, Legutko i Talik po 1.


w piłce nożnej 3:0 (2:0) (SW) Pomiędzy odwiecznymi rywalami rozegrane zostały zawody piłkarskie na boisku Garbarni, z których dochód został przeznaczony na odbudowę Warszawy, Obydwie drużyny wystąpiły jednak w bardzo osłabionych składach ze względu na udział swoich najlepszych graczy w meczu Poznań— Kraków o puchar J. Kałuży.

Tym razem zasłużone zwycięstwo uzyskała Cracovia, zdobywając bramki przez Bobulę 2 i Szewczyka 1 Sędziował ob. Bill. Widzów około 3 tysiące


Życie Sportowe. R.2, 1947, nr 39(53)

1947.10.14


Na odbudowę Warszawy

Cracovia — Wisła 3:0 :(2:0)’i Obie drużyny w osłabionych' składach. Cracovia w meczach towarzyskich zadziwia dobrą dyspozycją strzałową (piękne zwycięstwa na Dolnym Śląsku). Bramki zdobyli Bobula 2 i Szewczyk. Urządzenie meczu przy silnej konkurencji wyścigu automobilowego nie było pociągnięciem właściwym, w rezultacie tylko około 2.500 widzów przyczyniło się do odbudowy Warszawy.