1947.10.28 ŠK Žilina - Wisła Kraków 10:2

Z Historia Wisły

1947.10.28, mecz towarzyski, Žilina,
ŠK Žilina 10:2 (2:1) Wisła Kraków
widzów:
sędzia:
Bramki
ŠK Žilina
Wisła Kraków
Brom(Ruch)
Mieczysław Rupa
Michał Filek
Alszer (Ruch)
Jakubik (Garbarnia)
Nowak(Garbarnia)

O Wiśle Kraków czytaj także w oficjalnym serwisie Przeglądu Sportowego - Sports.pl


Relacje prasowe

”Start” z 1947.11.03.

Pogrom Wisły w Czechosłowacji

ZILINA - WISŁA 10:2 (2:1)

W dniu święta narodowego Czechosłowacji w ub. wtorek rozegrała Wisła w Zilinie mecz przeciw tamtejszemu zespołowi ligi czechosłowackiej S. K. Zilina, ponosząc kompromitującą porażkę 2.-10.

Krakowianko wystąpili do tych zawodów bez Jurowicza, Flanka i Gracza, natomiast z Jakubikiem i Nowakiem (Garbarnia) oraz Alszerem, Bromem (Ruch). Jak widzimy więc zastąpiono Jurowicza i Gracza — natomiast nie wzmocniono linii obrony, która grała w składzie: Rupa — Filek I i to była najważniejsza przyczyna tak sromotnej klęski; nie bez wpływy na nią było również przemęczenie niedzielnymi zawodami przeciw Ruchowi, po których w niespełna 48 godzin (w tym jeszcze podróż) wystąpiono do zawodów w Zilinie.

Wynik Wisły, którą reklamowano w Czechosłowacji jako pewnego kandydata na tytuł mistrza Polski w roku 1947 jeszcze bardziej podważył naszą opinie, zepsutą po klęsce belgradzkiej.

Jak wynika ż głosów prasy czeskiej krakowianie grali nad wyraz słabo — okresami wprost nieudolnie, a jedynym zawodnikiem zasługującym na przychylną ocenę był Kohut zdobywca obu bramek.

W czasie meczu obaj bramkarze doznali kontuzyj i nawzajem się zastępowali, poważniejszą kontuzje odniósł napastnik czeski Zachar, który po zderzeniu z Jakubikiem został odwieziony do szpitala.