1948.02.29 Wisła Kraków - Radomiak 11:5

Z Historia Wisły

Wersja z dnia 07:33, 6 sty 2021; PawelP (Dyskusja | wkład)
(różn) ← Poprzednia wersja | Aktualna wersja (różn) | Następna wersja → (różn)
  • 29 lutego. Zawody towarzyskie w boksie Wisła Kraków - Radomiak 11:5.

strona 5.

„Dziennik Polski” nr 58, 59 anons, 61 relacja.


Spis treści

Relacje prasowe

Echo Krakowa. 1948, nr 57 (28 II) nr 706

‎‎
‎‎
‎‎

RADOMIAK-WISŁA.

W niedzielę 29 bm. w hali Ośrodka WF i PW przy ul. Zwierzynieckiej odbędą się interesujące zawody bokserskie Radomiak- Wisła. Goście przyjeżdżają w swym najlepszym składzie z Czortkiem. Wamakiem i Kotkowskim na czele. Początek o godz. 18 30.


Echo Krakowa. 1948, nr 59 (1 III) nr 708

Radomiak -Wisła

Dziś o godz. 18,30 ósemka Wisły rozegra interesujące spotkanie pięściarskie z Radomiakiem.

Goście przyjeżdżają do Krakowa w swym najsilniejszym składzie z Sieradzanem, Czortkiem Hem na czele.

Spotkanie rozegrane Hali WF i PW przy ul. Zwierzynieckiej.

Echo Krakowa. 1948, nr 60 (2 III) nr 709

Ładna walka Czortka

Radomiak — Wisła


KRAKÓW (TT), Towarzyskie zawody bokserskie, które odbyły się wczoraj między drużynami KS Radomiak (mistrz okr. warszawskiego) a krakowską Wisłą zakończyły się zwycięstwem gości w stosunku 11:5.

Z drużyny warszawskiej wyróżnić należy przede wszystkim b. wicemistrza Europy Czortka, który w swej walce dał pokaz prawdziwego boksu.

Czortek zaprezentował, doskonałą technikę i bogaty repertuar ciosów, udowadniając, że nadal należy do czołówki pięściarzy polskich. Wicemistrz Polski Wasiak nie miał z Piątkowskim trudnej przeprawy.

Z pięściarzy Wisły dobrze wypadł Gromala, odnosząc zasłużone zwycięstwo nad Sieradzanem.

Matuła miał ciężką walkę z Krokiem, który był wyjątkowo twardym przeciwnikiem —rozstrzygnął jednak spotkanie na swoją korzyść.

Szczegółowe wyniki walk: W wadze koguciej Przybytniewski (R) ma przez cały czas zupełną przewagę nad Kalita., wygrywając w trzecim starciu przez, t. k. o.

W piórkowej walka między Sieradzanem (R) a Gromalą była ciekawa tylko przez pierwsze dwie rundy w trzeciej obaj zawodnicy walczą nieczysto. Wygrywa Gromala na punkty.

W lekkiej I-ej Czortek (R) obejmuje z miejsca inicjatywę, atakując przez wszystkie rundy Piszczka, który jednak przetrzymuje huragan ciosów przegrywając jedynie na punkty.

W lekkiej Il-giej walczący wczoraj słabiej niż zwykle Dudzik (W) przegrał na punkty z Kosińskim (R).

W półśredniej po paru soczystych ciosach Wasiaka (R) Piątkowski (W) zostaje wyliczony na początku pierwszej rundy.

W średniej po naciętej walce Matuła (W) zwyciężył na punkty Krota (R), który wykazał dużą odporność na ciosy.

W półciężkiej nieciekawe spotkanie między Żbikiem (W) a Kotowskim, prowadzone prawie przez cały czas w zwarciu, zakończyło się remisem.

W ciężkiej mimo wyrównanego przebiegu walki sędziowie przyznali zwycięstwo Rutkowskiemu (R) nad Rysiem (W).

Sędziował w ringu p. Pietrzykowski, punktował p. Mikołajczyk.


Naprzód: organ Polskiej Partii Socjalistycznej. 1948, nr 61 1948.03.03

R a d o m ia k - Wisła 11:5

KRAKÓW - Towarzyski mecz bokserski pięściarzy „Radomiaka” i „Wisły”, w którym zwyciężyli goście 11:5 stał na dobrym poziomie technicznym. W, drużynie „Wisły” niespodziankę sprawił Gromala wygrywając z Sieradzanem. Wyniki techniczne były następujące: Waga musza Przybytniewski wygrał przez techniczny k. o. z Kalitą. Waga piórkowa: Gromala (Wisła) wygrał na punkty z Sieradzanem. Wynik remisowy byłby tu jednak sprawiedliwszy. Waga lekka: Czortek (Radomiak) bije wysoko na punkty Piszczka. Waga lekka II: Kosiński (Radomiak) wygra) na punkty z Dudzikiem. Waga półśrednia Wasiak (Radomiak) wygrał przez k. o. w pierwszej rundzie z Piątkowskim. Waga średnia Matula (Wisła) zwyciężył na punkty Kroka. Waga półciężka: Kotkowski (Radomiak) zremisował ze Żbikiem. Waga ciężka: Rutkowski (Radomiak) zwyciężył Rysia. Na ringu sędziował Pietrzykowski na punkty Mikołajczyk.