1949.02.20 Błękitni Kielce - Wisła Kraków 3:4

Z Historia Wisły

1949.02.20, mecz towarzyski, Kielce,
Gwardia Kielce 3:4 (0:2) Gwardia - Wisła Kraków
widzów:
sędzia:
Bramki
Machel x2
Jung
Mieczysław Gracz
Józef Kohut
Józef Mamoń
Mieczysław Rupa
Gwardia Kielce
Gwardia - Wisła Kraków

O Wiśle Kraków czytaj także w oficjalnym serwisie Przeglądu Sportowego - przegladsportowy.pl


Spis treści

Relacje prasowe

"Piłkarz" z 1949.02.21

Wisła—Gwardia (Kielce) 4:3 (2:0)
KIELCE. (Tel. wł.). Tegoroczny sezon piłkarski zainaugurowała Wisła towarzyskim spotkaniem z Gwardią, rozegranym na błotnistym i ciężkim terenie w Kielcach.
Wynik, uzyskany przez Wisłę nie odpowiada przebiegowi gry, gdyż drużyna krakowska powinna to spotkanie wygrać w znacznie wyższym stosunku, mając silną przewagę przez cały przeciąg zawodów.

Drużynie krakowskiej przeciwstawiła Gwardia jedynie ambicję 1 dużą ofiarność. Mecz wzbudził duże zainteresowanie w Kielcach i na widowni zebrała się rekordowa liczba publiczności. Czerwoni wystąpili niemal w pełnym składzie, chcąc „rozkręcić się” przed czekającymi ich spotkaniami ligowymi.

Bramki dla Wisły zdobyli: Kohut 2. Gracz i Rupa po 1. dla Gwardii:

"Przegląd Sportowy" nr 15

20.02. Kielce. Wisła-Gwardia Kielce 4:3 (2:0) „Pierwszy mecz rozegrał wicemistrz na obcym terenie, wygrywając różnicą zaledwie jednej bramki. Bramki dla Wisły zdobyli: Gracz, Kohut, Mamoń i Rupa, dla Gwardii: Machel 2 i Jung.”.

Gazeta Krakowska. 1949, nr 5 (19 II)

Dwie drużyny krakowskie grające w pierwszej lidze: mistrz Polski — Cracovia oraz wicemistrz Wisła, rozpoczynają sezon w najbliższą niedzielę. Wisła wyjeżdża do Kielc, gdzie zmierzy się z tamtejszą Gwardią (dawny „Partyzant"). Drużyna wicemistrza Polski wystąpi w Kielcach w najsilniejszym składzie, jedynie bez Cisowskiego.

Gazeta Krakowska. 1949, nr 7 (21 II)

Wisła-Gwardia 4:3 (2:0) KIELCE. (Teł. wł.) Pierwszy występ piłkarzy Wisły w bieżącym sezonie przyniósł im nieznaczne zwycięstwo nad kielecką Gwardią w stosunku 4:3.

Gra toczyła się na błotnistym terenie, przy przewadze technicznej drużyny krakowskiej, której przeciwstawiła Gwardia dużą ambicję.

Bramki dla Wisły zdobyli: Kohut 2, Gracz i Rupa po I.

Dla Gwardii: Jung, Iwański i Pułta