1949.05.03 Skra Częstochowa - Wisła Kraków 4:4

Z Historia Wisły

1949.05.03, mecz towarzyski, Częstochowa,
Skra Częstochowa 4:4 (4:0) Wisła Kraków
widzów: 5.000
sędzia: Żółtak
Bramki
Garus
Wójcikowski (k)
Halkiewicz
Leszek Snopkowski sam.
1:0
2:0
3:0
4:0
4:1
4:2
4:3
4:4
Mieczysław Dudek
(k) Mieczysław Szczurek
Wapiennik
Zbigniew Kotaba
Skra Częstochowa
Wisła Kraków
Mieczysław Szczurek
Leszek Snopkowski
Adam Wapiennik
Mieczysław Dudek
Zbigniew Kotaba
Władysław Giergiel

O Wiśle Kraków czytaj także w oficjalnym serwisie Przeglądu Sportowego - przegladsportowy.pl


Spis treści

Relacje prasowe

Echo Krakowskie. 1949, nr 118 (4 V) nr 1123

‎‎‎

Wisła-Gwardia (Kraków) - Skra (Częstochowa) 4:4 (0:4)


CZĘSTOCHOWA — Krakowska Gwardia-Wisła rozegrała we wtorek w Częstochowie towarzyski mecz piłkarski a drugoligową „Skrą“ z Częstochowy.

Spotkanie zakończyło się wynikiem remisowym 4:4 (0:4).

Drużyna krakowska wystąpiła bez zawodników, powołanych na obóz do kadry reprezentacyjnej. Skra grała bez bramkarza — Borowieckiego i napastnika — Baraniaka.

W pierwszej połowę Skra grała b. dobrze, zdobywając prowadzenie 4:0. Ta część była pechowa dla drużyny krakowskiej, która straciła 1.

bramkę ze strzału samobójczego obrońcy Wisły, trzecią zaś z rzutu karnego, a ponadto jeszcze jedną bramkę zawiniła obrona. Po przerwie na prawym skrzydle Wisły zagrał Giergiel, który był motorem większości akcji.

W drugiej połowie gry drużyna ‘krakowska zdobywa wyraźną przewagę i do końca meczu nie schodzi prawie z potowy boiska Skry.

Bramki dla Wisły zdobyli: Dudek, Szczurek, Wapiennik i Kotaba. Dla gospodarzy: Garus; Halkiewicz, Wójcikowski (z rzutu karnego) i jedna samobójcza.

Zawody prowadził sędzia Żółtak z Częstochowy. Widzów mimo powszedniego dnia około 5.000.


Sport. 1949, nr 37

1949.05.05

Częstochowska SKRA remisuje z osłabioną Wisłą, Gwardią, Kraków 4:4

Wisła — Gwardia (Kraków) — Skra (Częstochowa) 4:4 (0:4).

CZĘSTOCHOWA (tel. wł.) Krak. Gwardia — Wisła rozegrała w Częstochowie towarzyski mecz piłkarski z drugoligową Skra z Częstochowy, spotka nie zakończyło się wynikiem remisowym 4:4 (0:4), Drużyna krakowska wystąpiła bez zawodników, powołanych na obóz dla kadry reprezentacyjnej, to też grało w niej tylko 5-ciu piłkarzy pierwszego składu. Skra grała bez bramkarza — Borowieckiego i napastnika — Baraniaka.

W pierwszej połowie Skra grała z dużym szczęściem, zdobywając prowadzenie 4:0. Ta część gry była pechowa dla drużyny krakowskiej, która straciła 1-szą bramkę ze strzału samobójczego obrońcy Wisły, trzecią zaś z rzutu karnego, a ponadto jeszcze jedną bramkę zawiniła obrona.

Po przerwie na prawym skrzydle Wisły zagrał Giergiel, który, był motorem większości akcji. W drugiej połowie gry drużyna krakowska zdobywa wyraźną przewagę i do końca meczu nie schodzi prawie z połowy boiska Skry.

Bramki dla Wisły, Gwardii zdobyli: Dudek Szczurek, Wapiennik i Kolasa, dla gospodarzy zaś: Garus, Halkiewicz, Wójcikowski (z rzutu karne go) i jedna samobójcza.

Zawody prowadzi! sędzia Żółtak 1 Częstochowy. Widzów mimo powszedniego dnia, około 5.000


Gazeta Krakowska. 1949, nr 78 (5 V)

Gwardia-Wisła—Skra CZĘSTOCHOWA 4:4 (0:4)

CZĘSTOCHOWA. Ostatnio krakowska Gwardia—Wisła rozegrała towarzyskie spotkanie piłkarskie z drugoligową „Skrą z Częstochowy.

Spotkanie po ciekawej grze zakończyło się wynikiem remisowym 4:4 (0:4).

Podkreślić należy, że drużyna krakowska wystąpiła do meczu bez sześciu zawodników powołanych na obóz do kadry reprezentacyjnej, a to bez Jurowicza, Flanka, Gracza, Kohuta, Mamonia i Legutki. Skra zagrała jedynie bez bramkarza — Borowieckiego i napastnika Baraniaka.

Do pauzy gospodarze grali bardzo dobrze i w tym czasie zdobyli 4 bramki ze strzału Garusa, Halkiewicza, Wójcikowskiego (z rzutu karnego) i jedną samobójczą. Ta część meczu była zupełnie .pechowa dla gości. Po pauzie na prawym skrzydle Wisły zagrał Giergiel, który był motorem większości akcji, będąc najlepszym zawodnikiem na boisku.

Po zmianie drużyna krakowska opanowała w zupełności boisko, zdobywając wyraźną przewagę i uzyskując w tym czasie bramki ze strzału: Dudka, Szczurka, Wapiennika i Kotaby.

Zawody prowadził sędzia Żółtak z Częstochowy. Widzów około 5000.


Sport i Wczasy. R.3, 1949, nr 36

Gwardia Wisła remisuje w Częstochowie

CZĘSTOCHOWA. Krakowska Gwardia-Wisła rozegrała w Częstochowie towarzyski mecz piłkarski z drugoligową Skrą z Częstochowy.

Spotkanie zakończyło się wynikiem remisowym 4:4 (0:4). Drużyna krakowska wystąpiła bez zawodników, powołanych na obóz dla kadry reprezentacyjnej, toteż grało w niej tylko 5-ciu piłkarzy pierwszego składu. Skra grała bez bramkarza — Borowieckiego i napastnika — Baraniaka.

Bramki dla Wisły-Gwardii zdobyli: Dudek, Szczurek. Wapiennik Koleba, dla gospodarzy zaś: Garus, Halkiewicz, Wójcikowski (z rzutu karnego) i jedna samobójcza.

Zawody prowadził sędzia Żółtek z Częstochowy. Widzów, mimo powszedniego dnia, około 5.000.http://buwcd.buw.uw.edu.pl/e_zbiory/ckcp/p_sportowy/1949/nr036/directory.djvu strona 8.