1949.05.07 Zagłębie Sosnowiec - Wisła Kraków 5:1

Z Historia Wisły

1949.05.07, mecz towarzyski, Sosnowiec,
Zagłębie Sosnowiec 5:1 (2:0) Wisła Kraków
widzów:
sędzia:
Bramki
Glimza x3
Olszewski
Grządziel
Mieczysław Szczurek lub Zbigniew Jaskowski
Zagłębie Sosnowiec
Wisła Kraków

O Wiśle Kraków czytaj także w oficjalnym serwisie Przeglądu Sportowego - przegladsportowy.pl


Spis treści

Relacje prasowe

http://buwcd.buw.uw.edu.pl/e_zbiory/ckcp/p_sportowy/1949/nr037/directory.djvu strona 2.

"Piłkarz z 1949.05.09

Zagłębie-Gwardia-Wisła 5:1 (2:0)

SOSNOWIEC. Krakowska Gwardia — Wisła osłabiona brakiem zawodników wyznaczonych do reprezentacji Polski, rozegrała w sobotę towarzyskie spotkanie z Zagłębiem, doznając wysokiej porażki w stosunku 1:5. Zwycięzcy zagrali b. dobrze i dopingowani przez 6-tysięczną widownie uzyskali zasłużone zwycięstwo.

Bramki zdobyli: Glimza 3, Olszewski i Grządziel po jednej. Dla Gw.-Wisły honorowy punkt zdobył Szczurek.


Sport. 1949, nr 37

1949.05.05

ZAGŁĘBIE — WISŁA KRAKÓW SOSNOWIEC. W sobotę 7 maja rb. na stadionie ZS Metal w Sosnowcu odbędzie się ciekawe spotkanie piłkarskie między reprezentację Zagłębie, a leaderem rozgrywek o mistrzostwo ekstraklasy Wisłą. Początek spotkania o godz. 18-ej.


Sport i Wczasy. R.3, 1949, nr 37

Zagłębie-Gwardia Wisła Kraków 5:1 (2:0)

SOSNOWIEC. — Leader ligi Gwardia — Wisła gościła w Sosnowcu, gdzie spotkała się z reprezentacją okręgu zagłębiowskiego. Ligowcy wystąpili bez Jurowicza, Gracza, Kohuta i Mamonia, co jednak nie usprawiedliwia tak wysokiej porażki. W pierwszej połowie goście byli zespołem lepszym technicznie, nie strzelali jednak dostatecznie do bramki, natomiast po przerwie zdecydowaną przewagę posiadali gospodarze, dlatego też zwycięstwo ich jest zupełnie zasłużone. W drużynie zagłębiowskiej najlepiej podobali się w ataku Klimza i Macuga (po przerwie) w obronie Strauch; bramkarz Niedbała bronił szczęśliwie, w Gwardii — Wiśle natomiast jedynie Flanek i Dudek zagrali na poziomie, natomiast pozostali słabo.

Bramkarz Kurkiewicz zawinił dwie puszczone bramki. Bramki dla Zagłębia zdobyli: Klimza 3, Grzędziel i Olszewski po 1, dla Gwardii — Wisły Krupa.

Publiczności ok. 4000 osób, (eme)


Dziennik Zachodni, 1949, R. 5, nr 126

Reprezentacja Zagłębia wygrała z Wisłą 5:1 (2:0)

SOSNOWIEC (cis). Występ leadera I Ligi piłkarskiej wzbudził w Sosnowcu wielkie zainteresowanie, gromadząc na stadionie Metalu 8.000 widzów. Reprezentacja Zagłębia, która we wszystkich liniach zagrała bez zarzutu odniosła łatwe zwycięstwo nad osłabioną brakiem 4 reprezentantów Wisłą. Mimo to krakowiacy pokazali się z jak najlepszej strony i pozostawili w Sosnowcu dobre wrażenie. Zwycięskie bramki dla Zagłębia padły ze strzałów Klimzy 3, Grządziela i Olszewskiego. Honorowy punkt dla gości zdobył ich najlepszy napastnik Rupa