1950.05.31 Wisła/Legia - Reprezentacja Związkowców 2:1

Z Historia Wisły

1950.05.31, mecz towarzyski, Kraków,
Gwardia/Legia 2:1 (0:1) Reprezentacja Związkowców
widzów:
sędzia:
Bramki

Kazimierz Cisowski
Leszek Snopkowski (w)
0:1
1:1
2:1
Wawrzusiak


Gwardia/Legia
Reprezentacja Związkowców

O Wiśle Kraków czytaj także w oficjalnym serwisie Przeglądu Sportowego - przegladsportowy.pl

"w walce o pokój"

Relacje prasowe

Echo Krakowskie. 1950, nr 150 (2 VI) nr 1451

‎‎‎

Gwardziści i Legioniści lepsi od Zw. Zawodowych

W rozegranym w ub. środę meczu piłkarskim pomiędzy teamem Gwardii i Legii a reprezentacją związków .zawodowych, zwycięstwo odniósł team gwardzistów i legionistów 2:1 (0:1). W pierwszej połowie gra była wyrównana a prowadzenie dla Zw. Zaw. uzyskał Wawrzusiak z ostrego strzału. Po pauzie inicjatywę przejął team Gwardia-Legia, dla którego bramki zdobyli Cisowski oraz Snopkowski z pięknego rzutu wolnego.


Gazeta Krakowska. 1950, nr 149 (1 VI) nr 464

Gwardia-Legia-Związki Zawodowe 2:1 (0:1) Wczoraj odbyły się na boisku Gwardii zawody piłkarskie zorganizowane staraniem Miejskiego Komitetu Obrońców Pokoju pomiędzy reprezentacją Związków Zawodowych a teamem Gwardia-Legia. Mecz zakończył się zwycięstwem teamu Gwardia-Legia w stosunku 2:1.

W obu drużynach grali zawodnicy ligowi. W teamie Gwardia-Legia grali Cisowski Mamoń i Snopkowski, a w reprezentacji związków zawodowych — Stefaniszyn Lesiewicz i Poświat.

Do przerwy gra była wyrównana. W tym czasie prowadzenie dla ZZ zdobywa Wawrzusiak. Po przerwie zawodnicy teamu Gwardia-Legia częściej goszczą pod bramką Stefaniszyna, strzelając w rezultacie dwie bramki przez Cisowskiego i Snopkowskiego (z wolnego).

Zawody prowadził ob. Ciążyński. Dochód z meczu przeznaczony został na Międzynarodowy Dzień Dziecka.