1951.01.13 Wisła Kraków - Cracovia 13:7

Z Historia Wisły

  • 13 stycznia. Drużynowe mistrzostwa okręgowe klasy A: Wisła Kraków - Cracovia 13:7.

Relacje prasowe

Echo Krakowskie. 1951, nr 11 (11 I) nr 1567

‎‎

W sobotę mecz bokserski Ogniwo-Gwardia

W sobotę 13 stycznia br. rozegrane zostaną w hali WKKF przy ul.

Zwierzynieckiej 26 zawody bokserskie pomiędzy Ogniwem i Gwardią o mistrzostwo krakowskiej klasy „A".

Spotkanie zapowiada się ciekawie, gdyż obydwie drużyny wystąpią w swych najsilniejszych składach. Początek meczu o godz. 18.

Treningi sekcji bokserskiej ZKS Ogniwo odbywają się obecnie w sali przy ul. Zwierzynieckiej 26, w poniedziałki od godziny 20, w środy od 20,30 i w piątki od godz. 21


Gazeta Krakowska. 1951, nr 14 (15 I) nr 688

‎‎‎

Gwardia-Ogniwo 13:7 w boksie

Spotkanie pięściarskie o mistrzostwo klasy A KOZB rozegrane w ubiegłą sobotę w Krakowie między Gwardią i Ogniwem przyniosło zwycięstwo pięściarzom Gwardii 13:7.

Spotkanie rozegrane zostało zgodnie z regulaminem PZB w 10 wagach. Obie drużyny wystąpiły w swych najsilniejszych składach, przy czym w Gwardii walczył w wadze muszej dawny pięściarz Grobli Janicki, a w Ogniwie również po długiej przerwie zobaczyliśmy na ringu Szczerbowskiego, który stoczył w tym spotkaniu pięćdziesiątą walkę w swej karierze sportowej.

Dobór przeciwników pozwalał oczekiwać ciekawych i na dobrym poziomie stojących I walk. Niestety da się to powiedzieć jedynie o walkach w kategoriach muszej, koguciej, piórkowej i lekkopółśredniej.

Osobną uwagę należy poświęcić sędziom spotkania, których werdykty nie zawsze pokrywały się z przebiegiem walk.

Wynik: techniczne: W wadze muszej Boczarski (O) po wyrównanej pierwszej i drugiej rundzie uzyskuje w trzecim starciu nieznaczną przewagę w walce z Janickim (G), wygrywając niewielką różnicą punktów.

W koguciej Wojtysiak (G) mając przez wszystkie trzy rundy zdecydowana przewagę pokonał ambitnie walczącego Janusza (O).

W piórkowej spotkanie Sojki (G) z Leją (O) zakończyło się remisem. Pierwsze dwa starcia wyrównane, w trzeciej rundzie obaj pięściarze idą na żywą wymianę ciosów, której naszym zdaniem lepszy okazał się pięściarz Ogniwa.

W lekkiej Kapuściński (G) mimo przewagi fizycznej Czajeckiego (O) rozstrzygnął walkę dzięki większej agresywności na swoją korzyść.

W lekkopółśredniej Długosz (G) mimo ambitnie i twardo prowadzonej walki musiał jednak uznać wyższość Szczerbowskiego (O), przegrywając na punkty.

W półśredniej walka Piątkowskiego (G) z Dańcem (O) miała prawie przez wszystkie rundy wyrównany przebieg. Sędziowie przyznali jednak zwycięstwo pięściarzowi Gwardii.

W lekkośredniej Chodorowski (G) nie rozstrzygnął walki z Rapaczem (O). Obaj pięściarze walczyli prawie przez cały czas w zwarciu, a przy tym nie czysto, za Co zostali napomnieni.

W średniej Chlebowski (G) zwyciężył w drugiej rundzie przez t. k. o. Zatykę (O). Chlebowski miał w drugiej rundzie zdecydowaną przewagę i sekundant Ogniwa postąpił słusznie. poddając swego zawodnika.

W półciężkiej Fudała (G) zremisował z Berezińskim (O).

— Walka stojąca na bardzo słabym poziomie przyniosła właściwie nieznaczne zwycięstwo pięściarzowi Gwardii.

W ciężkiej Ryś (G) zdobył punkty w. o. z powodu niedowagi swego przeciwnika.

Sędziował w ringu ob. Stuss, punktowali Mazon, Strasser i Moszkowski. (Tol.)