1951.06.28 Wisła Kraków - Garbarnia Kraków 0:0

Z Historia Wisły

1951.06.28, mecz towarzyski, Kraków,
Gwardia Kraków 0:0 Włókniarz Kraków
widzów: 6.000
sędzia: Bielecki
Bramki
Gwardia Kraków
3-2-5
Jerzy Jurowicz
Tadeusz Legutko
Stanisław Flanek
Jan Wapiennik
Mieczysław Szczurek
Pietrzycki
Zbigniew Kotaba
Wiesław GamajGrafika:Zmiana.PNG (Antoni Rogoza)
Józef Kohut
Mieczysław Gracz
Zdzisław Mordarski

trener: Michał Matyas
Włókniarz Kraków

O Wiśle Kraków czytaj także w oficjalnym serwisie Przeglądu Sportowego - Sports.pl

Relacje prasowe

"Dziennik Polski" z 1951.06.29

http://mbc.malopolska.pl/dlibra/doccontent?id=7978

Gwardia wygrała turniej błyskawiczny „Dni Krakowa" i zdobyła puchar

43 piłkarzy drużyn Gwardia, Ogniwo i Włókniarz, przewinęło się we czwartek na boisku Ogniwa w „turnieju błyskawicznym" zorganizowanym przez komitet „Dni Krakowa" o puchar przechodni tego komitetu. Puchar zdobyła diużyna Gwardii, która zdobyła 3 pkt. i 3:0 brm przed Włókniarzem 3 pkt. 1:0 brm i Ogniwem 0 pkt. 0:4 brm.

Nie spodziewano się po spotkaniach nadzwyczajnej gry, bo cóż można zaprezentować w ciągu 30 minut, gdyż tyle trwał każdy z 3 meczów. Spotkania te jednak dały obraz obecnych umiejętności naszych 3 najlepszych drużyn piłkarskich Krakowa. Gwardia i Włókniarz pokazały najlepszą grę. Ogniwo zagrało najsłabiej.

GWARDIA — WŁÓKNIARZ 0:0

Gwardia w tym meczu wstawiła do składu Pietrzyckiego (za Snopkowskiego) i w trakcie gry Rogoża (za Gamaja), natomiast we Włókniarzu zamiast braci Parpanów zagrali Lasiewicz i Konopelski. Gra dość równorzędna. Wyróżnili się w Gwardii Gracz, Szczurek, Flanek, we Włókniarzu Nowak i nowopozyskany piłkarz z Włókniarza andrychowskiego Gromotko.

Piłkarz ten mimo pierwszego występu w drużynie ligowej wykazał lepszy poziom gry niż wielu rutynowanych napastników. Sędziował Bielecki. Widzów ok. 6.000.

Po zakończeniu turnieju przew. prezydium MRN M. Waligóra wręczył drużynie Gwardii puchar przechodni oraz podziękował za udział w turnieju.

(t)