1952.02.16? Wisła Kraków - Wawel Kraków 12:8

Z Historia Wisły

  • 16?lutego. Krakowska Klasa Wojewódzka?: Wisła Kraków - Wawel Kraków 12:8.

Spis treści

Relacje prasowe

Echo Krakowskie. 1952, nr 40 (15 II) nr 1927

‎‎

W SOBOTĘ ZAWODY BOKSERSKIE OWKS (Kr) — GWARDIA (Kr)

W sobotę 16 bm. odbędą się ciekawe zawody bokserskie o mistrzostwo klasy wojewódzkiej pomiędzy OWKS Kr a Gwardią Kr. Mecz rozegrany zostanie w hali przy ul. Zwierzynieckiej 26. Początek o godzinie 19.

Echo Krakowskie. 1952, nr 41 (16 II) nr 1928

‎‎


DZIŚ MECZ BOKSERSKI OWKS KR. — GWARDIA KR. W dniu dzisiejszym 16 bm. rozegrane zostanie atrakcyjne spotkanie bokserskie o mistrzostwo klasy wojewódzkiej: OWKS Kr — Gwardia Kr. Zawody odbędą się w hali przy ul. Zwierzynieckiej. Początek o godz. 19

Po dłuższej przerwie zobaczymy na boisku w Krakowie koszykarzy Gwardii. Ostatnie swe spotkanie na własnym terenie rozgrywali gwardziści jeszcze w pełnym składzie — w niedzielnych zawodach z Kolejarzem wystąpią oni z zawodnikami rezerwowymi, którzy dotychczas nie spisywali się najlepiej. W zawodach z Kolejarzem, ruchliwym i ambitnym, ale mniej rutynowanym i słabszym strzałowo przeciwnikiem, oczekujemy zwycięstwa miejscowych.

Gazeta Krakowska. 1952, nr 42 (18 II) nr 1050

Gwardia—OWKS 12:8 w boksie

Pięściarski zespół Gwardii Kr. w ostatnim spotkaniu odniósł poważny sukces zwyciężając zasłużenia drużynę OWKS Kr. Poszczególne walki stały na dobrym poziomie.

Po raz pierwszy rozegrano spotkanie we wszystkich wagach. Najładniejsze walki stoczyli: Klinkosz (Gw) z Lebiedzińskim i Kraus II (Franciszek) (Gw) z Michalskim. Chodorowski (Gw) miał ciężką przeprawę z Pędrakiem i mimo. że dwukrotnie do „9“ był na deskach walkę dzięki dużej rutynie wygrał.

Wyniki (na pierwszym miejscu pięściarze Gwardii): Wojtysiak (Gw) przegrał z Smoczokiem (OWKS), Klinkosz wypunktował Lebiedańskiego Graff przegrał na punkty 1:2 z Jaskólskim, Brzeziński wypunktował wysoko Stachowiaka, Kraus (I) przegrał przez dyskwalifikację za bicie głową z Lasotą. Chodorowski wygrał na punkty z Pędrakiem, Maciejewski zwyciężył Balę, Kraus II wypunktował Michalskiego, Mączka przegrał z Humorkiem i Famulicki wygrał na punkty 2:1 z Krajem.