1952.04.06 Polonia Bytom - Wisła Kraków 1:1

Z Historia Wisły

1952.04.06, Puchar Zlotu, 1. kolejka, Bytom,
Ogniwo Bytom 1:1 (1:0) Gwardia Kraków
widzów: 5.000
sędzia: Wilczyński z Poznania
Bramki
Kępny 38'

1:0
1:1

68' Wiesław Gamaj
Ogniwo Bytom
3-2-5
Bem
Grześko
Trzewiczek
Kauder
Lelonek
Naroch
Przechełik Grafika:Zmiana.PNG (Wieczorek)
Buczma
Olejniczak
Kempny
Kruk

trener: Brzozowski
Gwardia Kraków

Antoni Ziernicki
Jerzy Piotrowski
Eugeniusz Wójcik
Kazimierz Ślizowski
Leszek Snopkowski
Jan Wapiennik
Wiesław Gamaj
Mykytyszyn
Włodzimierz Kościelny
Pogorzałek
Józef Śmietana


trener: Michał Matyas

O Wiśle Kraków czytaj także w oficjalnym serwisie Przeglądu Sportowego - przegladsportowy.pl

Spis treści

Relacje prasowe

‎‎
‎‎

Echo Krakowskie. 1952, nr 81 (3 IV) nr 1968

‎‎

GWARDIA GRA W BYTOMIU

JEŚLI chodzi o rozgrywki I ligi, to w najbliższą niedzielę uwaga entuzjastów piłkarstwa skoncentruje się na grupie I, w której grać będą wszystkie drużyny. Krakowska Gwardia wyjeżdża do Bytomia, gdzie będzie chciała osiągnąć lepszy wynik od tego, jaki przed dwoma tygodniami uzyskali gwardziści z ośrodka szkoleniowego, którzy przegrali z młodymi piłkarzami Ogniwa 0:2.

”Przegląd Sportowy” z 1952.04.07

Na piłkarskim froncie nic nowego

Bez strzałów nie ma bramek

Ogniwo Byt. – Gwardia Kr. 1:1

BYTOM 6.4 (teł. wł). Ogniwo Bytom – Gwardia Kraków 1:1 (1:0). Bramki zdobyli w 38 min. Kępny dla Ogniwa, w 68 min. Gamaj. Widzów ok. 5.000, sędziował Wilczyński z Poznania.

Ogniwo: Bem, Grześko, Trzewiczek, Kauder, Lelonek, Naroch, Przechełik. (Wieczorek), Buczma. Olejniczak. Kempny, Kruk. Trener Brzozowski.

Gwardia: Ziarnicki, Piotrkowski, Wójcie, Śliwowski, Snopkowski, Wapiennik, Mykytyszyn, Kościełny, Pogorzałek, Śmietana. Trener Matias.

Na inaugurację rozgrywek piłkarskich o puchar ZMP zjawiło się w Bytomiu ok. 5.000 widzów, z których większość oczekiwała łatwego zwycięstwa gospodarzy. Uprawniało ich do snucia optymistycznych horoskopów zwycięstwo Ogniwa nad ośrodkiem szkoleniowym Gwardii.

Pierwszy kwadrans gry nie wróżył gwardzistom nic dobrego. Gospodarze przypuścili szturm, stosunkowo łatwo przedostając się pod bramkę Gwardii. Pokazali kilka ładnych zagrań szybko jednak spoczęli na laurach. Gra wyrównała się stając się z minuty na minutę coraz mniej ciekawa.

Oba zespoły zagrały słabo, a co gorsza bez wigoru i zaciętości. Rezerwy Gwardii i Ogniwa w stosunku do anemicznych ataków posiadają dość silne linie defensywne, które bynajmniej nie musiały się wysilać celem zaryglowania własnego przedpola. jb)

Gazeta Krakowska. 1952, nr 84 (7 IV) nr 1092

Gwardia Kraków - Ogniwo Bytom 1:1 (0:1)

BYTOM. Pierwszy występ piłkarzy krakowskiej Gwardii, która wystąpiła bez piłkarzy przebywających na obozie przedolimpijskim, zakończył się wynikiem remisowym 1:1 (0:1). Drużyna Ogniwa Bytom tym razem zagrała dobrze. W drużynie krakowskiej debiut „młodzieży" wypadł słabiej.

Spotkanie odbywało się na rozmiękłym boisku i zgromadziło ok. 7 tys. widzów.