1952.04.14? Wisła Kraków - Ruch Chorzów 1:2

Z Historia Wisły

1952.04.13, mecz towarzyski, Kraków, Stadion Wisły, 15:30
Gwardia Kraków 1:2 Unia Chorzów
widzów: 10.000
sędzia: Bukowski
Bramki
Alszer
Cieślik
Zbigniew Jaskowski
Gwardia Kraków
Unia Chorzów

O Wiśle Kraków czytaj także w oficjalnym serwisie Przeglądu Sportowego - przegladsportowy.pl

‎‎
‎‎

Relacje prasowe

‎‎

Echo Krakowskie. 1952, nr 86 (9 IV) nr 1973

‎‎


Dwa ciekawe spotkania piłkarskie

W nadchodzące święta odbędą się w Krakowie dwa ciekawe spotkania piłkarskie.

W pierwszy dzień świąt rozegrany zostanie mecz między ośrodkami olimpijskimi Unii i Gwardii. Obydwa zespoły wystąpią do meczu w swych najsilniejszych składach, przy czym będzie on stanowił dalsze przy gotowanie naszych piłkarzy do spotkań międzynarodowych, które rozegrane zostaną jeszcze w ciągu bieżącego miesiąca.

Niedzielne spotkanie ośrodków od będzie się na boisku Gwardii o godz. 15,30.

Echo Krakowskie. 1952, nr 88 (11 IV) nr 1975

‎‎


Dwa ośrodki olimpijskie grają w Krakowie

Rywalizacja sportowa Śląska i Krakowa jest dobrze znana sympatykom sportu piłkarskiego. Uwidaczniało się to każdorazowo w meczach piłkarskich, jakie te dwa najsilniejsze okręgi Polski rozgrywały ze sobą. Rywalizacja ta jest zdrowa i nawet wskazana, gdyż pobudza ambicję zawodników do lepszych wyczynów oraz daje nam najlepszych reprezentacyjnych piłkarzy.

Spotkanie ośrodków olimpijskich Unii i Gwardii, jakie odbędzie się w dn. 13 bm. w Krakowie, będzie przypominało mecze Krakowa ze Śląskiem. Tym razem jednak będzie ono jeszcze więcej atrakcyjne, bowiem obie drużyny złożone są z najlepszych zawodników, jakimi dysponują te okręgi, względnie ośrodki olimpijskie..

Publiczność krakowska, potrafi ocenić dobrą grę. Mecz niedzielny da dużo okazji do tego, gdyż: jest to jeden z tak zwanych „punktowanych" meczów, jakie we współzawodnictwie obu tych ośrodków, są prowadzone.

Mecz ten da również okazję do wyrobienia sobie oceny, o naszych kandydatach do reprezentacji Polski, co ułatwi naszym Czytelnikom wzięcie udziału w konkursie „Echa Krakowskiego", który będzie plebiscytem na ustawienie naszej jedenastki narodowej. Zawody niedzielne odbędą się na boisku Gwardii o godzinie 15.30.


4