1952.09.13 Turniej błyskawiczny „Dni Krakowa”

Z Historia Wisły

1952.09.13 Turniej błyskawiczny „Dni Krakowa”

Podobnie jak rok wcześniej Wisła rozpoczynała ten turniej od rywalizacji z Cracovią. i osiągnęła taki sam wynik: 3:0.

Tym razem jednak Garbarnię zastąpił jako główny kokurent do pucharu Wawel Kraków, który dość niespodziewanie pewnie pokonał Cracovię 2:0.

W decydującym meczu o triumfie w turnieju i zdobyciu przechodniego pucharu Wisła pokonała Wawel 3:1, grając „bardzo ambitnie i na najwyższym poziomie”…

Tabela końcowa zawodów
msc drużyna m pkt zw r p br
1. Wisła Kraków 2 4 2 0 0 6-1
2. Wawel Kraków 2 2 1 0 1 3-3
3. Cracovia 2 0 0 0 2 0-5Relacje prasowe

Echo Krakowskie. 1952, nr 219 (12 IX) nr 2114 [sic!]

‎‎


W najbliższą sobotę 13 bm. na stadionie Ogniwa rozegrany zostanie turniej piłkarski trzech najlepszych drużyn Krakowa: CWKS, Gwardii i Ogniwa o tradycyjny puchar MRN, ufundowany w ubiegłym roku z okazji „Dni Krakowa” Turniej podobnie, jak w roku ubiegłym, rozegrany zostanie systemem każdy z każdym, a czas trwania poszczególnego spotkania wynosi 2x15 minut.

Wszystkie trzy drużyny wystąpią w swych ligowych składach je dynie bez zawodników powołanych do reprezentacji Polski na mecz z Czechosłowacją.

Początek turnieju o godz. 16.

Gazeta Krakowska. 1952, nr 221 (15 IX) nr 1229

Gwardia po raz drugi zdobyta puchar „Dni Krakowa" Błyskawiczny turniej piłkarski rozegrany w Krakowie między 3 zespołami: Gwardią, i OWKS, o puchar ni „Dni Krakowa", się sukcesem Gwardii. Drużyna Jurewicza po raz drugi zdobyła puchar i okazała się najlepszym zespołem w turnieju. Tak dobrze grającej Gwardii już dawno nie. pamiętają jej zwolennicy, choć wystąpiła bez Gracza, Mordarskiego. Szczurka i Mamonia.

Spotkanie rozgrywano 2 razy po 15 minut.

OWKS—OGNIWO 2:0 (2:0)

GWARDIA—OGNIWO 3:0 (1:0) Piłkarze Gwardii, mimo gry pod- wiatr od pierwszej chwili uzyskali zdecydowaną przewagę. I w tym spotkaniu napastnicy Ogniwa wykazali wielką nieudolność strzałową.

Prowadzenie dla Gwardii uzyskał na minutę przed przerwą Kotaba.

Po zmianie pól piłkarze Ogniwa. grający w polu nienajgorzej, nie potrafili jednak ani raz zagrozić bramce Jurowicza.; Dalsze dwie bramki dla Gwardii zdobył Jaśkowski.

.

GWARDIA—OWKS 3:1 (2:0) W decydującym spotkaniu o zdobyciu, pucharu zawodnicy Gwardii zagrali bardzo ambitnie i na najwyższym poziomie. Już w 3 min. gry Rogoża zdobył prowadzenie. W 4 minuty później ten sam zawodnik podwyższy! na 2:0, wykorzystując wybieg Hajduka.

Zawodnicy OWKS po utracie drugiej bramki przestali walczyć o zwycięstwo. Gwardia od tej chwili do końca spotkania ma zdecydowaną przewagę.

Najpiękniejszą bramkę dnia zdobył w 4 min. po przerwie Kohut, który z 30 m strzelił celnie w górny róg. Jedyną bramkę dla wojskowych uzyskał Piechaczek.