1953.03.15 Mistrzostwa okręgowe w boksie

Z Historia Wisły

Spis treści

Relacje prasowe

Echo Krakowskie. 1953, nr 53 (3 III) nr 2258

MISTRZOSTWA PIĘŚCIARZY

W DNIACH 6—8 marca rozegrane zostaną indywidualne wojewódzkie mistrzostwa seniorów w boksie. Do mistrzostw zgłosiło swój udział ok. 30 pięściarzy tak z Krakowa, jak i z poszczególnych powiatów.

Szczegółowy terminarz przeprowadzenia imprezy przewiduje na dzień 6 marca przedboje i ćwierćfinały, w dniu « marca rozegrane zostaną walki półfinałowe, a 8 marca — finały.

Organizatorem mistrzostw jest ZS Gwardia, w którego hali rozgrywane będą walki.


Echo Krakowskie. 1953, nr 56 (6 III) nr 2261

‎‎


Rozpoczynają się mistrzostwa bokserskie Krakowa

W hali sportowej ZS Gwardia przy ul. Reymonta, rozpoczynają się w dniu dzisiejszym, tj. w piątek 6 marca, indywidualne mistrzostwa pięściarskie woj. krakowskiego.

Do mistrzostw zgłoszonych zostało ogółem 64 zawodników. Gwardia krakowska oraz OWKS wystawiają po 13 pięściarzy, Gwardia Tarnów — 10, Spójnia Nowy Sącz — 10. Ogniwo Kraków — 9, Linia Oświęcim — 7 i Kolejarz Kraków—2.

Z czołowych zawodników startować będą: Janicki, Klinkosz, Solka, Famulicki, Kudłacik, Bolenta, Musiał, Maciejewski, Kraus, Biel Kazimierz (Gwardia), Osiecki, Pasławski, Kraj i Grzywacz (OWKS), Dragosz, Boczarski, Błasiak, Czajecki (Ogniwo).

W pierwszym dniu odbędzie się o koło 20 walk, w sobotę rozegrane zostaną półfinały, a w niedzielę 8 bm. o godz. 18 finały mistrzostw.

Początek dzisiejszych walk o godzinie 17.


Echo Krakowskie. 1953, nr 61 (12 III)

‎‎


Przełożone z 8 bm., indywidualne pięściarskie mistrzostwa województwa krakowskiego, rozegrane zostaną wdniach13—15 bm. w Sali ZS Gwardia przy ul. Reymonta.

W zawodach startuje ogółem 64 zawodników, reprezentujących barwy Gwardii Kraków, OWKS, Ogniwa, Gwardii II Tarnów, Spójni Nowy Sącz, Unii Oświęcim i Kolejarza Kraków Początek walk w piątek 13 bm. o godz. 17.


Echo Krakowskie. 1953, nr 65 (17 III)

‎‎
‎‎


W mistrzostwach bokserskich woj. Krakowskiego prowadzi Gwardia

W niedzielę zakończono wojewódzkie indywidualne mistrzostwa bokserskie.

Z finałowych walk, na wyróżnienie zasługuje spotkanie Kudłacik (Gwardia) z Pasławskim (OWKS), gdzie po ciekawej i żywej walce wygrał zawodnik Gwardii, oraz walka w wadze półciężkiej pomiędzy Bielem II z Gwardii i Windakiem z OWKS.

W ramach walk finałowych zawodnik Kraus z Gwardii stoczył swą setną walkę wygrywając przez tko.

Wyniki techniczne: Waga musza — Janicki (Gwardia) zwycięża Osieckiego (OWKS) 3:0; Waga kogucia — Gąsowski (OWKS) wygrywa z Grzywoczem (OWKS) 3:0; Waga piórkowa — Klinkosz (Gwardia) wygrywa z Wendlochem (OWKS), który otrzymał 2 napomnienia za nieczystą walkę; Waga lekka — Sójka (Gwardia) zwycięża Jackiewicza z Kolejarza 2:1.

Waga lekko-półśrednia — Kudłacik (Gwardia) po ciekawej walce wygrywa z dobrze walczącym Pasławskim (OWKS) 3:0; Waga półśrednia — Kempa (OWKS) wygrywa przekonywająco z Czajewskim z Ogniwa 3:0; Waga lekko-średnia — Musiał (Gwardia) zwycięża Goleba (OWKS) 3:0.

Waga średnia — Kraus (Gwardia) zwycięża w 2 rundzie przez tko. Mackiewicza.

Ogółem Gwardia zdobyła 7 tytułów mistrzowskich, a OWKS 2. Po walkach odbyło się rozdanie nagród

strona 5.

4