1953.09.06 Dynamo Drezno - Wisła Kraków 1:1

Z Historia Wisły

Wersja z dnia 13:52, 14 lut 2011; Tomy (Dyskusja | wkład)
(różn) ← Poprzednia wersja | Aktualna wersja (różn) | Następna wersja → (różn)
1953.09.06, mecz towarzyski, Berlin, Stadion im. Waltera Ulbrichta,
Dynamo Drezno 1:1 (1:1) ZS Gwardia
widzów: 40.000
sędzia:
Bramki
(sam.) 10'

1:0
1:1

40' Hachorek
Dynamo Drezno
3-2-5
Klemm
Michael
Schoen
Dinter
Fischer
Uzyman
Holtze
Schroetter
Häsicke
Mölust
Matzen

trener:
ZS Gwardia
3-2-5
Wyrobek
Leszek Snopkowski
Mieczysław Szczurek
Stanisław Flanek
Słoma
Strzykalski
Zdzisław Mordarski
Józef Kohut
Hachorek (Gwardia Warszawa)
Piechaczek Grafika:Zmiana.PNG (Zbigniew Kotaba)
Cehelik

trener:

O Wiśle Kraków czytaj także w oficjalnym serwisie Przeglądu Sportowego - przegladsportowy.pl


Relacja prasowa

"Przegląd Sportowy" z 1953.09.07

w Berlinie wobec 40000 widzów Gwardia Kraków remisuje 1:1 z Dynamo Drezno

BERLIN 6.9 (tel.wł.) Na stadionie im. Waltera Ulbrichta w Berlinie, wobec 40.000 widzów, odbył się międzynarodowy mecz piłkarski między Dynamo Drezno a kombinowanym zespołem krakowskiej Gwardii. Po żywej i interesującej grze uzyskano wynik 1:1 (1:1). Bramki padły w kolejności 10 min. bramka dla Dynamo (samobójcza), 40 min. - Hachorek.

Gwardia: Wyrobek, Snopkowski, Szczurek, Flanek, Słoma, Strzykalski, Mordarski, Kohut, Hachorek, Piechaczek (Kotaba), Cehelik.

Dynamo: Klemm, Michael, Schoen, Dinter, Fischer, Uzyman, Holtze, Schroetter, Häsicke, Mölust, Matzen.

Piłkarze Dynamo zaczęli grę mając za sobą silny wiatr i natychmiast po gwizdku sędziego przystąpili do energicznych ataków. Atak ich gościł często pod bramką Wyrobka, który jednak wykazał doskonały refleks i pewne chwyty. Dopiero w 10 min. udaje się Dynamo zdobyć pierwszą bramkę. Silny strzał jednego z napastników odbija się od nogi Snopkowskiego, zmienia kierunek i grzęźnie w siatce.

Napad polski gra w pierwszym okresie gry słabo. Dopiero z chwilą, gdy Kotaba zajął miejsce Piechaczka, napastnicy nasi zaczynają konstruktywną grę. W 40 min. Kotaba wychodzi na prawe skrzydło, centruje, bramkarz Dynamo puszcza piłkę z rąk, a Hachorek celnie dobija Po pauzie, grając z wiatrem, Polacy uzyskują wyraźną przewagę nad słabszym kondycyjnie zespołem Dynamo. Gracze nasi, którzy początkowo mieli duże kłopoty z opanowaniem zbyt lekkiej piłki, grają teraz dobrze, atakują, jednak nie potrafią wykorzystać kilku doskonałych sytuacji podbramkowych i nie zmieniają już wyniku.

W zespole polskim dobrze wypadli Wyrobek, trójka obrońców, Słoma w pomocy oraz Kotaba i Hachorek w ataku. W drużynie Dynamo najlepsi byli reprezentacyjni gracze NRD - stoper Schoen i prawy łącznik Schroetter.

Uwagi

Reprezentacja ZS Gwardii była oparta w dużej mierze na piłkarzach Gwardii Kraków (Wisły), ale uzupełniali ją także piłkarze innych klubów.