1953.10.03 Wisła Kraków – Gwardia Warszawa 16:4

Z Historia Wisły

Spis treści

Relacje prasowe

Echo Krakowskie. 1953, nr 235 (2 X) nr 2419

‎‎


Pięściarze Gwardii (W-wa) walczą w niedzielę w Krakowie

NIEDZIELĘ o mistrzostwo pierwszej ligi bokserskiej walczyć będą w hali ZS Gwardia przy ul. Miechowskiej dziesiątki Gwardii Warszawa i, Gwardii Kraków. Obie drużyny wystawiają swa najsilniejsze zespoły.

Po pierwszym sukcesie w. rozgrywkach ligowych, jakim było pokonanie mistrza Polski warszawskiego CWKS, krakowscy pięściarze będą chcieli wykazać, że w bieżącym sezonie odegrają oni poważną rolę w mistrzostwach.

Początek spotkania o godz. 18.

Mecz Gwardia Warszawa — Gwardia Kraków sędziują: w ringu Fedorowicz, na punkty: Bryza, Wilczyński i Sikorski.


Echo Krakowskie. 1953, nr 237 (4/5 X) nr 2421

BOKS Hala. ZS Gwardia, ul. Miechowska, godz. 18: Gwardia Warszawa — Gwardia Kraków (o mistrzostwo I ligi bokserskiej).


Gazeta Krakowska. 1953, nr 237 (5 X) nr 1557

Gwardia K.-Gwardia W-wa 16:4 w boksie

W rozegranym w niedzielę spotkaniu pięściarskim o mistrzostwo I ligi, Gwardia Kraków zwyciężyła swoją imienniczkę z Warszawy 16:4.

Wyniki poszczególnych walk (na I miejscu zawodnicy krakowscy) w muszej: Janicki zwyciężył Potockiego, w koguciej Klinkosz uległ Murawskiemu, w piórkowej Walczak przegrał przez k. o. z Tyczyńskim w II rundzie, w lekkiej Brzeziński pokonał Kopysiewicza, w lekkopółśredniej Kudłacik zwyciężył przez tko warszawianina, w półśredniej Chodorowski pokonał Barana, w lekkośredniej Musiał wypunktował Zaczkiewicza, w średniej Kraus zwyciężył Kułakowskiego przez tko w II r., oraz w półciężkiej Biel zwyciężył Borkowskiego. Gwardia Warszawa w wadze ciężkiej oddała punkty walkowerem.


s.3