1954.11.14 Wisła Kraków – Kolejarz Szczecin 12:8

Z Historia Wisły

Spis treści

Relacje prasowe

Echo Krakowskie. 1954, nr 270 (12 XI)

‎‎

I liga bokserska Gwardia Kraków— Kolejarz Szczecin

W nadchodzącą niedzielę o godz. 18 w hali ZS Gwardia rozegrane zostaną zawody bokserskie o mistrzostwo I ligi pomiędzy Kolejarzem Szczecin a Gwardią Kraków.

Mecz poprzedzony zostanie spotkaniem pomiędzy Spójnią Nowy Sącz a Gwardią II Kraków o mistrzostwo klasy wojewódzkiej.

Przedsprzedaż biletów w PBP Orbis, Rynek Główny 41 oraz przed za-, wodami w kasach.

Echo Krakowskie. 1954, nr 272 (14/15 XI)

BOKS Hala ZS Gwardia, ul. Reymonta, godz. 18: Kolejarz Szczecin — Gwardia Kraków (o mistrz. I ligi). Hala ZS Gwardia, godz. 16: Spójnia Nowy Sącz — Gwardia II Kraków (o mistrzostwo klasy wojew.)


Echo Krakowskie. 1954, nr 273 (16 XI)

‎‎

W I-ligowym spotkaniu bokserskim Gwardia Kraków wygrała ze szczecińskim Kolejarzem 12-8

Z TRUDEM wywalczyła Krakowska Gwardia zwycięskie punkty w w niedzielnym spotkaniu o mistrzostwo I ligi w boksie ze szczecińskim Kolejarzem.

Wpłynęła na to mało ambitna postawa kilku zawodników oraz osłabiony skład drużyny krakowskiej.

A oto wyniki techniczne poszczególnych walk: W wadze muszej — Rzeszutko odniósł przekonywające zwycięstwo nad Żmudą w stosunku 2:1.

W wadze koguciej w. o. wygrał reprezentant Kolejarza Murawski z powodu niestawienia się przeciwnika. Walka w wadze piórkowej została nierozstrzygnięta, pomimo początkowej przewagi Kowalskiego nad Sokołowskim.

Dalsza walka nie wniosła nic ciekawego: w drugim starciu sekundant poddał Forysińskiego, który dobremu pod każdym względem Karczyńskiemu nie potrafił ani na moment stawić czoła.

Ze względu na wyjazd Kudłacika na obóz, walka w wadze lekkopółśredniej odbyła się jako druga z kolei po wadze muszej. Krakowianin trafił-na surowego technicznie i prymitywnego kolejarza — Glińskiego, który po trzech ostrzeżeniach został w trzecim starciu zdyskwalifikowany za nieczystą walkę.

Najciekawszą walkę dnia stoczył Chodorowski z Pińskim. Zawodnicy ci zademonstrowali boks w dobrym wydaniu. Walka była cały czas równorzędną i została sklasyfikowana przez sędziów jako remisowa. Zawodnicy wykazali wiele ambicji, walczyli ładnie dostarczając publiczności sporo emocji.

Bardzo dobrze taktycznie rozegrał spotkanie przeciwnik Musiała — Grajewski walcząc cały czas na dystans i nie dopuszczając w ten sposób do korzystnego dla gwardzisty zwarcia. Nie czysta walka Musiała zadecydowała o jego przegranej w trzecim starciu przez dyskwalifikację.

W wadze średniej Kraus rozprawił się lekko z Paterką wygrywając w pierwszym starciu przez techniczne k. o. .

Przeciwnik K. Biela — Posmowski już w I rundzie otrzymał ostrzeżenie za nieczystą walkę, a dwa dalsze ostrzeżenia w drugim starciu zadecydowały o dyskwalifikacji boksera szczecińskiego.

W wadze ciężkiej dalsze punkty dla Gwardii uzyskał W. Biel walkowerem.

Sędziowali: w ringu — Gronowski (Warszawa) na punkty: Denys (Łódź), Landau (Wrocław) i Szott (Warszawa).


Gazeta Krakowska. 1954, nr 272 (15 XI) nr 1921

Pięściarze krakowskiej Gwardii odnieśli nowe zwycięstwo w mistrzostwach I ligi. Pokonali oni zdecydowanie Kolejarza Szczecin 12:8, odnosząc przez Rzeszutkę, Kudłacika, Krausa i K. Biela piękne zwycięstwa. Najlepsze walki zakończone wynikami nierozstrzygniętymi stoczyli w wadze piórkowej Kowalski z Sokołowskim (ostatnim zwycięzcą mistrza Europy Stefaniuka) oraz w półśredniej Chodorowski z Pińskim.