1956.05.13 Repr. Karlove Vary - Wisła Kraków 1:2

Z Historia Wisły

1956.05.13, mecz towarzyski, Praga,
Repr. Karlove Vary 1:2 (1:1) Wisła Kraków
widzów:
sędzia:
Bramki
Nawotny Marian Machowski
Marian Morek
Repr. Karlove Vary
Wisła Kraków

O Wiśle Kraków czytaj także w oficjalnym serwisie Przeglądu Sportowego - przegladsportowy.pl

Spis treści

Relacje prasowe

Echo Krakowa. 1956, nr 92 (18 IV)

‎‎

Piłkarze Wisły wyjeżdżają do CSR

LOTEM błyskawicy obiegła wczoraj po Krakowie wiadomość. że GKKF powierzy m. in. jedenastce Wisły reprezentowanie naszej piłki nożnej na arenie międzynarodowej. Tak więc pogromcy piłkarskiego mistrza Polski — CWKS wyjeżdżają w pierwszych dniach maja na tournee do Czechosłowacji, gdzie rozegrają dwa spotkania podczas trwania IX Wyścigu Pokoju na trasie Warszawa—Berlin— Praga.

Na wiadomość o tym wyróżnieniu piłkarze Wisły jeszcze bardziej przykładają się do treningów, pragną przecież zrewanżować się w CSR za porażkę z Banikiem Kladno.

Na ostatnim treningu obecna była cała pierwsza drużyna z wyjątkiem kontuzjowanego Gamaja. Szczególnie ostrą dawkę treningu zaaplikował trener M. Gracz napastnikom — Adamczykowi, Morkowi i Budce, na których umiejętności strzeleckie czekać będziemy wszyscy podczas niedzielnego meczu Wisły z ŁKS.

Echo Krakowa. 1956, nr 109 (9 V)

‎‎

PIŁKARZE WISŁY WYJECHALI DO CZECHOSŁOWACJI

We wtorek w godzinach popołudniowych wyjechała pociągiem do Pragi 20-osokowa ekipa piłkarzy krakowskiej Wisły. Drużyna obecnego leadera naszej ekstraklasy piłkarskiej rozegra w CSR dwa spotkania przed zakończeniem kolejnych etapów IX Wyścigu Pokoju. W pierwszym meczu 12 bm. Wisła spotka się w Karlovych Varach z reprezentacją tego okręgu, a w drugim 14 bm. w Brnie przeciwnikiem Wisły będzie reprezentacja Brna, (st)


Echo Krakowa. 1956, nr 112 (12/13 V)

‎‎

Zwycięstwo piłkarzy krakowskiej Wisły

KARLOVE VARY.

W przeddzień zakończenia IX etapu Wyścigu Pokoju rozegrano w Karlovych Varach międzynarodowe spotkanie piłkarskie Wisła Kraków—Dynamo Karłowe Vary. Zwyciężyli piłkarze polscy 2:1 (0:1). Bramki dla Wisły zdobyli Morek i Machowski. Dla Dynamo — Nowotny .


"Przegląd Sportowy" z 1956.05.14

Wisła wygrywa w Karlovych Varach

PRAGA, 13.5 (tel. wł.). Wisła Kraków - Wol. Reprezentacja Karlovy Vary 2:1 (1:1)

W ubiegły piątek odbył się w Karlovych Varach międzynarodowy mecz pomiędzy liderem I ligi krakowską Wisłą i reprezentacją okręgową Karlovych Varów. Po ładnej i szybkiej grze, mecz zakończył się zwycięstwem Wisły. Wynik meczu jest zbyt skromny ponieważ z przebiegu spotkania goście zasłużyli na cyfrowe wyższe zwycięstwo. Bramki dla Wisły zdobyli: (najlepsi gracze na boisku) Machowski i Morek, dla gospodarzy Nawotny.

Drugi mecz piłkarze Wisły rozegrają w poniedziałek w Brnie.

Drużyny Wisły i Karlovych Varów
Drużyny Wisły i Karlovych Varów

Gazeta Krakowska. 1956, nr 110 (9 V) nr 2380

We wtorek 8 bm. w godzinach popołudniowych wyjechała pociągiem do Pragi 20- osobową ekipa piłkarzy krakowskiej Wisły. Drużyna obecnego lidera naszej ekstraklasy piłkarskiej rozegra w CSR dwa spotkania przed zakończeniem kolejnych etapów IX Wyścigu Pokoju. W pierwszym meczu 12 bm. Wisła spotka się w Karlovych Varach z reprezentacją tego okręgu, a w drugim 14 bm. w Brnie przeciwnikiem Wisły będzie reprezentacja Brna.Gazeta Krakowska. 1956, nr 113 (12/13 V) nr 2383=

Piłkarze krakowskiej Wisły odnieśli nowe zwycięstwo. W rozegranym w Karlovych Varach spotkaniu z miejscowym zespołem Dynamo krakowianie wygrali 2:1 (0:1). Bramki dla zwycięzców uzyskali obaj skrzydłowi — Machowski i Morek, dla drużyny czechosłowackiej — Nowotny.