1957.06.16 Wisła Kraków - WMS Warna 1:0

Z Historia Wisły

1957.06.16, mecz towarzyski, Kraków, Stadion Wisły, 18:30
Wisła Kraków 1:0 (0:0) WMS Warna
widzów: ok. 10.000
sędzia: Popłatek z Krakowa
Bramki
Antoni Rogoza 70' 1:0
Wisła Kraków
3-2-5
Bronisław Leśniak
Jerzy Piotrowski
Leszek Snopkowski
Fryderyk Monica
Marian Morek
Ryszard Jędrys
Marian Machowski
Kazimierz Kościelny
Antoni Rogoza
Wiesław Gamaj
Mieczysław Dudek

trener Artur Woźniak
WMS Warna
3-2-5
Poszow
Bosnow
Ranczew
Drozdanow
Sowejkow
Kałamanow
Popow
Lubcew
Kostow
Denow
Kirow

trener:

O Wiśle Kraków czytaj także w oficjalnym serwisie Przeglądu Sportowego - przegladsportowy.pl

Spis treści

Relacje prasowe

Echo Krakowa. 1957, nr 139 (14 VI)

‎‎

W NAJBLIŻSZĄ niedzielę, dn. 16 bm. zostanie rozegrane w Krakowie międzynarodowe spotkanie piłki nożnej MWS (Warna)—Wisła. Drużyna gości zajmuje VII miejsce w I lidze bułgarskiej, w jej szeregach wystąpi kilku reprezentantów Bułgarii. Początek tego interesującego meczu o godz. 18,30 na stadionie Wisły, (ks)


Echo Krakowa. 1957, nr 140 (15/16 VI)

Jutro mecz WMS Warna — Wisła

FRZYPOMINAMY zwolennikom piłki nożnej, że międzynarodowe spotkanie piłki nożnej pomiędzy bułgarskim zespołem I ligowym WMS Wanna a Wisła odbędzie się jutro tj. 16 bm. o godz. 18,30 na stadionie Wisły. (ks)


Echo Krakowa. 1957, nr 141 (17 VI)

‎‎
‎‎

W osłabieniem składzie... Tylko szybkością zachwycili Bułgarzy

OKOŁO 6 tys. zwolenników piłki nożnej przybyło wczoraj na stadion Wisły by obejrzeć międzynarodowe spotkanie I ligowego zespołu bułgarskiego W MS Warna z miejscową Wisłą.

Po nieciekawej grze zwyciężyli krakowianie 1:0 (0:0).

Zwycięstwo Wisły jest w pełni zasłużone. Goście prezentują bardzo przeciętny poziom. Grę swoją i opierają cni na dużej szybkości poszczególnych zawodników, którzy są przeciętnie Wyszkoleni technicznie. Na wyróżnienie wśród Bułgarów zasłużył bramkarz — Poszov, który obronił w ładnym stylu wiele strzałów napastników Wisły. Wisła do wczorajszego spotkania wystąpiła w osłabionym składzie, bez: Budki, Kawuli i Michela. Zastąpili ich: Piotrowski, Monica i Morek, którzy jednak ustępują swym kolegom. W zespole gospodarzy wyróżnili się: bramkarz — Leśniak, zdobywca bramki — Rogoża oraz pracowity — Budek, słabiej zagrał Kościelny II. Spotkanie sędziował p. Popłatek z Krakowa, który trudem dawał sobie rade 2 południowym temperamentem Bułgarów.

"Przegląd Sportowy" z 1957.06.16

"Wisła-WKS Warna (Bułgaria) 1:0 (0:0). Bramkę zdobył rogoza. Sędzia Popłatek z Krakowa. Widzów ok. 10 tys.

W towarzyskim meczu międzynarodowym Wisła wygrała zasłużenie z ligowym zespołem bułgarskim. Bramkarz gości bronił doskonale, lecz musiał skapitulować przed strzałem Rogozy w 70 min."

Gazeta Krakowska. 1957, nr 142 (15/16 VI) nr 2813

W niedzielę 16 bm. o godzinie 18,30 na stadionie Wisły odbędzie się międzynarodowe spotkanie piłkarskie pomiędzy Wisłą i WMS „Warna” (Bułgaria). Mecz zapowiada się atrakcyjnie, gdyż „Warna” to I-ligowa drużyna bułgarska, która znajduje się w środku tabeli.


Gazeta Krakowska. 1957, nr 143 (17 VI) nr 2814

W niedzielę gościliśmy w Krakowie piłkarzy bułgarskich. Zespół WMS Warna — to drużyna I ligi, zajmująca w tegorocznych rozgrywkach ósme miejsce w tabeli. Bułgarzy zmierzyli się z Wisłą, przegrywając po ciekawej i emocjonującej grze 0:1 (0:0). Porażka gości, sądząc z przebiegu zawodów, mogłaby być cyfrowo wyższa, gdyby nie doskonały bramkarz Bułgarów — Poszov, który w imponującym stylu obronił kilka bardzo groźnych strzałów napastników krakowskich.

Obok bramkarza gości, który był niewątpliwie najsilniejszym punktem drużyny, na wyróżnienie zasłużył również prawy łącznik Gienov. Piłkarze bułgarscy zademonstrowali grę szybką, na niezłym poziomie — często gubili się jednak w sytuacjach podbramkowych, zwlekali ze strzałami i pozwolili się łapać w pułapki ofsidowe.

„Wiślacy” wystąpili w mocno zmienionym składzie: Budkę zastąpił Monica, Kawulę — Snopkowski, a na pozycji prawego pomocnika grał Morek. Postawę piłkarzy krakowskich w niedzielnym meczu ocenić należy jako zadowalającą.

Mimo upału pierwsza nalewa spotkania upłynęła w szybkim tempie.

Więcej z gry mieli gospodarze, których atak raz po raz niepokoił bramkarza Bułgarów niebezpiecznymi akcjami.

Po zmianie pól środkowy ataku Warny — Kostov główkuje z kilku kroków, ale Leśniak jest na posterunku. W 10 min. idealną pozycję ma Rogoża, ale nie trafia do pustej bramki. Ten sam zawodnik zrehabilitował się jednakże w 72 min., kiedy minąwszy obrońców zdobył decydującą, jak się okazało, bramkę