1957.08.15 Wisła Kraków - Wawel Kraków 2:2

Z Historia Wisły

1957.08.15, mecz towarzyski, Kraków, Stadion Wisły, 18.00
Wisła Kraków 2:2 (0:2) Wawel Kraków
widzów:
sędzia: Lipski (Kraków)
Bramki
Marian Machowski
Antoni Rogoza
Grabarz
Słysz
Wisła Kraków
Wawel Kraków

O Wiśle Kraków czytaj także w oficjalnym serwisie Przeglądu Sportowego - przegladsportowy.pl


Afisz zapowiadający mecz
Afisz zapowiadający mecz

Spis treści

Relacje prasowe

Echo Krakowa. 1957, nr 189 (14/15 VIII)

‎‎

TOWARZYSKIE spotkanie piłkarskie zostanie rozegrane w nadchodzący czwartek 15 bm. pomiędzy ligowymi drużynami Wawelu i Wisły.

Obydwa zespoły wystąpią w swych najsilniejszych składach, toteż zawody zapowiadają się interesująco.

Jako przedmecz odbędzie się spotkanie juniorów.

Mecz zostanie rozegrany na boisku Wisły. Początek o godz. 18.


Echo Krakowa. 1957, nr 190 (16 VIII)

‎‎

Towarzyski mecz piłkarski Wisła-Wawel zakończył się remisem

ROZEGRANE wczoraj towarzyskie zawody piłkarskie między Wisłą a Wawelem zakończyły się wynikiem remisowym 2:2.

Do przerwy prowadzili wojskowi 2:0.

Wisła zagrała znacznie poniżej swych możliwości, a jedynie pełnowartościowym zawodnikiem drużyny był Rogoża w ataku i Piotrowski w obronie. Dopiero w ostatnim kwadransie meczu zawodnicy Wisły inicjują kilka szybkich ataków zakończonych celnymi strzałami. W tym okresie gry padają wyrównujące bramki z ostrych strzałów Machowskiego i Rogoży. Bramkarz Wawelu — Czekanowski, zastępujący w tym meczu kontuzjowanego w Radomiu Pajora; nie był w stanie obronić dobrze wymierzonych strzałów.

Obydwie drużyny potraktowały mecz sparringowo, dokonując w zespołach wielu zmian. W przekroju całego meczu drużyna Wawelu zaprezentowała się lepiej, przy czym akcje wojskowych były bardziej groźne. Zwłaszcza półgodzinny okres gry po przerwie należał do piłkarzy Wawelu. Bramki dla wojskowych zdobyli: Grabasz (w 20 min.) i Słysz w 24 min. gry). Sędziował Lipski (Kraków).

W przedmeczu juniorzy Wisły wysoko pokonali swych rówieśników z Wawelu 14:1. Młodzi zwycięzcy zaprezentowali się z jak najlepszej strony mogą być naprawdę dumą klubu.

Warto dodać, że w meczu z Krośnianką (półfinalistą mistrzostw Polski juniorów), juniorzy Wisły odnieśli także wysokie zwycięstwo 5:1 (1:0).

Wczorajszy mecz Wisły z Wawelem obserwował kapitan związkowy PZPN — płk Henryk Reyman, który jak się okazało nie pojechał do Helsinek na mecz ZSRR—Finlandia. Po przybyciu do Warszawy okazało się bowiem, że nie zarezerwowano dla naszych obserwatorów piłkarskich udających się do Finlandii — miejsc w samolocie. Ktoś z władz piłkarskich „zapomniał" zrobić to wcześniej.

A. Ślusarczyk”Przegląd Sportowy” z 1957.08.17

http://buwcd.buw.uw.edu.pl/e_zbiory/ckcp/p_sportowy/1957/nr125/directory.djvu

KRAKÓW. Towarzyskie spotkanie piłkarskie pomiędzy I-ligową Wisłą Kraków, a II-ligowym Wawelem Kraków zakończyło się wynikiem remisowym 2:2. Bramki zdobyli dla Wisły Machowski i Rogoza, a dla Wawelu – Grabarz i Słysz.


Gazeta Krakowska. 1957, nr 193 (14 VIII) nr 2864

W czwartek 15 bm. o godz. 18 na stadionie Wisły rozegrane zostanie towarzyskie spotkanie piłkarskie pomiędzy WKS Wawel i Wisłą.


Gazeta Krakowska. 1957, nr 195 (16 VIII) nr 2866

W czwartek odbyło się na stadionie Wisły towarzyskie spotkanie piłkarskie pomiędzy Wisłą i WKS Wawel. Mecz po nieciekawym przebiegu gry zakończył się wynikiem remisowym 2:2 (0:2).