1959.02.27-03.01 Indywidualne mistrzostwa okręgowe w boksie

Z Historia Wisły

Spis treści

Relacje prasowe

Echo Krakowa. 1959, nr 49 (28 II/1 III) nr 4259

‎‎

W PIĄTEK rozpoczęły się w mistrzostwa okręgu Krakowskiego w boksie z udziałem 54 pięściarzy.

Najciekawsze -walki stoczyli: Pasławski z Hutnika w wadze lekkopółśredniej wygrywając z Kaimem (Wisłą) stosunkiem głosów 4:1…

Zwycięzcami walk wczorajszych zostali: w w. lekkiej: Smrek (Wisła), Forysiński (Hutnik), Paczyński (Beskid Andrychów), Fąfara (Wisła), Powroźnik (Cracovia)

w półśredniej: R. Drabik (Cracovia), Opoka (Wisła), Lorenz (Góral Żywiec), Matlak (Olsza) i Ochman (Wisła), w lekkośredniej:. L. Chodorowski (Wisła). i Derwisz. (Hutnik),


Gazeta Krakowska. 1959, nr 50 (28 II/1 III) nr 3340

W hali sportowej Hutnika rozpoczęły się w piątek indywidualne mistrzostwa bokserskie okr. krakowskiego. Startuje 54 pięściarzy z 11 klubów. Najliczniej reprezentowane są: Hutnik — 16 pięściarzy, Wisła — 9, Cracovia, Wanda po 6, Góral Żywiec — 5


Gazeta Krakowska. 1959, nr 51 (2 III) nr 3341

W finałach indywidualnych mistrzostw bokserskich okr. krakowskiego odbyło się tylko 8 walk, w których wyłoniono mistrzów.

W wagach: muszej Konrad (Wisła) i w ciężkiej Biel (Hutnik) nie stoczyli walki (z braku przeciwników) i mimo iż będą reprezentowali Kraków na mistrzostwach Polski, tytułów nie mogli zdobyć.

Z Wisły, która zdobyła 4 tytuły wyróżnić należy Kowalskiego, Smreka, Ochmana i L. Chodorowskiego, z Hutnika — 3 tytuły Słowakiewicza i Pasławskiego, z Wandy — Kudłę, który okazał się najlepszym technikiem.

Finały: musza: Konrad (Wisła) wygrał z Nakoniecznym (Hutnik) w.o., gdyż pięściarza Hutnika lekarz nie dopuścił do walki; kogucia: Kowalski (Wisła) pokonał Żurakowskiego (Hutnik); piórkowa: Kudła (Wanda) wygrał z Dadokiem (Hutnik); lekka: Smrek (Wisła) zwyciężył Wdowina (Olsza) przez dyskw.; półśrednia: Pasławski (Hutnik) pokonał Sowińskiego (Olsza); półśrednia: Ochman (Wisła) wygrał z Drabikiem (Cracovia); lekkośrednia: L.

Chodorowski (Wisła) pokonał Błasiaka (Wisła); średnia: Słowakiewicz (Hutnik) zwyciężył Kośmidera (Wanda) w II r.; półciężka: Salamon (Hutnik) pokonał Wasilewskiego (Hutnik).

Nowi mistrzowie otrzymali medale i dyplomy