1959.03.04 Wisła Kraków - Wawel Kraków 3:2

Z Historia Wisły

1959.03.04, mecz towarzyski, Kraków,
Wisła Kraków 3:2 (1:2) Wawel Kraków
widzów: garstka
sędzia:
Bramki
Marian Machowski
Antoni Rogoza
Zbigniew Opoka
Kulak
Szola
Wisła Kraków
Wawel Kraków

O Wiśle Kraków czytaj także w oficjalnym serwisie Przeglądu Sportowego - przegladsportowy.pl


Spis treści

Relacje prasowe

”Dziennik Polski” z 1959.03.05

http://mbc.malopolska.pl/dlibra/doccontent?id=5863

Wiślacy zgubili „węgierską formę"
Wisła - Wawel 3:2 w spotkaniu towarzyskim

Już za dziesięć dni rusza liga piłkarska. Prasa sportowa snuje różne horoskopy i podaje jak najwięcej wiadomości o przygotowaniach ligowców.

Wczoraj byliśmy świadkami sparringowego spotkania Wisty z II-ligowym Wawelem. Był to właściwie trening, próba różnych koncepcji, jeszcze jedna kontrola przygotowań poszczególnych graczy. Garstka kibiców obu drużyn z zainteresowaniem oglądała przebieg meczu. Wisła nie pokazała „budapeszteńskiej" formy. Chwilami miała nawet przygniatającą przewagę, ale brak było przebojowości i wykończenia akcji. Defensywa zagrała słabo i wojskowi przedostawali się często na przedpole wiślaków. Ciężki teren nie sprzyjał rozwinięciu szybkiej gry. Bramki dla Wisły zdobyli: Machowski, Opoka i Rogoża; dla Wawelu: Kulak i Szola.

Kierownik Sekcji Wisły kpt Wójcik i trener węgierski Kosa nie mogą ze względów zupełnie zrozumiałych zdradzić składu jedenastki na mecz z Polonią Bydgoszcz. Wyczuliśmy jednak z rozmowy, że jak zwykle są kłopoty z ustawieniem ataku. W niedzielę wiślacy grają w Mielcu mecz towarzyski z II-ligową Stalą. Trener Wawelu Artur jest zadowolony ze swoich pupilków. Trzeba jednak dużo popracować nad zgraniem zespołu. „Tyły" są już scementowane, gorzej jest, jak zresztą i u innych krakowskich ligowców z ofensywą.

W nadchodzącą niedzielę Wawel jedzie do Opola gdzie spotka się z II-ligową Odrą. (K.F.)

Echo Krakowa. 1959, nr 53 (5 III) nr 4263

‎‎

Piłkarze Wisły wygrali z Wawelem

WCZORAJ na boisku WKS Wawel odbyło się sparringowe spotkanie piłkarskie pomiędzy zespołami Wisły, i Wawelu. Zwyciężyli „wiślacy” 3:2 (1:2).

Bramki dla pierwszoligowców zdobyli — Machowski, Opoka i Rogoza, a dla Wawelu — Kulak i Szola. (p)


Gazeta Krakowska. 1959, nr 54 (5 III) nr 3344

W dniu wczorajszym na boisku Wawelu Wisła rozegrała sparringowe spotkanie piłkarskie z Wawelem. Wygrali „wiślacy" 3:2 (1:2). Bramki dla Wisły zdobyli: Machowski, Opoka i Rogoza, dla Wawelu! Kułak i Szola.