1963.06.13 Wisła Kraków - Legia Warszawa 2:0

Z Historia Wisły

1963.06.13, I Liga, 25. kolejka, Kraków, Stadion Wisły,
Wisła Kraków 2:0 (1:0) Legia Warszawa
widzów: ok. 15.000
sędzia: Marcinkowski z Łodzi
Bramki
Władysław Kawula (k) 29’
Czesław Studnicki 49’
1:0
2:0
Wisła Kraków
3-2-5
Bronisław Leśniak
Fryderyk Monica
Władysław Kawula
Ryszard Budka
Ryszard Wójcik
Antoni Zalman
Andrzej Sykta
Andrzej Horba
Wiesław Rusin
Czesław Studnicki
Hubert Skupnik

trener: Karel Kolský
Legia Warszawa
3-2-5
Stanisław Fołtyn
Horst Mahseli
Jacek Gmoch
Henryk Grzybowski
Jerzy Woźniak
Wiesław Korzeniowski Grafika:Zmiana.PNG (46' Stanisław Stachura)
Bernard Blaut
Janusz Żmijewski
Tadeusz Błażejewski
Antoni Piechniczek
Tomasz Biernacki

trener: Longin Janeczek

O Wiśle Kraków czytaj także w oficjalnym serwisie Przeglądu Sportowego - przegladsportowy.pl


Relacje prasowe

Echo Krakowa. 1963, nr 138 (14 VI) nr 5569

‎‎‎
‎‎‎

Wisła -Legia 2:0

WISŁA — LEGIA WARSZAWA 2:0 (1:0). Bramki zdobyli: Kawula z rzutu, karnego w 28 min. oraz Studnicki w 49 min. gry. Sędziował p. Marcinkowski z Łodzi — słabo. Widzów ok. 15 tys... WISŁA: Leśniak — Monica, Kawula, Wójcik — Zalman, Budka — Sykta, Horba, Rusinek, Studnicki, Skupnik. LEGIA: Fołtyn — Mashelli, Grzybowski, Woźniak — Gmoch, BIaut — Żmijewski, Korzeniowski (Stachura), Błażejowski, Piechniczek, Biernacki.

Jak Wisła mogła przegrać w Łodzi 0:3, a Legia wygrać w Warszawie z Lechią 3:1? Na to pytanie nie otrzymamy jednak odpowiedzi, a wszelkie domysły do niczego nie doprowadzą. Jedno jest pewne — „wiślacy” odnieśli zasłużone zwycięstwo nad zespołem wojskowych, w meczu łono wprawdzie tylko ale na dobrą sprawę być więcej. Niestety 2 odbiła się od poprzeczki, raz wybił ją z samej linii bramki Fołtyna Grzybowski, a w kilku Innych wypadkach „wiślacy” strzelali niecelnie. Także „legionista” Żmijewski miał raz wyborną pozycję do zdobycia gola, lecz nie trafił piłką do pustej bramki.

Zawody stały na zupełnie niezłym poziomie. Wprawdzie gospodarze grali mniej, efektownie niż podczas meczu z Zagłębiem, to jednak zademonstrowali poprawną formę. Oczywiście nie wszyscy, Do najlepszych należeli: Monica, Wójcik oraz lewa strona ataku i Horba. W Legi) „asem atutowym” był bramkarz Fołtyn.

J. FRAND OFERT PS. w przerwie meczu odbyło się losowanie premiowanych programów. Pralkę wygrał posiadacz programu nr 5929, a 4 radioodbiorniki posiadacze numerów: 2498 i 7724, 7108 oraz 3009.