1963.12.01 Wisła Kraków - Dynamo Kijów (odwołany)

Z Historia Wisły

Afisz zapowiadający mecz
Afisz zapowiadający mecz


Relacje prasowe

Echo Krakowa. 1963, nr 281 (30 XI/1 XII) nr 5712

‎‎‎

OD KILKU tygodni TS Wisła czyniła starania o przyjazd do Polski czołowej drużyny piłkarskiej ZSRR — Dynamo Kijów. Wszystko, było na najlepszej drodze i Wisła załatwiła już nawet — o czym pisaliśmy — przesunięcie terminu meczu z Gwardią, a nawet wydrukowała afisze, zapowiadające zawody Dynamo na niedzielę 1. XII. br.

Ostatecznie spotkanie nie dojdzie we wspomnianym terminie do skutku, ponieważ Dynamo musiało oddać teraz najlepszych zawodników do reprezentacji. Mecz z kijowską jedenastką rozegrany zostanie przypuszczalnie w późniejszym terminie. Natomiast w niedzielę (1. XII.) na boisku Wisły odbędzie się towarzyskie spotkanie Wisła—Garbarnia. Początek o godz. 12.

Gazeta Krakowska. 1963, nr 282 (29 XI) nr 4812

Jak nas poinformowało kierownictwo Wisły nie dojdzie do spotkania międzynarodowego piłki nożnej Wisła — Dynamo Kijów, które miało się odbyć w nadchodzącą niedzielę w Krakowie. Czterech piłkarzy Dynamo zostało wyznaczonych do reprezentacji ZSRR, która udała się na tournée do Ameryki Południowej. Goście nie chcieli w Krakowie zademonstrować swych umiejętności w tak zdekompletowanym składzie.