1964.09.15 Wisła Kraków - Górnik Wałbrzych 5:1

Z Historia Wisły

1964.09.15, II Liga, 6. kolejka, Kraków, Stadion Wisły, 16.30
Wisła Kraków 5:1 (0:1) Górnik Wałbrzych
widzów: ok. 10.000
sędzia: Józef Różyński z Warszawy
Bramki

Andrzej Sykta 49'
Andrzej Sykta 52’
Tadeusz Kotlarczyk 63'
Wiesław Rusin (g) 72’
Zbigniew Lach 75’
0:1
1:1
2:1
3:1
4:1
5:1
40' Paczkowski

Wisła Kraków
4-4-2
Bronisław Leśniak
Fryderyk Monica
Władysław Kawula
Ryszard Budka
Antoni Zalman
Tadeusz Kotlarczyk
Andrzej Sykta
Józef Gach
Wiesław Rusin
Ryszard Wójcik
Hubert Skupnikgrafika: Zmiana.PNG (46’ Zbigniew Lach)

trener: Czesław Skoraczyński
Górnik Wałbrzych
Kosowski
Żakowski
Żurawski
Zych (Krawczyk)
Matyszczyk
Krauczyk
Swoboda
Kleszczyński
Kempny
Paczkowski
Pośpiech

O Wiśle Kraków czytaj także w oficjalnym serwisie Przeglądu Sportowego - przegladsportowy.pl


Afisz zapowiadający mecz
Afisz zapowiadający mecz

Relacje prasowe

Echo Krakowa. 1964, nr 217 (15 IX) nr 5953

INTERESUJĄCY POJEDYNEK W Krakowie już dziś (we wtorek, 15 bm. o godz. 16.30) dojdzie do interesującego pojedynku między Wisłą i Górnikiem Wałbrzych.

Obydwie drużyny znajdują sią aktualnie w czołówce drugoligowej tabeli, zajmując drugie 4 trzecie miejsca. Wysoka lokata górników świadczy o. sporych umiejętnościach tego zespołu, w którym najgroźniejszymi napastnikami są: - Swoboda i Kempny; w ostatnim meczu jedenastka Wałbrzycha pokonała Lubliniankę 4:2, a Wisła po niezłej grze zremisowała z Garbarnią 3:3. Dzisiejsze spotkanie za powiada się więc Interesująco i mimo dnia powszedniego zgromadzi zapewne na stadionie przy ul. Reymonta komplet widzów


Echo Krakowa. 1964, nr 218 (16 IX) nr 5954

‎‎‎

Dopiero w drugiej części meczu wiślacy rozpoczęli ostre strzelanie

WISŁA — GÓRNIK WAŁBRZYCH 5:1 (0:1). Bramki zdobyli dla Wisły: Sykta w 49 i 52, Kotlarczyk w 62, Rusinek-w 71 i Lach w 75 a dla Górnika — Paczkowski w 40 min. gry. Sędziował p. Różyński z Warszawy. Widzów około 8 tys.

WISŁA — Leśniak, Monica, Kawula, Budka, Zalman, Kotlarczyk, Sykta, Gach, Rusinek, Wójcik, Skupnik (Lach).

GCRNIK — Kosowski, Żakowski, Żurawski, Zych (Krawczyk), Matyszczyk, Krauczyk, Swoboda, Kleszczyński, Kempny, Paczkowski, Pośpiech.

Końcowy wynik meczu zadowolił chyba każdego sympatyka drużyny krakowskiej, ale poziom spotkania pozostawiał wiele do życzenia. Odnosi się to przede wszystkim do pierwszej części zawodów,. kiedy prymitywny na ogół zespół Górnika z powodzeniem stawiał opór wiślakom, likwidując w porę ich ataki. W miarę upływu minut goście poczynali sobie coraz śmielej, usiłując zagrozić bramce Leśniaka. Jeden z wypadów przyniósł im prowadzenie na 5 minut przed przerwą.

W drugiej części zawodów obraz gry całkowicie się zmienił.

Trener Skoraczyński słusznie wymienił odczuwającego jeszcze skutki kontuzji Skupnika, zastępując go Lachem, który wniósł do linii ataku więcej bojowości.

Co więcej dwa szybkie rajdy Sykty przeprowadzone w odstępie 3-minutowym przyniosły Wiśle dwie bramki, załamały one całkowicie górników, popełniających teraz coraz większe błędy w defensywie a poderwały do walki wiślaków. Ich ataki suną jak lawina, bramki sypią się jak z rogu obfitości. Na listę strzelców wpisuje się nawet młody pomocnik Kotlarczyk, którego daleki strzał bramkarz Górnika fatalnie przepuszcza. Po półgodzinnym bombardowaniu piłkarze Wisły mając zapewnione wysokie zwycięstwo zwolnili nieco tempo i wynik w ostatnim kwadransie nie uległ już zmianie.

W drużynie krakowskiej na najlepszą notę zasłużył — Kawula a w zespole Górnika prawy pomocnik — Matyszczak. A Ślusarczyk