1964.11.15 Zagłębie Wałbrzych - Wisła Kraków 1:1

Z Historia Wisły

1964.11.15, II Liga, 14. kolejka, Wałbrzych, Stadion Zagłębia,
Thorez Wałbrzych 1:1 (1:0) Wisła Kraków
widzów: ok. 6.000-7.000
sędzia: Józef Różyński z Warszawy
Bramki
Kuś (k) 39'

1:0
1:1

75' (g) Wiesław Rusin
Thorez Wałbrzych

Szela
Kurczyk
Cieszowiec
Dworniczek
Molenda
Kampa
Nowak
Kuś
Pawlica
Proc
Radajsk

trener:
Wisła Kraków
4-4-2
Błażej Karczewski
Fryderyk Monica
Władysław Kawula
Ryszard Wójcik
Antoni Zalman
Tadeusz Kotlarczyk grafika: Zmiana.PNG (46’ Ryszard Budka)
Andrzej Sykta
Józef Gach
Wiesław Rusin
Czesław Studnicki
Hubert Skupnik

trener: Czesław Skoraczyński

O Wiśle Kraków czytaj także w oficjalnym serwisie Przeglądu Sportowego - przegladsportowy.pl

Relacje prasowe

Echo Krakowa. 1964, nr 268 (13/14 XI) nr 6004

Leader rozgrywek drugoligowych — Wisła, jedzie do Wałbrzycha na mecz z Thorezem. Jeśli krakowianie zagrają tak dobrze jak w pierwszej części spotkania z Rakowem (wygrali 3:2), to zwolennicy Wisły mogą być spokojni o wynik. W żadnym jednak wypadku nie można lekceważyć zespołu wałbrzyskiego.

Zawodnicy Thoreza to niezwykle ambitni piłkarze. Ich ostatnie zwycięstwo w wyjazdowym meczu z Lublinianką 1:0 i wysoka (4) lokata w tabeli, świadczą o sporych umiejętnościach.


Echo Krakowa. 1964, nr 270 (16 XI) nr 6006

‎‎‎

W Wałbrzychu oklaskiwano piłkarzy Wisły

THOREZ WAŁBRZYCH -WISŁA KRAKÓW 1:1 (1:0). Bramki zdobyli — dla Thoreza Kus w min. z rzutu karnego a dla Wisły Rusinek w 74 min. gry. Sędziował p. Różyński z Warszawy. Widzów ponad 6 tys.

WISŁA — Karczewski, Monica, Kawula, Wójcik, Zalman, Kotlarczyk (Budka), Sykta, Gach, Rusinek, Studnicki, Skupnik.

Błotnisty teren w znacznym stopniu utrudniał grę obu drużynom, tym niemniej piłkarze Wisły zademonstrowali w drugiej części meczu kilka ładnych akcji, z-a które nagrodzeni zostali przez widzów oklaskami. Z podziału punktów bardziej zadowoleni byli gospodarze, dla których wynik remisowy z renomowaną byłą I-ligową drużyną jest sporym sukcesem.

Pierwsza część meczu miała wyrównany przebieg. Formacje defensywne obu drużyn grały bardzo uważnie nie dopuszczając naparstników do swobodnego strzału. Jedyna bramka padła w tym czasie z rzutu karnego, którego pewnym egzekutorem był Kuś.

Druga część meczu toczyła się pod znakiem zdecydowanej przewagi Wisły. Jednak zdecydowana gra obrony i dobra forma bramkarza Thoreza — Szeji spowodowały, że krakowianie zdobyli tylko jedną bramkę ze strzału Rusinka. W drużynie Wisły na wyróżnienie zasługują: obrona, Rusinek oraz lewa strona Studnicki i Skupnik.