1965.06.02 Wisła Kraków - Zagłębie Sosnowiec 4:5

Z Historia Wisły

1965.06.02, mecz towarzyski, Kraków, Stadion Wisły, 17:30
Wisła Kraków 4:5 (2:1) Zagłębie Sosnowiec
widzów: 8-10.000
sędzia: Kasprzyk z Krakowa
Bramki

Ryszard Wójcik 33'


Wiesław Rusin 72'


Wiesław Rusin
Zbigniew Lach
0:1
1:1
1:2
1:3
2:3
2:4
2:5
3:5
4:5
8' Jarosik

40' Gałeczka
53' Gałeczka

Jarosik
Myga


Wisła Kraków
3-2-5
Błażej Karczewski Grafika:Zmiana.PNG (Bronisław Leśniak)
Fryderyk Monica
Tadeusz Kotlarczyk
Ryszard Budka Grafika:Zmiana.PNG (Ryszard Wójcik)
Antoni Zalman Grafika:Zmiana.PNG (Adam Płachta)
Andrzej Sykta
Józef Gach Grafika:Zmiana.PNG (Zbigniew Lach)
Wiesław Rusin
Czesław Studnicki
Hubert Skupnik

trener: Czesław Skoraczyński
Zagłębie Sosnowiec
Szyguła (Machnik)
Strzałkowski
Bazan (Wąs)
Śpiewak) Fulczyk
Majewski
Gałeczka
Myga
Kruk (Skiba)
Jarosik
Piecyk

O Wiśle Kraków czytaj także w oficjalnym serwisie Przeglądu Sportowego - przegladsportowy.pl


2


Afisz zapowiadający mecz
Afisz zapowiadający mecz

Spis treści

Relacje prasowe

Echo Krakowa. 1965, nr 126 (1 VI) nr 6169

W ŚRODĘ będzie się Krakowie towarzyskie spotkanie piłkarskie między leaderem II ligi — Wisłą a jednym z najlepszych zespołów krajowych — Zagłębiem Sosnowiec. Goście zapowiedzieli przyjazd w najsilniejszym składzie z Bazanem, Jarosikiem i Gałązką na czele.

Jak nas informuje TS Wisła, w związku z przeznaczeniem całkowitego dochodu z meczu na Społeczny Fundusz Budowy Basenu Kąpielowego — nie będą ważne karty wolnego wstępu wydane zarówno przez klub jak i KKKFiT.

Początek zawodów o godz. 17.30


Echo Krakowa. 1965, nr 127 (2 VI) nr 6170

DZIŚ (tj. w środę) odbędzie się w Krakowie spotkanie piłkarskie, w którym I-ligowe Zagłębie Sosnowiec przeegzaminuje przodownika II-ligowej tabeli — Wisłę. Dochód z meczu przeznaczony jest na budowę basenu pływackiego.

Początek o godz. 17.30


Echo Krakowa. 1965, nr 128 (3 VI) nr 6171

Dużo bramek, ale mierny poziom

W TOWARZYSKIM meczu piłkarskim leader II ligi przegrała z I ligowym Zagłębiem Sosnowiec 4:5 (1:2)

Bramki zdobyli, dla Wisły — Rusinek 2, oraz Lach i Wójcik po 1 (ten ostatni z rzutu karnego), dla Zagłębia i Gałeczka po 2 oraz Myga 1. Sędziował p. Kasprzyk z Krakowa.

Widzów ok. 8 tyś. WISŁA: Karczewski (od 60 min. Leśniak), Monica, Kotlarczyk, Budka (Płachta), Zalman, Wójcik, Sykta, Gach(Lach), Rusinek, Studnicki, Skupnik.

ZAGŁĘBIE: Szyguła (Machnik), Strzałkowski, Bazan (Wąs), Śpiewak) Fulczyk, Majewski, Gałeczka, Myga, Kruk (Skiba), Jarosik, Piecyk. Piłkarze Zagłębia ruszyli ostro do ataku. I już w 8 min. po „kiksie” Kotlarczyka — Jarosik zdobył prowadzenie 1:0.-.. Po kilkunastu minutach gra się wyrównuje a w 33 min. Rusinek zostaje zatrzymany ręką przez Kulczyka i sędzia dyktuje rzut karny przeciwko sosnowiczanom, który celnie egzekwuje Wójcik. Gałeczka w 40 min. ogrywa Budkę, zdobywając dla gości drugą bramkę. Po przerwie gra traci nieco na “szybkości. W 53 min. Gałeczka podwyższa wynik na 3:1 dla Zagłębia, ale w 72 min. Rusinek zdobywa drugą bramkę dla Wisły. W chwilę później kolejne błędy obrony krakowskiej wykorzystują Jarosik i Myga strzelając 4 i 5 bramkę. W końcówce wiślacy rewanżują się 2 celnymi strzałami (Rusinek i Łach) i tak mecz kończy się zwycięstwem I-ligowców 5:4.

Oceniając występ wiślaków na tle czołowej drużyny ekstraklasy należy stwierdzić, że leader jest zmęczony. Goście wyraźnie górowali nad gospodarzami szybkością, co w piłce nożnej ma kolosalne znaczenie. (F)