1965.06.02 Wisła Kraków - Zagłębie Sosnowiec 4:5

Z Historia Wisły

1965.06.02, mecz towarzyski, Kraków, Stadion Wisły, 17:30
Wisła Kraków 4:5 (2:1) Zagłębie Sosnowiec
widzów: 8-10.000
sędzia: Kasprzyk z Krakowa
Bramki

Ryszard Wójcik 33'


Wiesław Rusin 72'


Wiesław Rusin
Zbigniew Lach
0:1
1:1
1:2
1:3
2:3
2:4
2:5
3:5
4:5
8' Jarosik

40' Gałeczka
53' Gałeczka

Jarosik
Myga


Wisła Kraków
3-2-5
Błażej Karczewski Grafika:Zmiana.PNG (Bronisław Leśniak)
Fryderyk Monica
Tadeusz Kotlarczyk
Ryszard Budka Grafika:Zmiana.PNG (Ryszard Wójcik)
Antoni Zalman Grafika:Zmiana.PNG (Adam Płachta)
Andrzej Sykta
Józef Gach Grafika:Zmiana.PNG (Zbigniew Lach)
Wiesław Rusin
Czesław Studnicki
Hubert Skupnik

trener: Czesław Skoraczyński
Zagłębie Sosnowiec
Szyguła (Machnik)
Strzałkowski
Bazan (Wąs)
Śpiewak) Fulczyk
Majewski
Gałeczka
Myga
Kruk (Skiba)
Jarosik
Piecyk

O Wiśle Kraków czytaj także w oficjalnym serwisie Przeglądu Sportowego - przegladsportowy.pl


2


Afisz zapowiadający mecz
Afisz zapowiadający mecz

Spis treści

Relacje prasowe

Echo Krakowa. 1965, nr 126 (1 VI) nr 6169

W ŚRODĘ będzie się Krakowie towarzyskie spotkanie piłkarskie między leaderem II ligi — Wisłą a jednym z najlepszych zespołów krajowych — Zagłębiem Sosnowiec. Goście zapowiedzieli przyjazd w najsilniejszym składzie z Bazanem, Jarosikiem i Gałązką na czele.

Jak nas informuje TS Wisła, w związku z przeznaczeniem całkowitego dochodu z meczu na Społeczny Fundusz Budowy Basenu Kąpielowego — nie będą ważne karty wolnego wstępu wydane zarówno przez klub jak i KKKFiT.

Początek zawodów o godz. 17.30


Echo Krakowa. 1965, nr 127 (2 VI) nr 6170

DZIŚ (tj. w środę) odbędzie się w Krakowie spotkanie piłkarskie, w którym I-ligowe Zagłębie Sosnowiec przeegzaminuje przodownika II-ligowej tabeli — Wisłę. Dochód z meczu przeznaczony jest na budowę basenu pływackiego.

Początek o godz. 17.30


Echo Krakowa. 1965, nr 128 (3 VI) nr 6171

Dużo bramek, ale mierny poziom

W TOWARZYSKIM meczu piłkarskim leader II ligi przegrała z I ligowym Zagłębiem Sosnowiec 4:5 (1:2)

Bramki zdobyli, dla Wisły — Rusinek 2, oraz Lach i Wójcik po 1 (ten ostatni z rzutu karnego), dla Zagłębia i Gałeczka po 2 oraz Myga 1. Sędziował p. Kasprzyk z Krakowa.

Widzów ok. 8 tyś. WISŁA: Karczewski (od 60 min. Leśniak), Monica, Kotlarczyk, Budka (Płachta), Zalman, Wójcik, Sykta, Gach(Lach), Rusinek, Studnicki, Skupnik.

ZAGŁĘBIE: Szyguła (Machnik), Strzałkowski, Bazan (Wąs), Śpiewak) Fulczyk, Majewski, Gałeczka, Myga, Kruk (Skiba), Jarosik, Piecyk. Piłkarze Zagłębia ruszyli ostro do ataku. I już w 8 min. po „kiksie” Kotlarczyka — Jarosik zdobył prowadzenie 1:0.-.. Po kilkunastu minutach gra się wyrównuje a w 33 min. Rusinek zostaje zatrzymany ręką przez Kulczyka i sędzia dyktuje rzut karny przeciwko sosnowiczanom, który celnie egzekwuje Wójcik. Gałeczka w 40 min. ogrywa Budkę, zdobywając dla gości drugą bramkę. Po przerwie gra traci nieco na “szybkości. W 53 min. Gałeczka podwyższa wynik na 3:1 dla Zagłębia, ale w 72 min. Rusinek zdobywa drugą bramkę dla Wisły. W chwilę później kolejne błędy obrony krakowskiej wykorzystują Jarosik i Myga strzelając 4 i 5 bramkę. W końcówce wiślacy rewanżują się 2 celnymi strzałami (Rusinek i Łach) i tak mecz kończy się zwycięstwem I-ligowców 5:4.

Oceniając występ wiślaków na tle czołowej drużyny ekstraklasy należy stwierdzić, że leader jest zmęczony. Goście wyraźnie górowali nad gospodarzami szybkością, co w piłce nożnej ma kolosalne znaczenie. (F)


Gazeta Krakowska. 1965, nr 126 (29/30 V) nr 5373

Obok hali Wisły jest budowany w czynie społecznym basen kąpielowy. Piłkarze tego klubu chcą również przyczynić się do zwiększenia środków finansowych na budowę tego obiektu, organizując atrakcyjne spotkanie z wiceliderem ekstraklasy Zagłębiem Sosnowiec. Mecz odbędzie się w dniu 2 czerwca na stadionie Wisły. Początek o godz. 17.30. Cały dochód jest przeznaczony na budowę basenu.


Gazeta Krakowska. 1965, nr 127 (31 V) nr 5374

Wisła u wrót ekstraklasy

Zespół krakowskiej „Wisły” stoi już u wrót ekstraklasy. Tak można ocenić sytuację po ostatnich rozgrywkach II ligi. W sobotę bowiem kandydaci do drugiego, premiowanego miejsca — GKS Katowice, Raków Częstochowa i Victorią Jaworzno zremisowali swoje pojedynki. „Wisła” ma nad tymi zespołami wiele punktów przewagi, i to w pełni gwarantuje jej nadawanie tonu wśród rywali do premiowanego miejsca, Do końca rozgrywek zostało już tylko 5 kolejek spotkań. I gdyby nawet zespoły, które kandydują do drugiego miejsca, zdobyły wszystkie możliwe punkty, to nie zdystansują one krakowskiej jedenastki. „Wiśle” potrzebne jest bowiem jeszcze tylko jedno zwycięstwo i jeden remis. Wierzymy, że tak nie będzie, i że krakowski zespół zademonstruje do końca wysoką formę. Potwierdzi to chyba także najbliższy towarzyski mecz „Wisły” z Zagłębiem Sosnowiec


Gazeta Krakowska. 1965, nr 128 (1 VI) nr 5375

Dużym zainteresowaniem sympatyków piłkarstwa cieszy się środowy mecz piłkarski pomiędzy Zagłębiem Sosnowiec i Wisłą. Obie drużyny wystąpią aktualnie w najsilniejszych składach. Piłkarze Zagłębia będą surowym egzaminatorem lidera II ligi, któremu w zasadzie już dziś można pogratulować awansu do ekstraklasy piłkarstwa polskiego. W związku z przeznaczeniem całkowitego dochodu z meczu piłkarskiego na Społeczny Fundusz Budowy Basenu Kąpielowego, sekretariat klubu informuje, że karty wolnego wstępu wydane przez KKKFiT i TS Wisła zostają na to spotkanie unieważnione. Przedsprzedaż biletów prowadzi Firma Voigt, ul. Floriańska 4


Gazeta Krakowska. 1965, nr 129 (2 VI) nr 5376

W dniu dzisiejszym o godzinie 17.30 Wisła rozegra towarzyskie spotkanie piłkarskie i czołowym zespołem ekstraklasy Zagłębiem Sosnowiec. Obie drużyny zaawizowały najsilniejsze aktualnie składy. Ta próba z tej klasy przeciwnikiem jakim jest drużyna sosnowiecka zapowiada się bardzo interesująco. Jak Już informowaliśmy karty wstępu na tę imprezę wydane przez TS Wisła i KKKFiT są nieważne. Całkowity dochód z imprezy przeznaczony zostanie na wybudowanie na dzień 22 Lipca basenu kąpielowego.


Gazeta Krakowska. 1965, nr 130 (3 VI) nr 5377

9 bramek na rzecz... basenu pływackiego

Wisła — Zagłębie 4:5 (1:2)

9 bramek padło na meczu towarzyskim piłki nożnej Wisła — Zagłębie Sosnowiec. Konfrontacja czołowej drużyny ekstraklasy z najpoważniejszym kandydatem na awans do I ligi nie wypadła najgorzej dla zespołu krakowskiego. Gdyby nie absencja Kawuli, wynik mógłby być jeszcze korzystniejszy dla Wisły. Blok defensywny gospodarzy nie był wczoraj szczelny.

Tak zresztą Zagłębie uzyskało pierwszą bramkę. Jarosik wykorzystał niezdecydowanie obrony Wisły i uzyskał w 8 min. prowadzenie.

33 min., sędzia dyktuje „jedenastkę” dla Wisły. Wójcik plasowanym strzałem zdobywa wyrównującą bramkę. W dwie minuty później po odniesieniu kontuzji boisko opuszcza Bazan. (Zagłębie) 35 min. — Gach marnuje idealną okazję do zdobycia bramki. 40 min. słaba interwencja Budki i Gałeczka lekkim strzałem uzyskuje prowadzenie dla Zagłębia.

W drugiej połowie notujemy piękny strzał z woleja Skupnika, bramkarz wybił piłkę na róg. 58 min. — nie atakowany przez nikogo Gałeczka główką podwyższa wynik na 3:1 dla Zagłębia. W bramce Wisły Karczewskiego zmienia Leśniak, który popisuje się paroma udanymi paradami. 71 min. — Rusinek obrócony tyłem przerzuca piłkę ponad bramkarzem Zagłębia i było wówczas 2:3 dla Zagłębia. Natychmiastowy kontratak Jarosika przynosi kolejną bramkę dla gości. Myga w 85 min. strzela piątą bramkę! Ostatnie dwie minuty gry przynoszą dwie bramki dla Wisły. Strzelcami są: Rusinek główką i Lach, sprytnie przejmujący piłkę podawaną do bramkarza.

Dochód z tego spotkania został przeznaczony na budowę basenu pływackiego budowanego obok hali Wisły.

WISŁA: Karczewski (Leśniak), Monica, Kotlarczyk, Budka (Płachta), Zalman, Wójcik, Sykta, Gach (Lach), Rusinek, Studnicki, Skupnik. Sędziował p. Kasprzyk (Kraków). (PU)