1966.06.07 Wisła Kraków - Dynamo Kijów 0:4

Z Historia Wisły

1966.06.07, mecz towarzyski, Kraków, Stadion Hutnika, 17:30
Wisła Kraków komb. 0:4 (0:0) Dynamo Kijów
widzów:
sędzia:
Bramki
Biba x3
Byszewiec
Wisła Kraków komb.
Dynamo Kijów

O Wiśle Kraków czytaj także w oficjalnym serwisie Przeglądu Sportowego - przegladsportowy.pl

Relacje prasowe

Echo Krakowa. 1966, nr 133 (7 VI) nr 6481

DZIŚ 7 bm. W Nowej Hucie odbędzie się interesujące międzynarodowe spotkanie piłkarskie pomiędzy teamem Wisła — Hutnik a Dynamo Kijów. Początek spotkania o godz. 17.30.

Dynamo Kijów gra dziś w Nowej Hucie świetnych piłkarzy radzieckich, lidera ligi ZSRR - Dynamo Kijów, którzy zademonstrowali bardzo dobry futbol w meczu z Wisłą, oglądać dziś będą o godz. 17,30 na stadionie Hutnika sympatycy piłki nożnej z Nowej Huty. Goście tym razem wystąpią przeciw teamowi Wisła-Hutnik.

Drugie zwycięstwo piłkarzy Dynamo Kijów

Drugi występ piłkarzy Dynamo Kijów w Krakowie odbył się na stadionie Hutnika. I tym razem piłkarze z Kijowa potwierdzili swą wysoką klasę, pokonując krakowski zespół 4:0 (0:0). Przez 45 minut drużyna krakowska złożona z piłkarzy Wisły i Hutnika stawiała gościom opór, próbując kontrataków. Kijowianie często zagrażali jednak bramce Ostręgi, ale również nie mogli zdobyć się na skuteczny strzał. W drugiej połowie spotkania niepodzielnie na boisku panowała drużyna kijowska, ona nadawała całkowicie ton grze. Szczegó1nle popisowe akcje rozgrywali napastnicy gości, wśród których najlepszy był Biba, zdobywca trzech bramek. Czwartą bramkę zdobył Byszewiec. Występ kijowskich piłkarzy w Krakowie był w. pełni udany i potwierdził wysoką klasę radzieckiego futbolu.

Za: Dziennik Polski