1966.06.18 Kaiserslautern - Wisła Kraków 2:4

Z Historia Wisły

1966.06.18, Puchar Intertoto, 1 kolejka, Kaiserslautern,
Kaiserslautern 2:4 (2:3) Wisła Kraków
widzów: ok. 10.000
sędzia: Ferdinand Biwersi
Bramki
Rummel 7'Rummel 26'

1:0
1:1
1:2
1:3
2:3
2:4

12' Józef Gach
20’ Józef Gach
22' Andrzej Sykta

88' (w) Władysław Kawula
Kaiserslautern
4-1-5
Werner Finken grafika: Zmiana.PNG (Wolfgang Schnarr)
Bernd Hemprich grafika: Zmiana.PNG (Gerhard Stumpf)
Karl-Heinz Fattler
Dietmar Schwager
Herwart Koppenhöfer
Uwe Klimaschefski
Manfred Becker
Wilfried Leydecker
Harald Braner
Wolfram Kaminke
Manfred Rummel

trener: Gyula Lóránt
Wisła Kraków
4-2-4
Henryk Stroniarz
Fryderyk Monica
Tadeusz Kotlarczyk
Władysław Kawula
Ryszard Budka
Ryszard Wójcik
Czesław Studnicki
Wiesław Lendzion
Józef Gach
Andrzej Sykta
Hubert Skupnik

trener: Czesław Skoraczyński

O Wiśle Kraków czytaj także w oficjalnym serwisie Przeglądu Sportowego - przegladsportowy.pl

Spis treści

Relacje prasowe

Echo Krakowa. 1966, nr 140 (16 VI) nr 6488

Piłkarze Wisły wyjechali do NRF

WCZORAJ w godzinach popołudniowych wyjechali do NRF piłkarze krakowskiej Wisły, którzy w sobotę grać będą z jedenastką FC Kaiserslautern.

Mecz — jak poinformowali organizatorzy — nie odbędzie się w Kaiserslautern, jak początkowo projektowano, lecz w miejscowości Landaustadt. Jest to niewielkie miasto (ok. 45 tys. mieszkańców) w Nadrenii nad rzeką Queich, bardzo usportowione. Stadion mieści ok. 15 tys. publiczności i na każdym dobrym meczu wypełniony jest po brzegi, ponieważ ściągają nań nie tylko mieszkańcy miasta, ale również okolicznych miasteczek i osiedli przemysłowych. Organizatorzy zapewniają, że na meczu z Wisłą będą mieli komplet publiczności, chociaż w obecnym sezonie jedenastka FC Kaiserslautern nie imponowała dobrą formą, jak w poprzednim, kiedy to zajęła czołową lokatę w ekstraklasie NRF.

Nasi chłopcy — informuje na nas kierownik drużyny mgr T. Pacuła — zechcą się zaprezentować z jak najlepszej strony. Z pewnością zagrają o klasę lepiej, niż w meczu przeciwko Śląskowi kiedy to myślami byli już na boisku w Landaustadt.

Oby! Ponieważ z taką grą jak we wtorek piłkarze Wisły nie mają się po co pokazywać za granicą, gdyż trafiając na dobrego przeciwnika mogliby nie tylko przegrać, lecz skompromitować nasze piłkarstwo. Miej my jednak nadzieję, że tak jak podczas tournee po ZSRR, po Francji, czy Maroku, wiślacy wykrzeszą z siebie maksimum ambicji i nie sprawią nam zawodu.

Echo Krakowa. 1966, nr 143 (20 VI) nr 6491

W PIERWSZEJ serii Spotkań tegorocznej edycji pucharu Lata, Wisła pokonała w meczu wyjazdowym FC Kaiserlautern (NRF) 4:2 (3:2). Bramki dla Wisły zdobyli: Gach 2 oraz Sykta i Kawula po 1. Krakowianie zademonstrowali w NRF piłkę w dobrym Wydaniu i odnieśli zasłużone zwycięstwo

Gazeta Krakowska. 1966, nr 144 (20 VI) nr 5701

W pierwszym meczu pucharu lata krakowska Wisła odniosła w sobotę cenne zwycięstwo nad niemiecką drużyną FC Kaiserlautern 4:2 (8:2). Krakowianie zademonstrowali w NRF dobry futbol odnosząc przekonywające zwycięstwo.