1966.06.25 Wisła Kraków - Malmö FF 4:0

Z Historia Wisły

1966.06.25, Puchar Intertoto, 2. kolejka, Warszawa, Stadion Dziesięciolecia,
Wisła Kraków 4:0 (2:0) Malmö FF
widzów: ok. 20-25.000
sędzia: Włodzimierz Storoniak z Katowic
Bramki
Wiesław Lendzion 9’
Józef Gach 22'
Józef Gach 54'
Józef Gach 82’
1:0
2:0
3:0
4:0
Wisła Kraków
4-2-4
Henryk Stroniarz
Fryderyk Monica
Tadeusz Kotlarczyk
Władysław Kawula
Ryszard Budka
Ryszard Wójcik
Antoni Zalman
Wiesław Lendzion
Józef Gach
Andrzej Sykta
Hubert Skupnik


trener: Czesław Skoraczyński
Malmö FF
5-4-2
Kruger
Jan Bengtsson
Harry Jönsson
Krister Kristensson
Christer Malmberg
Jörgen Ohlin
Bertil Elmstedt
Bertil Nilsson
Gert-Arne Nilsson
Anders Svensson
Jan Ekström

trener: Antonio Durán
Relacja nie podaje, który z zawodników Malmö wszedł na boisku na zmianę.
trener: ?Karol Bucko

O Wiśle Kraków czytaj także w oficjalnym serwisie Przeglądu Sportowego - przegladsportowy.pl

Bilet meczowy.
Bilet meczowy.
Bilet meczowy.
Bilet meczowy.

Spis treści

Relacje prasowe

Echo Krakowa. 1966, nr 149 (27 VI) nr 6497

Kolejny sukces Wisły w Pucharze Lata

W ROZEGRANYM w Warszawie meczu piłkarskim o Puchar Lata Wisła pokonała Malmoe FF (Szwecja) 4:0 (2:0). Bramki zdobyli: Lendzion w 19 min. oraz Gach w 22, 53 i 82 min. Sędziował p. Storoniak z Katowic. Widzów 25 tys.

— Wisła: Stroniarz, Monica Kotlarczyk, Wójcik, Kawula, Budka, Zalman, Skupnik. Lendzion, Gach, Sykta.

MALMOE — Kruger, Ohlin, G. Nilsson, Kristensson, Svensson Ekstroem, Ejnstedt, Malmberg, Bergtson, B. Nilsson, Johansson Piłkarzy Wisły należy pochwalić za to, że w pełni wykorzystali okazję do odniesienia kolejnego zwycięstwa i umocnienia się na pierwszym miejscu w swojej grupie rozgrywek pucharowych. Najsilniejszą ich formacją w warszawskim meczu była linia obrony z Budką i Kawulą. Najlepiej dysponowanym strzałowo zawodnikiem był Gach.

Losy meczu rozstrzygnęły się bardzo szybko: już w 19 min. no dokładnym dośrodkowaniu Gacha, Lendzion uzyskał prowadzenie, w 22 min. Gach wykorzystał błąd bramkarza i podwyższył wynik.

Bardzo efektowna była trzecia bramka. W 53 min. Skupnik skierował z lewego skrzydła piłkę do środka, gdzie „szczupakiem” przejął ją na głowę Gach i umieścił w siatce. Ten sam zawodnik ustalił wynik meczu w 82 min. na 4:0.

Gazeta Krakowska. 1966, nr 149 (25/26 VI) nr 5706

Nowo kreowani wicemistrzowie Polski, krakowscy wiślacy zmierzą się w najbliższą niedzielę na Stadionie Dziesięciolecia z aktualnym mistrzem Szwecji, zespołem Malmoe FF, w którym wystąpi 5 reprezentantów Szwecji: Larsson, Granstroem, Svahn, Bjoerklund i Hult. Bo Larsson, o którym piszą, że ma „atom” w nogach był strzelcem jednej bramki dla Szwedów w meczu wrocławskim z Polską. Wraz ze środkowym napastnikiem Larsem Granstroemem wkrótce będą występować w zawodowych klubach NRF. Interesująco zapowiada się konfrontacja, hołdujących ofensywnej grze, Szwedów z zespołem Wisły, który nie traci łatwo bramek mając takich graczy, jak Stroniarz, Kawula, Monica i utalentowany Kotlarczyk. Spotkanie Malmoe FF — Wisła Kraków będzie pierwszym daniem atrakcyjnego dwumeczu o Puchar Lata.


Gazeta Krakowska. 1966, nr 150 (27 VI) nr 5707

Drugie zwycięstwo Wisły w Pucharze Lata

Prawdziwą metamorfozę chodzi atak wicemistrza Polski Wisły. Podczas całego sezonu ligowego w 26 spotkaniach Wisła zdobyła 29 bramek a w rozgrywkach Intertoto w dwóch meczach wiślacy mają na swym koncie 8 bramek I Wczoraj krakowianie na Stadionie Dziesięciolecia pokonali osłabiony zespół mistrza Szwecji Malmoe FF 4:0 (2:0). Świetną dyspozycją strzałową wykazał się Gach trzykrotnie umieszczając piłkę w siatce przeciwnika (22 min. 54 min. i 81 min.). Czwartą bramkę dla drużyny „białej gwiazdy” zdobył Lendzion w 20 min. 30-tysięczna widownia nie szczędziła braw za ładne i skuteczne akcje Wisły. Padający deszcz i śliskie boisko nie stanowiły przeszkody dla dobrze wyszkolonych krakowian.

Jest to już drugie zwycięstwo Wisły w rozgrywkach o „Puchar Łata”. Cieszy nas postawa drużyny krakowskiej na arenie międzynarodowej.

Wisła: Stroniarz (Karczewski), Monica, Kawula, Budka, Kotlarczyk, Wójcik, Lendzion, Gach, Sykta, Zalman, Skupnik.

Najlepszym zawodnikiem Wisły był zdobywca 3 bramek Gach. Podobał nam się też z napastników ruchliwy i pomysłowy Skupnik.

Lendzion dysponuje bardzo silnym strzałem, niestety zbyt wiele piłek posyła obok bramki. Obrona Wisły z Kawulą i Budką na czele grała na swym normalnym tzn. dobrym poziomie.

M. SKORZEWSKI