1966.07.16 Malmö FF - Wisła Kraków 1:1

Z Historia Wisły

1966.07.16, Puchar Intertoto, 5. kolejka, ,
Malmö FF 1:1 (0:1) Wisła Kraków
widzów: 18.883
sędzia: Böckström z Goetegorga (Szwecja)
Bramki

Bengtsson 62'
0:1
1:1
24' (k) Władysław Kawula

Malmö FF

Hult
Ohllo
Bjerklund
Svensson
G. A. Nilsson
Elmstedt
Rudevl
Bengtsson
Ekstrem
B. Nilsson
Svahn

trener:
Wisła Kraków
4-2-4
Henryk Stroniarz
Fryderyk Monica
Tadeusz Kotlarczyk
Władysław Kawula
Ryszard Budka
Ryszard Wójcik
Czesław Studnicki grafika: Zmiana.PNG (46’ Antoni Zalman)
Wiesław Lendzion
Józef Gach
Andrzej Sykta
Hubert Skupnik

trener: Czesław Skoraczyński

O Wiśle Kraków czytaj także w oficjalnym serwisie Przeglądu Sportowego - przegladsportowy.pl

Relacje prasowe

Echo Krakowa. 1966, nr 166 (16/17 VII) nr 6514

PIŁKARZE Wisły odlecieli do Szwecji, gdzie rozegrają rewanżowy mecz o Puchar Lata z jedenastką Malmoe FF. W pierwszym spotkaniu krakowianie pokonali Szwedów, w Warszawie 4:0.

Obecnie czeka ich znacznie trudniejsze zadanie, gdyż zespół szwedzki wystąpi w swym najsilniejszym składzie. Wisła zajmuje w tej chwili drugie miejsce w swej grupie i jeżeli chce zdystansować aktualnego leadera rozgrywek— „Inter” Bratysława, nie może meczu w Malmoe przegrać.

Zadanie niełatwe! w każdym razie drużyna krakowska wyjechała w najsilniejszym składzie, w bojowym nastroju i jak oświadczył trener Skoraczyński piłkarze dołożą wszelkich starań, aby uzyskać jak najlepszy rezultat. Najgroźniejszy konkurent wiślaków — „Inter” Bratysława gra z Kaiserlautern, z którym krakowianie wygrali 4:2.


Echo Krakowa. 1966, nr 167 (18 VII) nr 6515

Piłkarze krakowskiej Wisły zagrali dobry mecz. Szczególnie w pierwszej połowie posiadali wyraźną przewagę. Po Jednej z licznych akcji zespołu, krakowskiego Sykta znalazł się sam na sam z bramkarzem Szwedów — Hultem, który w ostatnim momencie, nie mając innego wyjścia, łapie Syktę za nogę. Sędzia dyktuje jedenastkę, której pewnym egzekutorem jest Kawula. Po zmianie stron piłkarze Wisły zwalniają grę, co wykorzystują gospodarze zdobywając w 62 min. ze strzału Bengtssona wyrównującą bramkę.

W drużynie Wisły najlepiej zagrali: Stroniarz, Kawula i Sykta.

A oto skład w Jakim wystąpiła Wisła: Stroniarz, Monica, Kawula, Budka, Kotlarczyk, Wójcik, Lendzion, Gach, Sykta, Studnicki (Zalman), Skupnik.