1966.07.23 Wisła Kraków - Kaiserslautern 1:2

Z Historia Wisły

1966.07.23, Puchar Intertoto, 6. kolejka, Tarnów, Stadion Unii,
Wisła Kraków 1:2 (1:2) Kaiserslautern
widzów: ok. 4.000
sędzia: Storoniak z Katowic
Bramki

Andrzej Sykta 37’

0:1
1:1
1:2
36' Kapitulski

43' Rummel I
Wisła Kraków
4-2-4
Henryk Stroniarz grafika: Zmiana.PNG (Błażej Karczewski)
Fryderyk Monica
Tadeusz Kotlarczyk
Władysław Kawula
Ryszard Budka
Ryszard Wójcik
Czesław Studnicki
Wiesław Lendzion
Józef Gach
Andrzej Sykta
Hubert Skupnik

trener: Czesław Skoraczyński
Kaiserslautern

Schnarr
Koppenhofer
Klimaszewski
Gelsert
Schwager
Kaminkę
Mangold
Reltgasst
Kapitulski
Rummel
Brane

trener:

O Wiśle Kraków czytaj także w oficjalnym serwisie Przeglądu Sportowego - przegladsportowy.pl


Lendzion uprzedzony przez bramkarza
Lendzion uprzedzony przez bramkarza

Relacje prasowe

Echo Krakowa. 1966, nr 168 (19 VII) nr 6516

Mecz Wisły z Kaiserlautern na stadionie Unii w Tarnowie

DOBRE wyniki piłkarzy Wisły w rozgrywkach ligowych oraz w turnieju o Puchar Lata odbiły się szerokim echem w całym kraju. Toteż wszyscy chcą zobaczyć grę krakowskiej drużyny. Ostatnio sympatycy piłki nożnej w Tarnowie zwrócili się do kierownictwa Wisły z prośbą o zorganizowanie u nich meczu o Puchar Lata między Wisłą a zespołem Kaiserlautern. Kierownictwo TS Wisła przychyliło się do prośby działaczy tarnowskich i w związku z tym mecz na odbędzie się w sobotę 23 bm. o godz. 17 na boisku Unii w Tarnowie


Echo Krakowa. 1966, nr 172 (25 VII) nr 6520

Zawiódł ataki

Porażka Wisły w meczu z Kaiserslautern

W TARNOWIE na boisku Unii odbył się mecz piłkarski między krakowską Wisłą, a drużyną Kaiserslautern z cyklu rozgrywek o Puchar Lata. Zawody zakończyły się nieoczekiwaną porażką Wisły 1:2 (1:2). Bramki zdobyli: dla krakowian Sykta w 37 min., a dla gości Kapitulski w 36 i Rummel w 43 minucie gry. Sędziował Storoniak z Katowic.

WISŁA: Stroniarz (Karczewski), Monica, Kawula, Wójcik, Budka, Kotlarczyk, Studnicki, Lendzion, Gach, Sykta, Skupnik.

KAISERSLAUTERN: Schnarr, Koppenhoefer, Schwagger, Klimaschefski, Geisert, Kaminke, Mangold, Reitgassl, Kapitulski, Rummel, Brane.

Piłkarze Wisły doznali niespodziewanej porażki, na którą złożyła się przede wszystkim bardzo słaba gra ataku. Dość powiedzieć, że z piątki napastników tylko jeden Sykta stanął na wysokości zadania, ambitnie walczył o piłkę, inicjował szybkie akcje, siejąc zamieszanie w obronie przeciwnika. Pozostała czwórka niemrawo poruszała się po boisku, a w dodatku zaprzepaściła kilka świetnych, okazji do. zdobycia bramek. Poza Syktą na wyróżnienie w zespole krakowskim za sługuje Monica w obronie, dobrze radzący sobie z napastnikami gości i świetnymi podaniami zasilający własny atak. Ogólnie można stwierdzić, że Wisła rozegrała jedno z najsłabszych spotkań, co zapewne jest wynikiem przemęczenia licznymi meczami, rozgrywanymi w ostatnim okresie czasu. f Drużyna niemiecka nie była jakimś nadzwyczajnym zespołem i po pierwszych minutach gry wydawało się, że w meczu z Wisłą dozna wysokiej porażki. Tym niemniej kontrataki gości były niebezpieczne. W 20 min. przed bramką krakowian powstała niezwykle groźna sytuacja i tylko, przytomności Mon.cy, który toczącą się już do pustej bramki piłkę wybił w pole zawdzięczają wiślacy zażegnanie niebezpieczeństwa.

Znaczne Ożywienie w. grze nastąpiło w 36 minucie, kiedy to Kapitulski dalekim strzałem w górny róg bramki uzyskał powadzenie.

Ale radość ze zdobycia bramki nie trwała długo. Bowiem po wznowieniu gry Wisła przeprowadza szybki atak i Sykta celnym strzałem uzyskał wyrównanie. Zwycięską (jak się później okazało) bramkę zdobyli goście na dwie minuty przed przerwą ze strzału Rummela.

W drugiej części meczu drużyna krakowska niepodzielnie panuje na boisku lecz mimo to nie może zdobyć upragnionej bramki. W 65 mm. piłka posłana głową przez Syktę trafia w słupek i wychodzi w pole. Obrona, gości gra uważnie i szczęśliwie. W groźnych sytuacjach piłka odbija się od zawodników względnie staje się łupem bramkarza, który był jednym z najlepszych zawodników gości. Obok niego nieźle grali: Schwager, Geisert, Kapitulski i Rummel. W sumie poziom meczu przeciętny.

A. Ślusarczyk