1967.03.05 Wisła Kraków - Legia Warszawa 3:1

Z Historia Wisły

(Różnice między wersjami)
Aktualna wersja (12:12, 8 maj 2020) (edytuj) (anuluj zmianę)
 
(Nie pokazano 8 wersji pośrednich.)
Linia 3: Linia 3:
| nazwa rozgrywek = Puchar Polski, 1/8 finału
| nazwa rozgrywek = Puchar Polski, 1/8 finału
| stadion(miasto) = Kraków, [[Stadion Wisły]]
| stadion(miasto) = Kraków, [[Stadion Wisły]]
-
| godzina =
+
| godzina = 11.00
-
| herb gospodarzy =
+
| herb gospodarzy = Wisła Kraków herb.jpg
| herb gości = Legia Warszawa_herb6.jpg
| herb gości = Legia Warszawa_herb6.jpg
| gospodarze = Wisła Kraków
| gospodarze = Wisła Kraków
Linia 15: Linia 15:
| strzelcy bramek goście = <br><br><br>81' Kazimierz Deyna
| strzelcy bramek goście = <br><br><br>81' Kazimierz Deyna
| skład gospodarzy = 4-2-4<br>[[Henryk Stroniarz]]<br>[[Fryderyk Monica]]<br>[[Ryszard Wójcik]]<br>[[Tadeusz Kotlarczyk]]<br>[[Ryszard Budka]]<br>[[Tadeusz Polak]]<br>[[Antoni Heród]]<br>[[Wiesław Lendzion]]<br>[[Andrzej Sykta]]<br>[[Czesław Studnicki]]<br>[[Hubert Skupnik]]<br><br>trener: [[Czesław Skoraczyński]]
| skład gospodarzy = 4-2-4<br>[[Henryk Stroniarz]]<br>[[Fryderyk Monica]]<br>[[Ryszard Wójcik]]<br>[[Tadeusz Kotlarczyk]]<br>[[Ryszard Budka]]<br>[[Tadeusz Polak]]<br>[[Antoni Heród]]<br>[[Wiesław Lendzion]]<br>[[Andrzej Sykta]]<br>[[Czesław Studnicki]]<br>[[Hubert Skupnik]]<br><br>trener: [[Czesław Skoraczyński]]
-
| skład gości = <br>Władysław Grotyński<br>Horst Mahseli<br>Jacek Gmoch<br>Henryk Grzybowski<br>Antoni Trzaskowski<br>Kazimierz Deyna<br>Bernard Blaut<br>Wiesław Korzeniowski [[Grafika:Zmiana.PNG]] (46' Wiesław Adamski)<br>Lucjan Brychczy<br>Henryk Apostel<br>Robert Gadocha<br><br>trener:
+
| skład gości = <br>Władysław Grotyński<br>Horst Mahseli<br>Jacek Gmoch<br>Henryk Grzybowski<br>Antoni Trzaskowski<br>Kazimierz Deyna<br>Bernard Blaut<br>Wiesław Korzeniowski [[Grafika:Zmiana.PNG]] (46' Wiesław Adamski)<br>Lucjan Brychczy<br>Henryk Apostel<br>Robert Gadocha<br><br>trener: Jaroslav Vejvoda
| statystyki =
| statystyki =
}}
}}
 +
[[Grafika:1967.03.05 Legia Warszawa.jpg|thumb|300px|Afisz zapowiadający mecz]]
 +
 +
[[Grafika:Tempo 1967-03-06a.JPG|150 px]]
 +
[[Grafika:Tempo 1967-03-06b.JPG|150 px]]
 +
==Relacje z meczu==
 +
 +
 +
 +
 +
===Echo Krakowa. 1967, nr 53 (3 III) nr 6708===
 +
 +
Wisła bez Kawuli
 +
 +
JAK się dowiadujemy, kontuzja, której nabawił się niedawno stoper Wisły Kawula eliminuje go z gry w niedzielnym meczu 1/8 finału Pucharu Polski z Legią. W tej sytuacji krakowianie stoją przed niezwykle trudnym zadaniem.
 +
 +
 +
===Echo Krakowa. 1967, nr 55 (6 III) nr 6710===
 +
[[Grafika:Echo 1967-03-06c.jpg‎‎|thumb|right|200 px]]
 +
 +
 +
Piłkarze Wisły w ćwierćfinale PP po zwycięstwie nad Legią 3:1.
 +
 +
WCZORAJ w ramach 178 finału Pucharu Polski piłkarze Wisły pokonali Legię Warszawa 3:1 (3:0). Bramki zdobyli: dla zwycięzców — Sykta w 8 min., Studnicki w 39 min. z rzutu karnego i Lendzion w 43 min., dla pokonanych — Dejna w 81 min. gry. Sędziował p. Pawlik z Sosnowca. Widzów ok. 5 tys.
 +
WISŁA: Stroniarz, Monica, Wójcik, Budka, Kotlarczyk, Polak, Lendzion, Sykta, Herod, Studnicki, Skupnik.
 +
 +
LEGIA: Grotyński, Mahsell, Grzybowski, Trzaskowski, Gmoch, Blaut, Apostel, Dejna, Brychczy, Korzeniowski (Adamski), Gadocha.
 +
 +
… Ale wracajmy do meczu... Krakowianie początkowo badali przeciwnika, czując przed nim respekt. Tymczasem, w 3 min. Lendzion wyrzucił piłkę z autu a Sykta niewiele się namyślając posłał piłkę z obrotu i nim Grotyński się zorientował odbiła się od słupka i ugrzęzła w siatce. 1:0 dla Wisły i krakowianie coraz energiczniej atakują. Ale i kontrofensywne poczynania gości są groźne.
 +
 +
Właśnie w 11 min. Blaut będąc blisko od bramki skierował piłkę głową obok słupka. Za chwilę Studnicki zmusza Grotyńskiego do efektownej parady, w 39 min. Sykta szturmuje na bramkę legionistów, a Grzybowski podkłada mu nogę. Arbiter dyktuje rzut karny, który egzekwuję pewnie Studnicki i jest już 2:0. Publiczność wyraźnie się ożywia i zaczyna dopingować swoich. W 43 min.
 +
 +
Sykta podaje piłkę w uliczkę do nadbiegającego Lendziona, a ten strzela jak z katapulty i Grotyński musi wyciągnąć piłkę z bramki. Po przerwie wiślacy zwalniają grę i wybijają przeciwnika z uderzenia. Mają też kilka okazji na podwyższenie wyniku, ale gościom przychodzi w sukurs szczęście. Zresztą nie brak go i gospodarzom, bo legioniści byli dwukrotnie sam na sam ze Stroniarzem i nie zdołali zdobyć bramki.
 +
 +
Dopiero udaje się to w 81 min. Dejnie.
 +
 +
J. F.
 +
 +
===lski wygrany!
 +
TwieR22dza Derbów Polski #3: Obrońca trofeum wyeliminowany, Puchar Polski wygrany!===
 +
 +
Data publikacji: 18-10-2017 18:00
 +
 +
 +
 +
Być może dla niektórych Derby Polski to starcie Legii Warszawa z Lechem Poznań. Nie dla nas! Mecze Białej Gwiazdy z rywalką z Łazienkowskiej 3 od zawsze elektryzowały fanów obu drużyn. Stawka tych spotkań zwykle była ogromna, a ważniejszy od prestiżu był prymat w całej Polsce. TwieR22dzą Wisły w tych prestiżowych potyczkach zawsze był własny stadion. Wisła - Legia już w niedzielę. A od poniedziałku do soboty wracamy pamięcią do najciekawszych Derbów Polski przy R22!
 +
 +
Ponad pół wieku temu Wisła po raz pierwszy spotkała się z Legią w rozgrywkach Pucharu Polski. Stawką spotkania był awans do 1/4 drugich najbardziej elitarnych rozgrywek w kraju. Tuż po przedsezonowym zgrupowaniu w Jeleniej Górze, które, jak przyznawali sami piłkarze, pozostawiło w nich „niedosyt do piłki”, Wisła miała przeciwstawić się drużynie, z którą wówczas nie wygrała od 4 lat.
 +
 +
Legioniści przed startem rozgrywek wyjechali do Jugosławii na obóz przygotowawczy, który jednak nie przebiegł chyba po ich myśli. Krakowianie bowiem zdominowali zespół trenera Jaroslava Vejvody i po pierwszej połowie prowadzili już 3:0!
 +
 +
Na nic zdawali się w ekipie Legii dwaj przyszli trenerzy reprezentacji Polski, Jacek Gmoch czy Henryk Apostel, na nic nie przydawał się w pierwszych czterdziestu pięciu minutach słynny Kazimierz Deyna - goście po prostu nie istnieli. Na pierwszego gola ponad 5 000 kibiców Białej Gwiazdy czekało do 8 minuty - wtedy to Andrzej Sykta płaskim strzałem pokonał Władysława Grotyńskiego i wyprowadził Wisłę na prowadzenie. Zabójcze dla warszawian okazało się 240 sekund między 39., a 43. minutą. Wtedy to bramki zdobyli Czesław Studnicki oraz Wiesław Lendzion, którzy bez trudu przedarli się przez słabe zasieki defensywne Legii i w zasadzie zakończyli emocje związane ze spotkaniem.
 +
 +
W drugiej połowie odpowiedział co prawda Kazimierz Deyna, lecz gol z 81. minuty był tylko trafieniem na otarcie łez. Legia, obrońca trofeum, odpadła już w 1/8 finału, a Wisła pomknęła dalej na autostradzie do drugiego Pucharu Polski. Krakowianie odprawili później Ruch Chorzów oraz GKS Katowice, a w finale spotkała się z… III-ligowym Rakowem Częstochowa, z którym wygrała po dogrywce! Nie byłoby tego, gdyby nie wspaniałe zwycięstwo nad Legią, która przy Reymonta została całkowicie zdominowana!
 +
 +
5.03.1967
 +
 +
Wisła Kraków - Legia Warszawa 3:1
 +
 +
1:0 Sykta 8’
 +
 +
2:0 Studnicki 39’
 +
 +
3:0 Lendzion 43’
 +
 +
3:1 Deyna 81’
 +
 +
Wisła: Stroniarz - Monica, Wójcik, Kotlarczyk, Budka - Polak, Heród - Lendzion, Sykta, Studnicki, Skupnik
 +
 +
Dotychczasowy bilans meczów z Legią u siebie to 41 zwycięstw, 23 remisy i 15 porażek. Z Waszą pomocą Wiślacy zrobią wszystko, by zmienić pierwszą z tych liczb. Kto już ma bilet, niech szykuje się na niedzielę, kto jeszcze nie ma, musi to nadrobić. Razem #ZR22óbmyKomplet i ponieśmy Białą Gwiazdę do triumfu!
 +
 +
Jakub Pobożniak
 +
 +
Biuro Prasowe Wisły Kraków SA
 +
 +
 +
'''Źródło:''' [http://www.wisla.krakow.pl//''' wisla.krakow.pl''']
 +
 +
 +
 +
 +
===Gazeta Krakowska. 1967, nr 12 (14/15 I) nr 5879===
 +
 +
W Warszawie w Polskim Związku Piłki Nożnej odbyło się losowanie, gdzie ma odbyć się mecz 1/8 finału piłkarskiego Pucharu Polski między Legią Warszawa i Wisłą Kraków. Okazało się, że los szczęśliwszy był dla Wisły. Mecz odbędzie się w Krakowie w dniu 5 marca.
 +
 +
 +
 +
===Gazeta Krakowska. 1967, nr 55 (4/5 III) nr 5922===
 +
 +
Na tydzień przed sezonem ligowym odbędzie się jutro inauguracja tegorocznego sezonu piłkarskiego. Skończyły się sparringowe spotkania, skończyły się obozy i zgrupowania, w szranki staje 16 drużyn walczących o Puchar Polski. Z okręgu krakowskiego na placu boju pozostały tylko dwie drużyny Wisła i Garbarnia. Zespół „białej gwiazdy” rozegra jutro na własnym stadionie mecz z Legią Warszawa (początek — godz. 11). Goście opromienieni remisowym wynikiem z Partizanem Belgrad przyjadą do Krakowa z mocnym postanowieniem awansu do ćwierćfinałów. Wisła wystąpi w tym meczu prawdopodobnie bez kontuzjowanego Kawuli.
 +
 +
 +
 +
 +
===Gazeta Krakowska. 1967, nr 56 (6 III) nr 5923===
 +
[[Grafika:Gazeta Krakowska 1967-03-06.jpg‎|thumb|right|200 px]]
 +
 +
Piłkarski „Puchar Polski”
 +
 +
Awans Wisły i Garbarni do ćwierćfinałów
 +
 +
Wisła Legia 3 1 (3:0) Opromieniona wynikiem remisowym ze słynnym Partizanem Belgrad drużyna Legii przybyła do Krakowa w roli pewnego faworyta w spotkaniu z Wisłą o Puchar Polski. Krakowianie sprawili swym zwolennikom wielką niespodziankę eliminując zeszłorocznego zdobywcę Pucharu, Wisła wygrała 3:1 (3:0). Wygrała zasłużenie i po grze, która musiała się podobać publiczności. Zespół „białej gwiazdy” przewyższał przeciwnika we wszystkich liniach. Cieszy nas szczególnie dobra forma całej linii ataku.
 +
 +
W obronie nawet brak Kawuli nie wpłynął na skuteczną i zdecydowaną postawę defensywy.
 +
 +
Jedynie u Budki nadal daje się zauważyć zbyt nonszalancka gra.
 +
 +
Pierwszą bramkę dla Wisły zdobył w 9 min. Sykta. Był to prawdziwy majstersztyk. Grający nieczysto i zbyt ostro obrońca Legii Grzybowski w 39 min. nieprawidłowo powstrzymał atak Sykty. Sędzia podyktował rzut karny, pewnym egzekutorem „jedenastki” był Studnicki i 2:0 dla Wisły. W trzy minuty później świetnie wypuszczony „w uliczkę” Lendzion uzyskuje trzecią bramkę dla gospodarzy.
 +
 +
W drugiej połowie gra była mniej ciekawa, krakowianie okresami „bawili się z piłką”, Legia nie wykazywała zbyt wielkiej ochoty do szybszych akcji, do odrabiania strat. Najpiękniejszy moment obserwowaliśmy w 60 min. szybki kontratak wiślaków zakończony niestety niecelnym strzałem Skupnika. Honorową bramkę dla Legii zdobył w 81 min. Dejna.
 +
 +
WISŁA; Stroniarz, Monica, Wójcik, Budka, Kotlarczyk, Polak, Lendzion, Sykta, Herod, Studnicki, Skupnik.
 +
 +
LEGIA: Grotyński, Mashelll, Grzybowski, Trzaskowski, Gmoch, Blaut, Apostel, Dejna, Brychczy Korzeniowski (Adamski), Gadocha. Sędziował p. Pawlik Katowice.
 +
 +
 +
 +
[[Kategoria:Puchar Polski 1966/1967 (piłka nożna)]]
 +
[[Kategoria:Wszystkie mecze 1966/1967 (piłka nożna)]]
[[Kategoria:Legia Warszawa]]
[[Kategoria:Legia Warszawa]]

Aktualna wersja

1967.03.05, Puchar Polski, 1/8 finału, Kraków, Stadion Wisły, 11.00
Wisła Kraków 3:1 (3:0) Legia Warszawa
widzów: ok. 5.000
sędzia: Pawlik z Zagłębia
Bramki
Andrzej Sykta 8’
Czesław Studnicki (k) 39’
Wiesław Lendzion 43’

1:0
2:0
3:0
3:1



81' Kazimierz Deyna
Wisła Kraków
4-2-4
Henryk Stroniarz
Fryderyk Monica
Ryszard Wójcik
Tadeusz Kotlarczyk
Ryszard Budka
Tadeusz Polak
Antoni Heród
Wiesław Lendzion
Andrzej Sykta
Czesław Studnicki
Hubert Skupnik

trener: Czesław Skoraczyński
Legia Warszawa

Władysław Grotyński
Horst Mahseli
Jacek Gmoch
Henryk Grzybowski
Antoni Trzaskowski
Kazimierz Deyna
Bernard Blaut
Wiesław Korzeniowski Grafika:Zmiana.PNG (46' Wiesław Adamski)
Lucjan Brychczy
Henryk Apostel
Robert Gadocha

trener: Jaroslav Vejvoda

O Wiśle Kraków czytaj także w oficjalnym serwisie Przeglądu Sportowego - przegladsportowy.pl


Afisz zapowiadający mecz
Afisz zapowiadający mecz

Spis treści

Relacje z meczu

Echo Krakowa. 1967, nr 53 (3 III) nr 6708

Wisła bez Kawuli

JAK się dowiadujemy, kontuzja, której nabawił się niedawno stoper Wisły Kawula eliminuje go z gry w niedzielnym meczu 1/8 finału Pucharu Polski z Legią. W tej sytuacji krakowianie stoją przed niezwykle trudnym zadaniem.


Echo Krakowa. 1967, nr 55 (6 III) nr 6710


Piłkarze Wisły w ćwierćfinale PP po zwycięstwie nad Legią 3:1.

WCZORAJ w ramach 178 finału Pucharu Polski piłkarze Wisły pokonali Legię Warszawa 3:1 (3:0). Bramki zdobyli: dla zwycięzców — Sykta w 8 min., Studnicki w 39 min. z rzutu karnego i Lendzion w 43 min., dla pokonanych — Dejna w 81 min. gry. Sędziował p. Pawlik z Sosnowca. Widzów ok. 5 tys. WISŁA: Stroniarz, Monica, Wójcik, Budka, Kotlarczyk, Polak, Lendzion, Sykta, Herod, Studnicki, Skupnik.

LEGIA: Grotyński, Mahsell, Grzybowski, Trzaskowski, Gmoch, Blaut, Apostel, Dejna, Brychczy, Korzeniowski (Adamski), Gadocha.

… Ale wracajmy do meczu... Krakowianie początkowo badali przeciwnika, czując przed nim respekt. Tymczasem, w 3 min. Lendzion wyrzucił piłkę z autu a Sykta niewiele się namyślając posłał piłkę z obrotu i nim Grotyński się zorientował odbiła się od słupka i ugrzęzła w siatce. 1:0 dla Wisły i krakowianie coraz energiczniej atakują. Ale i kontrofensywne poczynania gości są groźne.

Właśnie w 11 min. Blaut będąc blisko od bramki skierował piłkę głową obok słupka. Za chwilę Studnicki zmusza Grotyńskiego do efektownej parady, w 39 min. Sykta szturmuje na bramkę legionistów, a Grzybowski podkłada mu nogę. Arbiter dyktuje rzut karny, który egzekwuję pewnie Studnicki i jest już 2:0. Publiczność wyraźnie się ożywia i zaczyna dopingować swoich. W 43 min.

Sykta podaje piłkę w uliczkę do nadbiegającego Lendziona, a ten strzela jak z katapulty i Grotyński musi wyciągnąć piłkę z bramki. Po przerwie wiślacy zwalniają grę i wybijają przeciwnika z uderzenia. Mają też kilka okazji na podwyższenie wyniku, ale gościom przychodzi w sukurs szczęście. Zresztą nie brak go i gospodarzom, bo legioniści byli dwukrotnie sam na sam ze Stroniarzem i nie zdołali zdobyć bramki.

Dopiero udaje się to w 81 min. Dejnie.

J. F.

===lski wygrany! TwieR22dza Derbów Polski #3: Obrońca trofeum wyeliminowany, Puchar Polski wygrany!===

Data publikacji: 18-10-2017 18:00


Być może dla niektórych Derby Polski to starcie Legii Warszawa z Lechem Poznań. Nie dla nas! Mecze Białej Gwiazdy z rywalką z Łazienkowskiej 3 od zawsze elektryzowały fanów obu drużyn. Stawka tych spotkań zwykle była ogromna, a ważniejszy od prestiżu był prymat w całej Polsce. TwieR22dzą Wisły w tych prestiżowych potyczkach zawsze był własny stadion. Wisła - Legia już w niedzielę. A od poniedziałku do soboty wracamy pamięcią do najciekawszych Derbów Polski przy R22!

Ponad pół wieku temu Wisła po raz pierwszy spotkała się z Legią w rozgrywkach Pucharu Polski. Stawką spotkania był awans do 1/4 drugich najbardziej elitarnych rozgrywek w kraju. Tuż po przedsezonowym zgrupowaniu w Jeleniej Górze, które, jak przyznawali sami piłkarze, pozostawiło w nich „niedosyt do piłki”, Wisła miała przeciwstawić się drużynie, z którą wówczas nie wygrała od 4 lat.

Legioniści przed startem rozgrywek wyjechali do Jugosławii na obóz przygotowawczy, który jednak nie przebiegł chyba po ich myśli. Krakowianie bowiem zdominowali zespół trenera Jaroslava Vejvody i po pierwszej połowie prowadzili już 3:0!

Na nic zdawali się w ekipie Legii dwaj przyszli trenerzy reprezentacji Polski, Jacek Gmoch czy Henryk Apostel, na nic nie przydawał się w pierwszych czterdziestu pięciu minutach słynny Kazimierz Deyna - goście po prostu nie istnieli. Na pierwszego gola ponad 5 000 kibiców Białej Gwiazdy czekało do 8 minuty - wtedy to Andrzej Sykta płaskim strzałem pokonał Władysława Grotyńskiego i wyprowadził Wisłę na prowadzenie. Zabójcze dla warszawian okazało się 240 sekund między 39., a 43. minutą. Wtedy to bramki zdobyli Czesław Studnicki oraz Wiesław Lendzion, którzy bez trudu przedarli się przez słabe zasieki defensywne Legii i w zasadzie zakończyli emocje związane ze spotkaniem.

W drugiej połowie odpowiedział co prawda Kazimierz Deyna, lecz gol z 81. minuty był tylko trafieniem na otarcie łez. Legia, obrońca trofeum, odpadła już w 1/8 finału, a Wisła pomknęła dalej na autostradzie do drugiego Pucharu Polski. Krakowianie odprawili później Ruch Chorzów oraz GKS Katowice, a w finale spotkała się z… III-ligowym Rakowem Częstochowa, z którym wygrała po dogrywce! Nie byłoby tego, gdyby nie wspaniałe zwycięstwo nad Legią, która przy Reymonta została całkowicie zdominowana!

5.03.1967

Wisła Kraków - Legia Warszawa 3:1

1:0 Sykta 8’

2:0 Studnicki 39’

3:0 Lendzion 43’

3:1 Deyna 81’

Wisła: Stroniarz - Monica, Wójcik, Kotlarczyk, Budka - Polak, Heród - Lendzion, Sykta, Studnicki, Skupnik

Dotychczasowy bilans meczów z Legią u siebie to 41 zwycięstw, 23 remisy i 15 porażek. Z Waszą pomocą Wiślacy zrobią wszystko, by zmienić pierwszą z tych liczb. Kto już ma bilet, niech szykuje się na niedzielę, kto jeszcze nie ma, musi to nadrobić. Razem #ZR22óbmyKomplet i ponieśmy Białą Gwiazdę do triumfu!

Jakub Pobożniak

Biuro Prasowe Wisły Kraków SA


Źródło: wisla.krakow.pl



Gazeta Krakowska. 1967, nr 12 (14/15 I) nr 5879

W Warszawie w Polskim Związku Piłki Nożnej odbyło się losowanie, gdzie ma odbyć się mecz 1/8 finału piłkarskiego Pucharu Polski między Legią Warszawa i Wisłą Kraków. Okazało się, że los szczęśliwszy był dla Wisły. Mecz odbędzie się w Krakowie w dniu 5 marca.


Gazeta Krakowska. 1967, nr 55 (4/5 III) nr 5922

Na tydzień przed sezonem ligowym odbędzie się jutro inauguracja tegorocznego sezonu piłkarskiego. Skończyły się sparringowe spotkania, skończyły się obozy i zgrupowania, w szranki staje 16 drużyn walczących o Puchar Polski. Z okręgu krakowskiego na placu boju pozostały tylko dwie drużyny Wisła i Garbarnia. Zespół „białej gwiazdy” rozegra jutro na własnym stadionie mecz z Legią Warszawa (początek — godz. 11). Goście opromienieni remisowym wynikiem z Partizanem Belgrad przyjadą do Krakowa z mocnym postanowieniem awansu do ćwierćfinałów. Wisła wystąpi w tym meczu prawdopodobnie bez kontuzjowanego Kawuli.



Gazeta Krakowska. 1967, nr 56 (6 III) nr 5923

Piłkarski „Puchar Polski”

Awans Wisły i Garbarni do ćwierćfinałów

Wisła Legia 3 1 (3:0) Opromieniona wynikiem remisowym ze słynnym Partizanem Belgrad drużyna Legii przybyła do Krakowa w roli pewnego faworyta w spotkaniu z Wisłą o Puchar Polski. Krakowianie sprawili swym zwolennikom wielką niespodziankę eliminując zeszłorocznego zdobywcę Pucharu, Wisła wygrała 3:1 (3:0). Wygrała zasłużenie i po grze, która musiała się podobać publiczności. Zespół „białej gwiazdy” przewyższał przeciwnika we wszystkich liniach. Cieszy nas szczególnie dobra forma całej linii ataku.

W obronie nawet brak Kawuli nie wpłynął na skuteczną i zdecydowaną postawę defensywy.

Jedynie u Budki nadal daje się zauważyć zbyt nonszalancka gra.

Pierwszą bramkę dla Wisły zdobył w 9 min. Sykta. Był to prawdziwy majstersztyk. Grający nieczysto i zbyt ostro obrońca Legii Grzybowski w 39 min. nieprawidłowo powstrzymał atak Sykty. Sędzia podyktował rzut karny, pewnym egzekutorem „jedenastki” był Studnicki i 2:0 dla Wisły. W trzy minuty później świetnie wypuszczony „w uliczkę” Lendzion uzyskuje trzecią bramkę dla gospodarzy.

W drugiej połowie gra była mniej ciekawa, krakowianie okresami „bawili się z piłką”, Legia nie wykazywała zbyt wielkiej ochoty do szybszych akcji, do odrabiania strat. Najpiękniejszy moment obserwowaliśmy w 60 min. szybki kontratak wiślaków zakończony niestety niecelnym strzałem Skupnika. Honorową bramkę dla Legii zdobył w 81 min. Dejna.

WISŁA; Stroniarz, Monica, Wójcik, Budka, Kotlarczyk, Polak, Lendzion, Sykta, Herod, Studnicki, Skupnik.

LEGIA: Grotyński, Mashelll, Grzybowski, Trzaskowski, Gmoch, Blaut, Apostel, Dejna, Brychczy Korzeniowski (Adamski), Gadocha. Sędziował p. Pawlik Katowice.