1967.04.08 AZS Gdańsk - Wisła Kraków 3:1

Z Historia Wisły

1967.04.08, I liga, Gdańsk,
AZS Gdańsk 3:1 Wisła Kraków
()

ilość widzów:


I sędzia: II sędzia: Komisarz:
AZS Gdańsk
Wisła Kraków
'
Trenerzy: '
' Składy: '
(l) - libero

Spis treści

Relacje prasowe


Echo Krakowa. 1967, nr 83 (8/9 IV) nr 6737

Siatkarki Wisły mistrzyniami Polski?.

PO 3-TYGODNIOWEJ przerwie siatkarki ekstraklasy wznawiają mistrzowskie boje.

Do zakończenia rozgrywek I ligi zostały jeszcze cztery kolejki. W bardzo dobrej sytuacji znajduje Się Wisła, która ma szansę na zajęcie pierwsze-5 go miejsca. Krakowianki mają do rozegrania mecze wyjazdowe ze Startem Gdynia, AŻS Gdańsk, Odrą Wrocław oraz Kolejarzem Katowice. Jeżeli W tych spotkaniach Wisła odniesie trzy zwycięstwa to odzyska stracony przed kilkoma laty tytuł, mistrza Polski. Dziś siatkarki Wisły grają w Gdyni ze Startem, a jutro w Gdańsku z AZS.


Echo Krakowa. 1967, nr 84 (10 IV) nr 6738

SIATKARKI krakowskiej Wisły rozegrały dwa mecze o mistrzostwo I ligi, przegrywając w Gdańsku z AZS 1:3 oraz wygrywając w Gdyni ze Startem 3:1. ,W tabeli I ligi prowadzi Wisła 17 pkt, przed Legią również 17 pkt.


Gazeta Krakowska. 1967, nr 87 (12 IV) nr 5954

Po powrocie z wyprawy nad polskie morze siatkarek Wisły poprosiliśmy trenera Zb. Szpyta o kilka słów o niezbyt udanym występie krakowianek w spotkaniach I ligi: „Uważam — mówił trener Zb. Szpyt — że plan minimum wykonaliśmy. Przegraliśmy z AZS Gdańsk i pokonaliśmy Start Gdynia, przywieźliśmy do Krakowa jeden punkt. Akademiczki gdańskie zagrały z nami po prostu rewelacyjnie, a nasz zespół nieco poniżej swych możliwości. Stąd rezultat 3:1 dla AZS”. Do ukończenia rozgrywek pozostały już tylko dwie kolejki. Wisła grać będzie na wyjeździe — w sobotę 15 bm. z Odrą Wrocław i 16 bm. z Kolejarzem Katowice. Przeciwniczki krakowianek zagrożone są spadkiem, walka nie będzie łatwa. Jedyny rywal do tytułu mistrzowskiego — Legia — gra również na wyjeździe z AZS Gdańsk i Startem Gdynia. Siatkarki Wisły pilnie przygotowują się do decydujących spotkań. Wierzymy, że przygotowania te zostaną uwieńczone pełnym sukcesem.