1967.05.28 Wisła Kraków - Stal Rzeszów 4:0

Z Historia Wisły

1967.05.28, I Liga, 23. kolejka, Kraków, Stadion Wisły, 18:00
Wisła Kraków 4:0 (2:0) Stal Rzeszów
widzów: ok. 8-10.000
sędzia: Piotrowicz z Katowic
Bramki
Szalacha (sam.) 13’
Wiesław Lendzion 43’
Józef Gach (g) 62’
Józef Gach 82’
1:0
2:0
3:0
4:0
Wisła Kraków
4-2-4
Henryk Stroniarz grafika: Zmiana.PNG (Błażej Karczewski)
Fryderyk Monica
Ryszard Wójcik
Władysław Kawula
Ryszard Budka
Tadeusz Polak
Czesław Studnicki
Wiesław Lendzion
Józef Gach
Andrzej Sykta
Hubert Skupnik

trener: Czesław Skoraczyński
Stal Rzeszów

Majcher
Skiba
Kohut
Szalacha
Gnida
Krajezy
Janiak
Dziama
Domarski
Bonia
Stawarz

trener: Kazimierz Trampisz
W "Tempie" nie odnotowano zmiany Karczewskiego.

O Wiśle Kraków czytaj także w oficjalnym serwisie Przeglądu Sportowego - przegladsportowy.pl


Afisz zapowiadający mecz
Afisz zapowiadający mecz

Relacje prasowe

Echo Krakowa. 1967, nr 123 (27/28 V) nr 6777

PIŁKARZY czekają do zakończenia rozgrywek ekstraklasy tylko 4 kolejki spotkań. W strefie spadkowej nadal znajduje się 6 zespołów: Cracovia, Zawisza, Pogoń, Śląsk, Wisła i Szombierki. Zapowiada się więc zacięta walka na finiszu.

Wisła po porażce w Bytomiu gra teraz ze Stalą Rzeszów (niedziela godz. 18) w Krakowie. Wicemistrzowie Polski są w niezbyt przyjemnej sytuacji i jeśli ją zlekceważą mogą doznać przykrego rozczarowania. Wisła musi wygrać ,mecz ze Stalą, ponieważ w przeciwnym wypadku tylko cud mógłby ją uchronić przed spadkiem do II ligi. .Echo Krakowa. 1967, nr 124 (29 V) nr 6778

WISŁA—STAL Rzeszów 4:0 (2:0).

— Bramki zdobyli: Gach w 61 i 82 min., Sykta w 43 min. i Szalacha ze strzału samobójczego w 13 min. gry. Sędziował p. Piotrowicz z Katowic. Widzów ok. 10 tys.

WISŁA: Stroniarz (od 87 min. Karczewski), Monica, Kawula, Budka, Polak, Wójcik, Lendzion, Gach, Sykta, Studnicki, Skupnik.

STAŁ: Majcher, Skiba, Szalacha, Gnida, Kohut, , Janiak, Dziama, Krajczy, Domarski, Bonia, Stawarz.

Piłkarze Wisły odnieśli zasłużone zwycięstwo, które mogło być jeszcze wyższe, gdyby nie kapitalna gra bramkarza Stali. Tylu ostrych i celnych strzałów, ile oddali w niedzielę wiślacy, nie oglądaliśmy już od b. dawna. Zespół zaprezentował formę, która wręcz zaprzecza zajmowanej w tabeli niskiej lokacie.

Wisła tylko przez pierwszy okres meczu pozwoliła stalowcom na opanowanie środkowej strefy boiska, gdzie wówczas brylowali Krajczy i Janiak. W miarę upływu czasu gospodarze wzmacniali tempo a w ostatnich dwóch kwadransach na bramkę Stali sunęła istna nawałnica. Bramkarz Majcher dwoił się i troił a schodził do szatni wyczerpany do ostatniego tchu.

Mecz rozpoczął się od rzutu wolnego Kawuli (2 min.), który efektownie obronił Majcher. Prowadzenie dla gospodarzy padło w nieoczekiwanych okolicznościach.

Sykta podał piłkę do Lendziona, ale tego ostatniego ubiegł Szalacha i skierował ją do bramkarza.

Tymczasem Majcher wybiegł z bramki chcąc skrócić kąt wiślakowi, gdyby zdołał dojść do piłki! i zechciał strzelać. W efekcie piłka potoczyła się do pustej bramki. Od tej chwili wiślacy wzmacniają tempo i uzyskują przewagę. Bramkarz Stali jest bezsilny w 43 min., kiedy po błyskawicznym rajdzie Sykty, ten ostatni wykłada piłkę Lendzionowi, który strzela silnię w róg bramki. 2:0 dla gospodarzy.

Po. przerwie pierwszy strzał oddają goście (Domarski z podania Krajczego), ale i Stroniarz efektownie broni. W 58 min. Polak decyduje się na daleki strzał i znów bramkarz gości ma okazję do parady. W 61 min. jest już 3:0.

Autorem bramki jest Gach, który głową skierował piłkę w sam róg bramki, po precyzyjnej centrze Lendziona. Falowe ataki Wisły przybierają na sile. Publiczność wyraźnie się ożywia, a Studnicki.

Gach, Sykta wykazują coraz lepszą formę. W 82 min. wynik meczu zostaje ustalony na 4:0. Strzelcem bramki jest znów Gach, który otrzymał piłkę od Sykty po centrze Lendziona.

W zespole Wisły nie było wczoraj słabych, punktów, a najlepsi z najlepszych to: Monica, Lendzion, Sykta, Skupnik i Gach.

W Stali wyróżniał się Majcher.

W pierwszej połowie spotkania .dobrze też grali Krajczy i Janiak.