1967.09.22-24 Mistrzostwa okręgowe w boksie

Z Historia Wisły


Spis treści

Relacje prasowe

Echo Krakowa. 1967, nr 223 (22 IX) nr 6877

DZIŚ na ringu w hali Wawelu rozpoczyna się turniej bokserski o mistrzostwo okręgu, a jednocześnie spartakiada województwa i miasta. Zgłoszonych zostało 100 zawodników z 9 klubów, którzy walczyć będą w 11 wagach od papierowej do ciężkiej. Wśród tej rekordowej stawki pięściarzy zgłoszeni zostali wszyscy obrońcy tytułów, a waga półśrednia jest obsadzona aż przez 16 zawodników. Najwięcej bokserów zgłosiły: Hutnik — 24, Wisła — 18, Unia Oświęcim 17 i Victoria Jaworzno - 14.


Echo Krakowa. 1967, nr 224 (23/24 IX) nr 6878

Z pięściarskich mistrzostw okręgu.

18 WALK rozegrano wczoraj w hali Wawelu, w pierwszym dniu pięściarskich mistrzostw okręgu, stanowiących równocześnie Spartakiadę miasta i województwa krakowskiego. Poziom walk był przeciętny i w zdecydowanej większości pojedynków zwyciężyli faworyci. Na dobrą sprawę jedynie przegraną Borka (Hutnik) z Gładysiem (Wisła) przez dyskwalifikację w III starciu można uważać za niespodziankę pierwszego dnia imprezy.

Z ciekawszych walk warto wymienić spotkania Więcaszka (Wisła) z Wnękiem (Hutnik), wygraną przez wiślaka na skutek przewagi w III starciu, Drucisa (Hutnik) z Czaczykiem (Wisła), zakończoną zwycięstwem Drucisa również na skutek przewagi w III rundzie oraz pojedynek Fąfary (Wisła) z Brewczyńskim (Hutnik), wygrany przez Fąfarę jednogłośnie na punkty. — Dziś dalszy ciąg zawodów. (1).


Echo Krakowa. 1967, nr 225 (25 IX) nr 6879

zakończyły się bokserskie mistrzostwa okręgu krakowskiego stanowiące równocześnie Spartakiadę miasta i województwa krakowskiego. A oto wyniki walk o mistrzostwo okręgu pomiędzy wyłonionymi w sobotę mistrzowi Spartakiady miasta Kranówa i województwa: (w kolejności wag) Duda (Góral Żywiec) przegrał z Sobczakiem (Wisła), Skowron (Unia Oświęcim) został znokautowany w 1 starciu przez Zalejskiego (Hutnik), Sleziak (Unia Oświęcim) przegrał w III rundzie, na skutek przewagi z Karysiem (Hutnik), Czyszczoń (Unia Oświęcim) uległ na punkty Więcaszkowi (Wisła), Monica (Skawinka) oddał punkty w.o. Dudczakowi (Hutnik), gdyż lekarz nie dopuścił go do walki, Gołąb (Metal Tarnów) został poddany w II rundzie Kaimowi (Hutnik), Lenkiewicz (Metal) przegrał z Fąfarą (Wisła), Wikar (Victoria) pokonał Skałkę (Hutnik), Mazur (Victoria) uległ Lorancowi (Wisła), Szczygieł (Góral Żywiec) został poddany w II starciu Słowakiewiczowi (Hutnik), a Kusibab (Metal) pognał na punkty Błażusiaka (Hutnik).

Gazeta Krakowska. 1967, nr 229 (25 IX) nr 6096

Przez trzy dni w hali WKS Wawel 76 pięściarzy Krakowa i województwa walczyło o tytuły mistrzów Spartakiad m. Krakowa i województwa oraz o tytuł mistrza okręgu. Była to udana Innowacja. Trzydniowa batalia krakowskich pięściarzy dala ciekawy materiał porównawczy. Konfrontacja sił między województwem i Krakowem na podstawie wczorajszych pojedynków o tytuł mistrza okręgu wypadła zdecydowanie na korzyść Krakowa. Nic w tym dziwnego, gdy weźmiemy pod uwagę, że barw naszego miasta bronili rutynowani zawodnicy zespołu wicemistrza Polski Hutnika czy Wisły, która zrzesza w swych szeregach kilku znanych pięściarzy. Stwierdzić jednak należy, że kwalifikacje bokserów województwa rosną systematycznie. Nie oglądamy już w ringu rażących dysproporcji, a zawodnicy: Metalu Tarnów, Unii Oświęcim, Górala Żywiec i Victorii Jaworzno, prezentują dobrą pięściarską Szkołę. Najciekawsze walki obserwowaliśmy w sobotę. Pojedynki: Słowakiewicza z Draganem obaj Hutnik, Fąfary z Rogalą obaj Wisła, Więcaszka (Wisła) z Drucisem (Hutnik) czy Monicy (Skawinka) z Cieplikiem (Victoria) należały do najlepszych. Prezentujemy mistrzów w kolejności wag od papierowej do Ciężkiej. SPARTAKIADA M. KRAKOWA: Sobczak (W), Zalejski I Karyś obaj Hutnik, Więcaszek (W), Dudczak, Kaim obaj Hutnik, Fąfara (W), Skałka (H), Loranc (W). Słowakiewicz i Błażusiak obaj Hutnik. SPARTAKIADA WOJEWÓDZTWA: Duda (Góral), Skowron, Śleziak, J. Czyszczoń, wszyscy Unia Oświęcim, Monica (Skawinka), Gołąb i Lenkiewicz obaj Metal T., Wikar (Victoria Jaw.), Szczygieł (Góral), Kusibab (Metal Tarnów). Wczoraj w czasie walk o tytuł mistrza okręgu doszło do niespodzianki. Kadrowicz Skałka z Hutnika przegrał z Wikarem (Victoria). O porażce Skałki zadecydowała przegrana pierwsza runda w której Skałka był nawet liczony. W drugim starciu bokser Hutnika zaczął odrabiać zaległości, lecz kontuzja łuku brwiowego Wikara przerwała walkę. A oto mistrzowie okręgu: Sobczak (W), Zalejski, Karyś obaj Hutnik, Więcaszek (W), Dudczak i Kaim obaj Hutnik, Fąfara (W), Wikar (Victoria), Loranc (W), Słowakiewicz (H), Kusibab (Metal)