1967.10.15 Stal Rzeszów - Wisła Kraków 1:0

Z Historia Wisły

1967.10.15, I Liga, 9. kolejka, Rzeszów, Stadion Stali,
Stal Rzeszów 1:0 (0:0) Wisła Kraków
widzów: ok. 12.000-15.000
sędzia: Banasiuk z Katowic
Bramki
Domarski (k) 70' 1:0
Stal Rzeszów

Majcher
Skiba
Dowbecki
Janiak
Kohut
Winiarski
Stawarz
Krajczy
Domarski
Przybyło
Marciniak

trener: Kazimierz Trampisz
Wisła Kraków
4-2-4
Henryk Stroniarz
Fryderyk Monica
Tadeusz Kotlarczyk
Władysław Kawula
Adam Musiał
Tadeusz Polak
Ryszard Wójcik
Wiesław Lendzion
Józef Gach grafika: Zmiana.PNG (46’ Ireneusz Adamus)
Andrzej Sykta
Hubert Skupnik

trener: Mieczysław Gracz

O Wiśle Kraków czytaj także w oficjalnym serwisie Przeglądu Sportowego - przegladsportowy.pl


Mecz transmitowany przez Polskie Radio. Sprawozdawca T. Oszast.

Spis treści

Relacje prasowe

Echo Krakowa. 1967, nr 240 (12 X) nr 6894

KRAKOWSKA WISŁA, jedyni przedstawicielka naszego grodu w I lidze, jedzie do Rzeszowa na mecz z tamtejszą Stalą. Wiślicy po udanym starcie w Pucharze Zdobywców Pucharów, w którym dwukrotnie pokonali, fińską drużyną HJK z Helsinek, zechcą chyba, zaprezentować się przed publicznością Rzeszowa jak najlepiej i udowodnić, że ostatnia zwyżka formy nie była przypadkowa, lecz że istotnie grają lepiej. Sytuacja krakowian nie jest najlepsza. 12 pozycja w tabeli rozgrywek nie zadowala żadnego sympatyka drużyny, toteż piłkarze Wisły muszą jak najszybciej odrobić straty i zdobywać punkty nawet w meczach wyjazdowych. Ale i Stal szuka punktów zwłaszcza w spotkaniach rozgrywanych na własnym boisku. Zapowiada się więc ciekawy pojedynek. W ubiegłym sezonie jeden mecz zakończył się remisem 1:1, a drugi zdecydowanie wygrała Wisła 4:0.


Echo Krakowa. 1967, nr 242 (14/15 X) nr 6896

Transmisja meczu Stal-Wisła.

ROZGŁOŚNIA Krakowska Polskiego Radia transmitować będzie niedzielny mecz piłkarski o mistrzostwo I ligi pomiędzy Stalą Rzeszów a Wisłą Kraków, który rozegrany postanie w Rzeszowie. Transmisja prowadzona będzie na UKF 68,75 MHz. Początek o godz. 14. Sprawozdawcą jest red. T. Oszast.


Echo Krakowa. 1967, nr 243 (16 X) nr 6897

Rzut karny zadecydował.

Stal Rzeszów—Wisła 1:0.

STAL RZESZÓW—WISŁA 1:00 (0:0). Bramkę zdobył w 70 min. Domarski z rzutu karnego. Sędziował p. Banasiuk z Katowic. Widzów około 15 tys.

WISŁA: Stroniarz, Monica, Kawula, Musiał, Kotlarczyk, Polak, Lendzion, Gach (Adamus), Sykta, Wójcik, Skupnik.

O zwycięstwie gospodarzy zadecydował wątpliwy rzut karny, podyktowany przez sędziego za rzekomy faul na Domarskim. „Poszkodowany” był pewnym egzekutorem karnego i w 70 min. Stal objęła prowadzenie 1:0, którego nie oddała do końca spotkania.

Mecz był ciekawy a wiele akcji emocjonujących. Wisła nastawiła się na grę defensywną, ale jej napastnicy często przeprowadzali groźne kontrataki. Najlepiej zagrali: w drużynie zwycięzców — Majcher w bramce, stoper Kohut oraz Stawarz w ataku, a w zespole krakowskim — Kawula, Polak, Lendzion i Stroniarz.