1967.11.05 Odra Opole - Wisła Kraków 1:1

Z Historia Wisły

1967.11.05, I Liga, 12. kolejka, Opole, Stadion Odry,
Odra Opole 1:1 (1:0) Wisła Kraków
widzów: 6.000
sędzia: Marian Środecki z Wrocławia
Bramki
Klose (g) 7'

1:0
1:1

67' Wiesław Lendzion
Odra Opole

Kornek
Szczepański
Brejza
Dziadek
Kazimierz Uranin
Jarek
Kot
Klose
Małkiewicz
Urbas
Bania

trener:
Wisła Kraków
4-2-4
Henryk Stroniarz
Fryderyk Monica
Tadeusz Kotlarczyk
Władysław Kawula
Adam Musiał
Czesław Studnicki
Józef Gach grafika: Zmiana.PNG (46’ Tadeusz Polak)
Wiesław Lendzion
Zygmunt Pietraszewski
Andrzej Sykta
Hubert Skupnik

trener: Mieczysław Gracz

O Wiśle Kraków czytaj także w oficjalnym serwisie Przeglądu Sportowego - przegladsportowy.pl


Mecz transmitowany przez Polskie Radio. Sprawozdawca w. Zakulski.

Spis treści

Relacje prasowe

Echo Krakowa. 1967, nr 258 (3 XI) nr 6912

KRAKOWSKĄ WISŁĘ CZEKA WYJAZDOWY MECZ W OPOLU z miejscową Odrą.

Wiślacy znajdują się w ciężkiej sytuacji. Mają na swym koncie 6 punktów i w perspektywie dwa mecze do zakończenia jesiennej rundy rozgrywek: najbliższy z Odrą ostatni u siebie z Szombierkami. Jeśli obydwa wygrają mieliby na półmetku 10 punktów, co stwarzałoby realniejsze szanse na opuszczenie niebezpiecznej strefy. Ale w takim wypadku trzeba z Opola wywieźć obydwa punkty, czyli odnieść zwycięstwo. Biorąc pod uwagę nie najlepszą formę piłkarzy opolskich, którzy przegrali z GKS 1:2 oraz dobrą grę Wisły z leaderem tabeli — Ruchem, można sądzić, że krakowian stać na wygranie meczu. W najgorszym razie kibice liczą na podział punktów w Opolu.


Echo Krakowa. 1967, nr 260 (6 XI) nr 6914

Wisła zremisowała z Odrą.

ODRA OPOLE — WISŁA 1:1 (1:0). Bramkę dla Odry strzelił w 36 min. Klose, a dla Wisły w 66 min. Lendzion.

Sędziował Gródecki (Wrocław).

WISŁA — Stroniarz, Monica, Kawula, Kotlarczyk, Musiał, Studnicki, Gach, (Polak), Lendzion, Sykta, Pietraszewski, Skupnik.

Wisła miała w ogólnym przekroju meczu nieco więcej z gry, gdyż posiadała inicjatywę przez pierwsze pół godziny i blisko 40 minut drugiej części spotkania.

Nie znaczy to wcale, że obrona zespołu krakowskiego miała łatwe zadanie. Wręcz przeciwnie — wypady gospodarzy nosiły w sobie zarodek bramki.

Zespół Wisły podobał się bardziej po przerwie, kiedy akcje ofensywne były spokojniejsze i dokładniejsze. Na szczególne wyróżnienie zasługuje krakowska defensywa, a Studnicki spisywał się nie. tylko dobrze w obronie ale zagrażał bramce gospodarzy szybkimi rajdami. Najlepszym napastnikiem był Sykta.


Gazeta Krakowska. 1967, nr 265 (6 XI) nr 6132

Bardzo pomyślna była dla krakowskich zespołów ligowych miniona niedziela. Wisła Kraków wywiozła cenny punkt z Opola remisując z miejscową Odrą. Niestety krakowski zespół w dalszym ciągu zajmuje ostatnie miejsce w tabeli.

Cenny punkt zdobyli Wiślacy

Opolska Odra zremisowała z Wisłą Kraków 1:1 (1:0).

Bramkę dla Odry zdobył Kloze w 36 min., a dla Wisły Lendzion w 69 min. Widzów 8 tys.

Już w pierwszej minucie Odra zaprzepaściła wyśmienitą sytuację do zdobycia prowadzenia. Jarek, przerzucając niezwykle pomysłowo egzekwowany przez siebie rzut wolny ponad murem gości podał bardzo precyzyjnie i aż 3 napastników Odry nie potrafiło strzelić do pustej bramki. Potem gospodarze jeszcze dwukrotnie zagrozili po­ ważnie bramce Stroniarza, a atak Wisły kilkakrotnie strzelił na bramkę Kornka i to były w zasadzie najciekawsze momenty pierwszej połowy tego przeciętnego meczu.

W drugiej części Odra grając z wiatrem zdobyła dość wyraźną przewagę, lecz uważnie grający Monica, Kawula i Musiał, wspierani okresami przez pomocników, nie dopuszczali do spięć podbramkowych. Inna rzecz, że napastnicy Odry nie potrafili oddać skutecznych strzałów.

Najsłabszym zawodnikiem w linii ataku opolan, a zarazem na boisku był Małkiewicz.

Dobrze zagrał natomiast pracowity jak zwykle Jarek oraz Kornek w bramce. W ciągu całego spotkania Kornek popełnił tylko jeden błąd, kosztował on jednak utratę bramki bowiem piłka odbijając się bramkarzowi od piersi dostała się wprost pod nogi Lendziona.

W zespole Wisły oprócz bloku defensywnego podobać się mogli przebojowy Sykta oraz Skupnik na skrzydle.

WISŁA: Stroniarz, Monica Kawula, Musiał, Kotlarczyk, Studnicki, Gach (Polak), Lendzion, Sykta, Pietraszewski, Skupnik.