1968.04.15 Garbarnia Kraków - Wisła Kraków 0:1

Z Historia Wisły

1968.04.15, mecz towarzyski, Kraków, Stadion Garbarni, 10:30
Garbarnia Kraków 0:1 (0:1) Wisła Kraków
widzów: 3.000
sędzia: Eliński z Krakowa
Bramki
0:1 30' Andrzej Sykta
Garbarnia Kraków
Kierdaj
Kurek
Konopka
Karpiel
Kwiatkowski
Kucharczyk
Weiss
Jasiówka
Gigoń
Odsterczyl Grafika:Zmiana.PNG (Ryszard Miceusz)
Pilarski

trener:
Wisła Kraków
Stanisław Gonet
Fryderyk Monica
Ryszard Wójcik
Władysław Kawula
Józef Gach Grafika:Zmiana.PNG (Zygmunt Pietraszewski)
Tadeusz Polak
Czesław Studnicki
Janusz Sputo
Zbigniew Krawczyk
Andrzej Sykta
Wiesław Lendzion

trener: Mieczysław Gracz

O Wiśle Kraków czytaj także w oficjalnym serwisie Przeglądu Sportowego - przegladsportowy.pl


http://mbc.malopolska.pl/dlibra/doccontent?id=17141 strona 2.

Relacje prasowe

Echo Krakowa. 1968, nr 90 (16 IV) nr 7049

Na Ludwinowie archaiczna gra napastników

W TOWARZYSKIM meczu piłkarskim Garbarnia przegrała na własnym boisku z Wisłą 0:1 (0:1). Jedyną bramkę zdobył Sykta w 30 min. gry. Sędziował mjr Eliński Krakowa. Widzów ok. 2 tys.

GARBARNIA: Kierdaj, Karet, Konopka, Karpiel,. Kwiatkowski, Kucharczyk, Weis (Florek), Jasiówka, Gigoń, Odsterczyl (Miceusz), Pilarski.

WISŁA: Gonet, Monica, Wójcik, Kawula, Musiał, Gach (Pietraszewski), Polak (Studnicki), Sputo, Krawczyk, Sykta, Lendzion.

Mecz stał Wprawdzie na niezłym poziomie...technicznym, ale po raz już nie wiadomo który oglądaliśmy archaiczne poczynania napastników obydwu zespołów, które należałoby wykreślić z arsenału ligowych zespołów, gdyż nie dają od lat efektu. Krakowska szkoła dobra była 15—20 lat temu, ale dzisiaj bez szybkich zagrań z pierwszej piłki, bez zdecydowania w sytuacjach podbramkowych, bez szukania wolnego pola, tj. wybiegu na pozycję — nie ma już wyników. Tymczasem wczorajsza gra Garbarni i Wisły w liniach ofensywnych była

jakby kabaretowo-satyrycznym pokazem jak grało się dawniej i jak nie należy grać obecnie. Nic więc dziwnego, że po 90 min. uganiania się po murawie, padła jedna bramka, kiedy to Sykta wykorzystując swą szybkość wygrał pojedynek biegowy z Konopką i Kierdajem.

W obydwu zespołach wyróżnili się: Kurek, Karpiel i Jasiówka oraz Kawula, Musiał i Polak do momentu kontuzji.

(JAF)


Gazeta Krakowska. 1968, nr 90 (16 IV) nr 6267

Wisła pokonała Garbarnię 1:0

W towarzyskim spotkaniu piłkarskim Wisła pokonała na Ludwinowie Garbarnię 1:0 (1:0). Strzelcem bramki był Sykta w 39 min. gry. Wczorajsza konfrontacja sił I-ligowej Wisły z Ii-ligową Garbarnią wypadła wyraźnie na korzyść tej pierwszej. Piłkarze Wisły zaprezentowali dobrą, szybką grę tworząc zgrany i rozumiejący się kolektyw. W Garbarni zabrakło wczoraj zawodnika, który by wprowadził ład w drużynie. Nie uczynił tego rutynowany Jasiówka, nie dał rady powiązać gry pomocnik Kucharczyk. W liniach obronnych piłkarzy ludwinowskich nie działo się najlepiej, zwłaszcza kiedy napastnicy Wisły (Sykta, Sputo i Lendzion) atakowali. Ci napastnicy Wisły byli najlepszymi piłkarzami na boisku. Obniżyć jednak musi się im noty za złą dyspozycję strzelecką. W sumie oglądaliśmy przyjemne i ciekawe widowisko, prowadzone w sportowej atmosferze. Spotkanie sędziował mjr Eliński z Krakowa. WISŁA: Gonet, Monica, Wójcik, Kawula, Musiał. Gach (Pietraszewski), Sputo, Krawczyk, Polak (Stadnicki), Sykta, Lendzion. GARBARNIA: Kierdaj, Kurek, Karpiel, Kwiatkowski, Konopka, Kucharczyk, Pilarski, Gigoń, Jasiówka. Odsterczyl (Miceusz), Weiss (Florek), (ap)