1968.06.13 Ruch Chorzów - Wisła Kraków 0:0

Z Historia Wisły

1968.06.13, I Liga, 24. kolejka, Chorzów, Stadion Ruchu,
Ruch Chorzów 0:0 Wisła Kraków
widzów: 17-19.000
sędzia: Maśka
Bramki
Ruch Chorzów


trener: Teodor Wieczorek
Wisła Kraków
4-2-4
Stanisław Gonet grafika: Zmiana.PNG (46’ Henryk Stroniarz)
Fryderyk Monica
Ryszard Wójcik
Władysław Kawula
Adam Musiał
Tadeusz Kotlarczyk
Tadeusz Polak
Wiesław Lendzion
Józef Gach
Czesław Studnicki
Hubert Skupnik

trener: Mieczysław Gracz

O Wiśle Kraków czytaj także w oficjalnym serwisie Przeglądu Sportowego - przegladsportowy.pl

Kawula w walce o piłkę z Faberem
Kawula w walce o piłkę z Faberem

Spis treści

Relacje prasowe

Echo Krakowa. 1968, nr 137 (11 VI) nr 7096

Uwaga kibiców krakowskich skupiona jest przede wszystkim na piłkarzach Wisły, którzy poważnie zagrożeni są spadkiem z I ligi. Ich sytuacja jest nie do pozazdroszczenia. Tylko nadzwyczajny wysiłek, ogromna ambicja i korzystny zbieg okoliczności mogą zapobiec, opuszczeniu przez wiślaków pierwszoligowych szeregów. Toteż dopóki rozgrywki trwają, dopóki istnieje choć cień szansy, nie wolno rezygnować z wałki, choćby to był sam leader tabeli —Ruch, z którym Wisła zmierzy się w najbliższym meczu. Wiadomo, że drużyna Fabera walczy o mistrzowski tytuł, a naciskana przez swych konkurentów — Legię i Górnika nie może w żadnym wypadku pozwolić sobie na taryfę ulgową. Toteż wywalczenie remisu i przywiezienie z Chorzowa choć jednego punktu, byłoby dla wiślaków Ogromnym sukcesem. W jesieni mecz zakończył się remisem1 2:2.

Echo Krakowa. 1968, nr 139 (14 VI) nr 7098

Piłkarze Wisły zremisowali w Chorzowie

RUCH — WISŁA 0:0. Sędziował p. Maska z Wrocławia. Widzów 17 tys. WISŁA: Gonet (Stroniarz), Monica, Wójciki Kawula, Musiał, Kotlarczyk, Polak, Lendzion, Gach, Studnicki, Skupnik.

W pierwszej połowie Ruch grał bez ładu i składu, Ponieważ obrońcy krakowscy" nie popełniali rażących błędów, bramki nie padały. Napastnicy Wisły wygrywali: większość pojedynków z obrońcami gospodarzy i tylko niezaradność . w sytuacjach podbramkowych linii swego napadu uniemożliwiła Wiśle wywiezienie obu punktów. Szczególnie Lendzion, Gach i Studnicki ogrywali niemiłosiernie obronę Ruchu, ale tuż pod bramką tracili koncept, i czynili wszystko, aby piłka nie znalazła drogi do siatki.

W drugiej połowie kontrataki Wisły stały się rzadsze, a w ostatnich 20 minutach gra toczyła się niemal bez przerwy na przedpolu bramki Stroniarza.

W zespole Wisły wyróżnili się Wójcik, Musiał, Kotlarczyk i Lendzion.


Gazeta Krakowska. 1968, nr 139 (12 VI) nr 6316

Bezpośrednie sprawozdanie radiowe z meczu I ligi piłki nożnej Ruch Chorzów — Wisła przeprowadzi red.. T. Oszast w dn. 13 bm. o godz. 17.30 na fali UKF — 68,75 MHzGazeta Krakowska. 1968, nr 141 (14 VI) nr 6318

Trzej pretendenci do tytułu mistrzowskiego — Ruch, Legia i Górnik we wczorajszych spotkaniach uzyskali wyniki remisowe i nadal jest sprawa otwarta, która z tych drużyn zdobędzie prymat w polskim piłkarstwie.

Na dole tabeli zarysowuje się coraz wyraźniej dwójka spadkowiczów — Wisła i Gwardia. Znacznie stracił na znaczeniu rezultat remisowy Wisły w Chorzowie przy jednoczesnych zwycięstwach Stali, ŁKS, Odry i Śląska.

Ruch—Wisła 0:0

Ponad 20 tysięcy widzów obserwowało wczoraj spotkanie I ligi piłki nożnej w Chorzowie Ruch — Wisła. W tym niemała grupka kibiców krakowskich, którzy przyjęli końcowy gwizdek sędziego okrzykiem radości.

Wisła uzyskała wynik remisowy i... cenny punkt, który być może bardzo się przyda w walce o byt ligowy.

Początek meczu wskazywał na wysokie zwycięstwo chorzowian. Groźna linia ofensywna Ruchu zaczęła z impetem, stwarzając szereg niebezpiecznych sytuacji pod bramką Goneta. Po 20 minutach do głosu doszli krakowianie. Rajdy Lendziona były wysokiej klasy, wspaniały strzał Polaka musnął poprzeczkę.

W drugiej połowie znowu zarysowała się przewaga Ruchu, defensywa krakowian odpierała skutecznie ataki inicjowane przez Gomolucha, Hermana czy Fabera. W ostatnim kwadransie gry nastąpił generalny szturm chorzowian. Skomasowana obrona Wisły nie dopuściła do utraty bramki i mecz zakończył się wynikiem bezbramkowym.

WISŁA: Gonet (Stroniarz), Monica, Wójcik, Kawula, Musiał, Kotlarczyk, Gach, Lendzion, Polak, Studnicki, Skupnik.