1968.09.22 Szombierki Bytom - Wisła Kraków 3:3

Z Historia Wisły

1968.09.22, I Liga, 7. kolejka, Bytom, Stadion Szombierek,
Szombierki Bytom 3:3 (3:1) Wisła Kraków
widzów: ok. 4.000
sędzia: Pogorzelski z Warszawy
Bramki
Jerzy Wilim (g) 7'
Jerzy Wilim 10'
Wilhelm Wilim 12'1:0
2:0
3:0
3:1
3:2
3:337' Czesław Studnicki
85' Wiesław Lendzion
86’ Krzysztof Hausner
Szombierki Bytom

Matysek Grafika:Zmiana.PNG (Ochman)
Cygan
Kliński
Nowak
Bykowski
Stanek
Bednarek
Jerzy Wilim
Mandziara
Wilhelm Wilim
Kulanek

trener:
Wisła Kraków
4-3-3
Stanisław Gonet
Fryderyk Monica
Ryszard Wójcik
Władysław Kawula
Adam Musiał
Tadeusz Kotlarczyk
Tadeusz Polak
Czesław Studnicki
Krzysztof Hausner
Wiesław Lendzion
Janusz Sputo grafika: Zmiana.PNG (46’ Zbigniew Krawczyk)

trener: Mieczysław Gracz

O Wiśle Kraków czytaj także w oficjalnym serwisie Przeglądu Sportowego - przegladsportowy.pl

Spis treści

Relacje prasowe

Echo Krakowa. 1968, nr 219 (17 IX) nr 7178

Istny szpital zaistniał w drużynie piłkarskiej Wisły. W meczu z Polonią Bytom poważnej kontuzji kręgosłupa doznał Skupnik. W ostatnim spotkaniu, Z koreańskim zespołem Amnokan dwaj dalsi piłkarze Sputo i Wójcik nabawili się kontuzji i ich udział w wyjazdowym meczu ,z Szombierkami jest chyba wykluczony


Echo Krakowa. 1968, nr 223 (21/22 IX) nr 7182

W niedzielę ekstraklasa miała pauzować, ale ostatecznie rozegrana zostanie kolejka planowana poprzednio na 24 listopada. Tak więc Wisła jedzie do Bytomia, gdzie grać będzie z Szombierkami.

Nie tak dawno, bo w ostatniej serii spotkań poprzednich rozgrywek, w czerwcu, wiślacy wygrali w Bytomiu ratując się przed degradacją. : Czy powtórzą ten wyczyn? Wprawdzie są optymiści zapowiadający zwycięstwo, ale naszym zdaniem krakowianie mają minimalne szanse na... podział punktów. Co tu dużo mówić: grają niezdecydowanie wolno, a na domiar złego stracili na pewien czas dwóch czołowych zawodników: Skupnika i Wójcika a udział Sputy stoi, pod znakiem zapytania.

Szombierki po początkowym kryzysie, winiły szybko do równowagi i mają już na swym koncie o 1 pkt. więcej niż wiślacy. W niedzielę zechcą wykorzystać atut własnego boiska i wydźwignąć się w górę tabeli. Są więc nadzwyczaj trudnym przeciwni ki em dla osłabionej jedenastki Wisły


Echo Krakowa. 1968, nr 224 (23 IX) nr 7183

Szombierki — WISŁA 3:3 (3.1). Bramki strzelili: dla Szombierek Wilim I 2 i Wilim II 1, a dla Wisły — Studnicki, Lendzion, Hausner.

Sędziował p. Pogorzelski z Warszawy. Widzów ok. 4.000.

WISŁA — Gonet, Wójcik, Kawula, Musiał, Kotlarczyk, Hausner, (Sputo (Kmiecik), Polak, Studnicki, Lendzion.

Początek meczu wróżył klęskę wiślakom, gdyż po 12 minutach gry gospodarze prowadzili już 3:0. Od tego momentu jednak bytomianie zwolnili tempo akcji, a ambitnie grający krakowianie uzyskali zdecydowaną przewagę. W 37 min.

Studnicki zdobył bramkę dla Wisły. Jednak losy meczu rozstrzygnięte zostały dopiero 5 min. przed końcem, kiedy to w ciągu jednej minuty Lendzion, a następnie Hausner doprowadzili do wyrównania. Desperacki. zryw bytomian w ostatniej fazie gry. nie zdał się na nic, gdyż wiślacy nie dopuścili do utraty bramki. W zespole krakowskim na najwyższe noty zasłużyli Gonet, Musiał i Hausner, który był najlepszym graczem na boisku.

Echo Krakowa. 1968, nr 225 (24 IX) nr 7184

Remis przywieziony przez Wisłę z Bytomia niewątpliwie cieszy, ale zastanawia nas gra Wójcika, który w meczu z Amnokanem nabawił się kontuzji i jak twierdzono w Wiśle -r i groźnej kontuzji, która uniemożliwi zawodnikowi grę przez najbliższych kilka tygodni. Czyżby tak szybko zrósł się pęknięty obojczyk?