1969.05.25 Zagłębie Wałbrzych - Wisła Kraków 1:0

Z Historia Wisły

1968.05.25, I Liga, 22. kolejka, Wałbrzych, Stadion Zagłębia,
Zagłębie Wałbrzych 1:0 (1:0) Wisła Kraków
widzów: ok. 10.000
sędzia: Sekuła z Olsztyna
Bramki
Kampa (k) 28' 1:0
Zagłębie Wałbrzych

Szeja
Dworniczek
Cieszowiec
Wyrobek Grafika:Zmiana.PNG (Pawlica)
Śpiewak
Nowak
Kampa
Zajdel
Pawlik
Stachuła
Szłykowicz

trener:
Wisła Kraków
4-3-3
Henryk Stroniarz
Tadeusz Polak
Ryszard Wójcik
Władysław Kawula
Adam Musiał
Tadeusz Kotlarczyk grafika: Zmiana.PNG (70’? Krzysztof Hausner)
Czesław Studnicki
Zbigniew Krawczyk
Wiesław Lendzion
Ireneusz Adamus
Hubert Skupnik

trener: Gyula Teleký

O Wiśle Kraków czytaj także w oficjalnym serwisie Przeglądu Sportowego - przegladsportowy.pl

Spis treści

Relacje prasowe

Echo Krakowa. 1969, nr 120 (23 V) nr 7385

Na własnym boisku drużyna wałbrzyska czuć się będzie pewniej, mając za sobą doping własnych kibiców. Toteż Wisłę czeka niezwykle trudne zadanie, tym bardziej że krakowianie nie są w najlepszej formie a w bramce Zagłębia występuje rutynowany Szeja, którego nie tak łatwo zmusić do kapitulacji. Od dyspozycji strzeleckiej krakowskich piłkarzy zależeć więc będzie czy Wisła zwiększy Swój dorobek punktowy. O tym, że przeciwnik nie jest łatwy do i pokonania świadczy najlepiej nikłe zwycięstwo 1:0 odniesione przez wiślaków w jesiennej rundzie rozgrywek.


Echo Krakowa. 1969, nr 122 (26 V) nr 7387

ZAGŁĘBIE WAŁBRZYCH WISŁA 1-0 (1:0). Bramkę z rzutu karnego strzelił w 28 min. Kampa. Sędziował P-Sekuła Olsztyna. Widzów 10000.

WISŁA- — Stroniarz, Polak, Wójcik, Kawula, Musiał, Kotlarczyk (Hausner), Lendzion, Stadnicki, Adamus. Krawczyk, Krakowianie stracili punkty w dość problematyczny sposób, oto w 23 min. napastnik Zagłębia — Szyłkowicz poszedł na przebój, rzucił się tzw. „szczupakiem” do przodu i w tym momencie został zablokowany przez wiślaków. Arbiter dopatrzył się nieprawidłowości w zagraniu krakowian i zarządził rzut karny przeciwko Wiśle, zamieniony na bramkę po strzale Kampy. Utrata gola zmobilizowała wiślaków do walki, niestety szereg dogodnych pozycji podbramkowych zmarnowali napastnicy. Tuż przed przerwą Adamus został wyraźnie sfaulowany na polu karnym lecz tym razem arbiter nie dopatrzył się przewinienia. W drugiej części gry wiślacy mieli sporą przewagę.

lecz nie udało im się zmusić do kapitulacji świetnie broniącego Szeji. W zespole krakowskim najlepszymi zawodnikami byli: Stroniarz i Kawula


Echo Krakowa. 1969, nr 123 (27 V) nr 7388

DZIWNE decyzje Wydawał arbiter meczu Zagłębie Wałbrzych — Wisła p. Sekuła z Olsztyna, Za problematyczny faul obrońców krakowskich na Szłykiewiczu nie zawahał się po­dyktować karnego przeciw zespołowi krakowskiemu, natomiast na ewidentne podcięcie Adamusa na polu karnym Zagłębia przez obrońców gospodarzy, sędzia w ogóle nie zareagował.

Gazeta Krakowska. 1969, nr 123 (26 V) nr 6609

ZAGŁĘBIĘ WAŁBRZYCH -WISŁA 1:0 (1:0)

Pechowej i niezasłużonej porażki doznała w Wałbrzychu krakowska Wisła przegrywając 0:1 z miejscowym Zagłębiem. O wyniku zadecydował problematyczny rzut karny podyktowany w 28 min. przez sędziego Sekułę, za rzekomo nieprawidłowe zaatakowanie Szłykowicza. Rzut karny egzekwował Kampa. Po utracie bramki krakowianie przeszli do generalnej ofensywy, będąc wielokrotnie o krok od wyrównania. W 33 min. Krawczyk przeniósł z najbliższej odległości, dogodne pozycje mieli również Skupnik i Studnicki. W 44 min. Adamus został zaatakowany nieprzepisowo na polu karnym, lecz tym razem sędzia nie zauważył tego przewinienia. Po pauzie Wisła nadal atakowała lecz bez efektu. W 78 min. Szeja popisał się skuteczną parada przy obronie silnego strzału Krawczyka. W sumie krakowianie zasłużyli co najmniej na wynik remisowy. W Wiśle grającej bez Monicy wyróżnili się: Stroniarz, Kawula i Studnicki. WISŁA: Stroniarz, Polak, Wójcik, Kawula, Musiał, Kotlarczyk, (Hausner), Lendzion, Studnicki, Adamus, Krawczyk, Skupnik.