1969.07.19 Wisła Kraków - Esbjerg BK 2:1

Z Historia Wisły

1969.07.19, Puchar Intertoto, 4. kolejka, Kraków, Stadion Wisły, 17.00
Wisła Kraków 2:1 (2:0) Esbjerg BK
widzów: ok. 8.000
sędzia: Spotak z Bratysławy (Czechy)
Bramki
Zbigniew Krawczyk 29’
Wiesław Lendzion (g) 37’

1:0
2:0
2:1


84' (k) Skouboe
Wisła Kraków
4-3-3
Stanisław Gonet grafika: Zmiana.PNG (? Henryk Stroniarz)
Antoni Szymanowski
Ryszard Wójcik
Władysław Kawula
Tadeusz Polak
Tadeusz Kotlarczyk
Czesław Studnicki grafika: Zmiana.PNG (? Janusz Sputo)
Zbigniew Krawczyk
Krzysztof Hausner
Ireneusz Adamus
Wiesław Lendzion

trener: Gyula Teleký
Esbjerg BK

Beck
H. Christiansen Grafika:Zmiana.PNG (70' Nissen)
P. Jensen
G. Lauridsen
F. Lauridsen
Skouboe
Pedersen
E. Jensen
G. Kristensen Grafika:Zmiana.PNG (Larsen)
O. Samsoe


trener:
Relacja podaje jedynie dziesięciu zawodników w drużynie Esbjerg BK.

O Wiśle Kraków czytaj także w oficjalnym serwisie Przeglądu Sportowego - przegladsportowy.pl


Afisz zapowiadający mecz
Afisz zapowiadający mecz

Relacje prasowe

Echo Krakowa. 1969, nr 167 (18 VII) nr 7432

Wisła -Esbjerg

Przypominamy, że w niedzielę odbędzie się w Krakowie międzynarodowy mecz piłkarski w ramach rozgrywek o „Puchar Lata” między krakowską Wisłą a pierwszoligowym zespołem duńskim — EFB Esbjerg. Mamy nadzieję, że krakowianie, chociaż wystąpią bez Musiała, który wyjechał z reprezentacją na tournee do ZSRR, odniosą zwycięstwo, umacniając się na pozycji leadera w grupie.

Początek o godz. 13.


Echo Krakowa. 1969, nr 169 (21 VII) nr 7434

Ulgowa taryfa wiślaków w meczu z EFB Esbjerg

W meczu piłkarskim o „Puchar Lata” piłkarze Wisły Kraków odnieśli zwycięstwo nad zespołem duńskim — EFB Esbjerg. Bramki zdobyli, dla gospodarzy Krawczyk w 29 i Lendzion w 37 min., dla gości Skouboe z rzutu karnego w 84 min. gry. Sędziował p. Spotak a CSRS. Widzów ok. 8 tys.

WISŁA: Gonet (Stroniarz). Szymanowski, Wójcik, Polak, Kawula, Kotlarczyk, Hausner, Studnicki (Sputo), Adamus, Krawczyk, Lendzion.

Esbjerg: Beck, H.-Christiansen (Nissen), P. Jeftsen, G. Lauridsen, P. Lauridsen (O. Larsen), Skouboe, Pedersen, E. Jensen, G. Kristensen, O. Kristensen, Samoe.

Leader grupy w „Pucharze Lata” potraktował ulgowo spotkanie z zespołem duńskim, występującym z5 reprezentantami Wiślacy chcieli odnieść zwycięstwo jak najmniejszym kosztem sił, co. zresztą im się. udało, chociaż w ostatnich minutach losy meczu wisiały na włosku. Wystarczy stwierdzić, że w 84 min. przy stanie 2:0 wiślacy utracili bramkę i wystarczył jeden przypadkowy strzał gości, aby nastąpił podział punktów, który wybitnie zmniejszyłby szanse krakowian na utrzymanie pierwszego miejsca w rozgrywkach.

Pierwszy kwadrans spotkania stał pod znakiem dużej przewagi Wiały. Napastnicy krakowscy oddali kilka groźnych strzałów, które padały łupem dobrze dysponowanego bramkarza, bądź mijały nieznacznie cel. Dopiero W 29 min. goście skapitulowali. Akcję tę zapoczątkował Hausner rzutem z rogu. Piłkę przejął Adamus i strzelił, ale P. Jensen wybił ją z linii bramkowej. Powtórnie dopadł piłki Krawczyk i silnym Strzałem uzyskał prowadzenie 1:9.

W 8 min. później z podania Krawczyka efektownym strzałem popisał się Lendzion, podwyższając wynik na 2:0.

Po przerwie krakowianie nadął przeważali, ale grali niezbyt energicznie. W 82 min. P. Jensen popisał się brzydkim faulem na Hausnerze i awansował do notesu sędziego. W 2 min. później arbiter zbyt, pochopnie podyktował rzut karny przeciwko Wiśle za jakoby zbyt energiczne Wybicie piłki przez Kawulę sprzed nóg G. Lauridsena. Rzut karny Wykorzystał Skouboe i było już tylko 2:1 dla Wiślaków. Na szczęście gospodarze zagrali w ostatnich 8 min. rozsądnie, nie pozwalając odebrać sobie zasłużonego zwycięstwa.

W Wiśle najlepsi: Hausner, Wójcik, Kawula i obaj bramkarze. W Esbjerg poza bramkarzem dobrze grali P. Jensen, G. Lauridsen i Skouboe.